Trnavské rybníky
reklama

Spartakovec Azevedo ukázal charakter, Straka cítil v Trnave nostalgiu

ŠPORT - Futbal - Spartak | 6.4.2023, 11.25, Ján Král

Brazílčan rozhodol minuloročné finále Slovnaft Cup-u, teraz v dueli s Trenčínom nasmeroval Spartaka gólovou prihrávkou a presným zásahom opäť do finále.

Spartakovec Azevedo ukázal charakter, Straka cítil v Trnave nostalgiu

Dejan Azevedo strieľa tretí gól Trnavy do siete Trenčína. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

Futbalisti Spartaka Trnava po postupe v semifinále národného pohára cez Trenčín splnili jeden zo sezónnych klubových cieľov.

 

Dostali sa do finále Slovnaft Cup-u, ktoré sa bude 1. mája o 15:00 hrať na Štadióne Antona Malatinského v Trnave. O motiváciu v tohtoročnom pohári tak majú postarané.


"Verim, že si finále nielen užijeme, ale aj ho vyhráme!" vravel po zápase kapitán Spartaka a strelec prvého gólu do siete Trenčína Roman Procházka.

ŠUPA technika
reklama


"Želám si veľké derby, aby vo finále stál proti nám Slovan a Trnavčania vypredali štadión. Je to najväčšie derby na Slovensku, všetci sa na to budú tešiť, verím v dobrý futbal a šťastný koniec pre nás," povedal na pozápasovej tlačovke tréner Spartaka Michal Gašparík.


Súper andelov zatiaľ nie je známy, vzíde z dvojice Slovan Bratislava – MFK Skalica. Toto duo ešte semifinálové boje len čakajú.

 

Spartak si cestu do finále začal dláždiť už v Trenčíne, kde vyhral 2:1. Doma pridal triumf 3:0, okrem Procházku sa strelecky presadili aj Bukata a Azevedo.


"Nebol to jednoduchý zápas, strelili sme tri góly, ale výsledok úplne nezodpovedá hre. Súper bol dobrý s loptou, skúšal to na nás rôznymi cestami, ale my sme hrali veľmi dobre v defenzíve a šance, ktoré sme mali, sme premenili. Samozrejme, máme veľkú radosť, že dva roky po sebe sme sa prepracovali do finále pohára. Predošlý úspech bol pre nás veľmi emotívny a bolo by skvelé ho zopakovať. Rád by som opäť skóroval, ešte dôležitejší je pre mňa ale tímový úspech," povedal Brazílčan v službách Spartaka Dyjan Carlos de Azevedo, ktorý pred rokom v nadstavení gólovou dorážkou rozhodol finálový súboj.

 


V Trnave musí o šancu bojovať, už v nedeľnom ligovom súboji proti bratislavskému Slovanu ale nechýbal v základnej zostave. Proti Trenčínu odohral plnú porciu minút, okrem gólu sa odvďačil aj asistenciou na Bukatov zásah.


"Azevedo ukázal charakter. Potrebovali sme pomôcť aj Malženiciam, aby postúpili do druhej ligy, účasť v ktorej je dôležitá pre vývoj našich mladých hráčov. Niektorí hráči tam odmietli hrať, keďže nejde o naše béčko ale farmu. On bol ochotný tam ísť, podával tam dobré výkony, strelil góly a tým si zaslúžil šancu v A-tíme. Podal výborný výkon aj proti Slovanu, bodaj by mu to vydržalo do konca sezóny," uviedol na margo juhoamerického krídelníka tréner Michal Gašparík.


Kouč andelov už cez polčas siahol k dvojitému striedaniu, keď Štefánika a Taiwa nahradili Bukata s Ristovskim. V druhom polčase stiahol aj kľúčového stredopoliaria Savvidisa


"Mal som pocit z prvého polčasu, že Trenčín bol živší. Chýbala nám energia, možno tým, že sme jej veľa vynaložili na derby. Mali sme o deň menej na regeneráciu, preto som pristúpil k striedaniam už cez polčas, aby sme to oživili. Savvidisovi hrozila stopka vo finále v prípade, že by dostal žltú kartu, preto sme ho v závere duelu stiahli z ihriska," vysvetlil trnavský kormidelník.

 


Tréner Trenčína František Straka spomenul, že v pohári chcelo jeho mužstvo zabojovať, prioritu však kladie na ligu, kde mančaft bojuje o záchranu. Preto nepostavil od začiatku duelu Hollého, rovnako cez prestávku stiahol Azanga a Kozlovského.


"Kozlovskému zašívali nohu. Azango mal nakopnutý priehlavok, chceli sme ho ušetriť do ďalších duelov. V Liptovskom Mikuláši zahral výborne, budem len rád, ak výkony zopakuje," poznamenal Straka.


Práve Azango po sezóne prestúpi práve do Spartaka, jeho štart v dueli bol o to špecifickejší.

 

"Nezaujíma ma, že má podpísanú zmluvu s Trnavou. Môžem len kolegovi Gašparíkovi pogratulovať, lebo je to rozdielový a ťahový hráč. S Philipom som rozprával a vravel mu, že musí urobiť to najlepšie pre klub, ktorý mu dal v lige šancu. Pôjde do tímu, ktorý má úplne inú kvalitu, očakávam však od neho, že teraz mančaft potiahne. Verím, že bude pre nás rozdielovým hráčom."


Trenčín sa po výhre v Liptovskom Mikuláši dostal z barážovej priečky, v sobotu nastúpi doma proti Michalovciam.


"Zápas s Liptákmi sme zvládli, teraz potrebujeme tieto body potvrdiť doma proti Michalovciam. Výsledok už z prvého pohárového zápasu nahrával Spartaku, čakal som na reakciu hráčov, chcel som ich otestovať, vidieť v extrémne ťažkých zápasoch, aby som vedel, či môžem na nich staviť v ťažkých záchranárskych súbojoch. Napriek prehre tam bolo z našej strasny veľa pozitívnych vecí. Chyby si rozoberieme, myslím si ale, že aj tento mančaft má potenciál, ktorý by mohol byť solídnou zbraňou v ďalších bojoch," vyjadril sa český stratég.


"Potrebujeme mančaft nabudiť psychicky, čo je trochu problém, pretože vnímam, že táto stránka je veľmi labilná. Musíme nastaviť hlavy tak, aby ak aj príde prehra ako v Trnave, sme boli v ďalších zápasoch ešte lepší. Chyby sa nesmú opakovať," dodal.

 

 

Straka: V Trnave to vždy malo náboj

František Straka si na tlačovke zaspomínal aj na hráčske časy, keď proti Trnave nastupoval ako rázny obranca pražskej Sparty.


"Pre mňa je to absolútna nostalgia, svojho času som tu hrával. Spomínam na mená ako Adamec, Bielik, Kramoliš. V bránke bol Keketi, Karolka (Dobiaša) všetci poznáme. Bývali tu neskutočné, vyhecované zápasy. Tu to malo vždy neskutočný náboj, Trnava je bašta slovenského futbalu a vždy bola. Národný tím sa skladal zo Slovana, z Trnavy, zo Sparty, Slavie, ďalších tímov, to bol neskutočný mišung. Ako tréner som tu koučoval Slovan ešte keď sa staval štadión, všetko bolo rozostavané. Toto je perfektné, Trnava má stánok ako hrom. Klobúk dole predtým," vyznal sa kouč Trenčína.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama