Play-off séria pokračuje! Volejbalistky si vybojovali ďalší zápas v Trnave

ŠPORT - Volejbal | 5.4.2023, 14.20, prispievatelia

Boj o finále pokračuje. Volejbalistky Hit UCM Trnava vyhrali v treťom zápase semifinále play-off extraligy žien na palubovke VKP Bratislava 3:0 na sety a vynútili si pokračovanie série. Hrá sa na tri víťazné zápasy, aktuálne v sérii prehrávajú 1:2.

Play-off séria pokračuje! Volejbalistky si vybojovali ďalší zápas v Trnave

Družstvo Hit UCM Trnava po víťazstve v Bratislave. Foto: Hit

Trnavské volejbalistky vstúpili do tretieho zápasu semifinále play-off bez rešpektu k súperkám a v bratislavskom Dome športu si vybudovali v prvom sete značný náskok 18:9.

Bratislavčanky však nepriaznivý stav postupne upravovali až sa dotiahli na rozdiel troch bodov pri stave 19:22. Záver setu si už Hitky postrážili a hráčky trénera Rastislava Filípka vyhrali prvý set v pomere 25:22.

Išlo o prvý víťazný set pre Trnavu v semifinálovej sérii a pre hostky psychicky veľmi dôležitý pre ďalší priebeh zápasu.

Do druhého setu vstúpili lepšie domáce hráčky, kedy vyhrávali 4:2. Od tohto stavu prebrali iniciatívu Hitky a postupne výbornou obranou a útokom si budovali náskok a  druhý set vyhrali 25:19.

Výborný set ako aj celý zápas odohrala smečiarka Zuzana Konárová, ktorá bola získala najviac 19 bodov a právom bola vyhlásená za najlepšiu hráčku zápasu.

Na sieti sa reprezentantkám na blokárskom poste vyrovnala trnavská blokárka Kotuličová, ktorá získala 9 bodov.

V treťom sete to bolo z pohľadu skóre ako na hojdačke. Oba tímy sa striedali vo vedení a ani štvorbodové vedenia nebolo rozhodujúce.

V závere setu mali Bratislavčanky dva setbally za stavu 24:22 a vyzeralo to, že sa pôjde do štvrtého setu, ale Trnavčanky otočili ziskom štyroch bodov a vyhrali 26:24 ako aj celý zápas bez straty setu.

Týmto víťazstvom si družstvo Hit UCM Trnava vynútilo pokračovanie semifinálovej série a stále živí nádej na historický postup do finále.

Štvrtý zápas odohrajú oba tímy v Mestskej športovej hale v Trnave už túto sobotu 8. apríla o 17:00.

Aj na sobotnom zápase budú mať obaja tréneri k dispozícii Challenge systém a atmosféru dotvorí DJ Kali.

Celé trnavské družstvo verí, že aj vďaka podpore z hľadiska dorovnajú stav série na 2:2 a aj v tomto netradičnom sviatočnom období pozývajú na zápas.

VKP BRATISLAVA – HIT UCM TRNAVA   0:3 (-23, -19, -24)
– 2:1 NA ZÁPASY

VKP: Boledovičová 2, Z. Písečná 1, Fartelová 2, Smiešková 11, Kohútová 2, Ta. Hrušecká 7, liberka Pelozo (Spevár 6, Dreisigová 4, Murillo 0, Štermenská 2, Návratová 9, Pazúriková 0, lieberka Takáčová). Tréner: P. Bernáth.
HIT UCM: Rosinská 9, Kotuličová 9, Povrazníková 9, Konárová 19, Límová 2, Sivičeková 1, liberky Pagáčová a Poláčková (Chovanová 0, N. Jánošíková 0, Ritterová 0, Sukovksá 0, Ondrejková 0, Grófová 0). Tréner: R. Filípek.
Rozhodovali: Juráček a Moravčík, 300 divákov.
Hráčky zápasu: Ema Štermenská (VKP Bratislava) – Zuzana Konárová (Hit UCM Trnava)

Pavel Bernáth, tréner VKP: „Do zápasu sme vstúpili chladne. Trnava hrala po prvý raz v sérii uvoľnene a vychádzalo jej to. Postupne sme obtočili celý káder, ale tak, ako sa nám to podarilo v iných zápasoch, v tomto sme už priebeh nezvrátili.“

Rastislav Filípek, tréner Hit UCM: „Je to jednoduché, nevzdali sme sa a bojovali. Ešte nás čaká toho dosť, zregenerujeme a pripravíme sa na sobotu.“