V Spartaku úradoval Covid, andeli bez viacerých opôr prehrali v Banskej Bystrici

ŠPORT - Futbal - Spartak | 8.4.2023, 20.13, Ján Král

Trnavčania v zápase nepremenili penaltu.

V Spartaku úradoval Covid, andeli bez viacerých opôr prehrali v Banskej Bystrici

Milan Ristovski sa dostal do viacerých šancí, gól sa mu ale streliť nepodarilo. Foto: Lukáš Grinaj

Spartak Trnava nevyužil šancu zvýšiť svoj náskok na treťom mieste tabuľky pred svojimi prenasledovateľmi. V Banskej Bystrici prehral 0:2.

Trnavskí tréneri museli improvizovať so zložením základnej jedenástky. V kabíne andelov sa rozmohol Covid, ktorý vyradil zo zápasu Štetinu, Čurmu, Twardzika, Oforiho, Paura či Taiwa, ktorý by však aj tak pre karty nemohol nastúpiť.

K tomu si treba pripočítať zranených Mikoviča, Bolajiho a Rusova. Pre rôzne zdravotné problémy tak chýbalo až deväť hráčov.

Na ľavom kraji obrany nastúpil pravonohý stredopoliar Procházka, v strede obrany Ujlaky, ktorý má zatiaľ minimum štartov.

Na lavičke boli k dispozícii okrem Takáča, Štefánika, Ivána a Patricka Karhana ešte dorastenci Vaško, Rusnák, Šarmír a Kurej.

Trnava bola napriek viacerým absenciám v prvom polčase smerom dopredu aktívnejšia. Hneď v úvode hlavičkoval po rohu vedľa Ujlaky, krátko na to zamestnal Hrušku prudkou strelou Ristovski.

Na opačnej strane prenikol po pravej strane Pišoja, brankár Vantruba bol po jeho zakončení mužom na správnom mieste.

Hrotový útočník Spartaka Ristovski neskôr zachytil v pokutovom území rozohrávku Hrušku, volil prihrávku na nabiehajúceho Bukatu, jemu však zmarila radosť obrana domácich.

Neskôr tečoval Savvidisov pokus Wilwéber a po Azevedovom centri z pravej strany mieril tiesnený Grék hlavou nad.

V druhom dejstve mohol Duklu poslať do vedenia po Polievkovej akcii Franko, lenže zblízka nedostal loptu do siete a krátko na to po zaváhaní trnavskej defenzívy pálil nad bránku Záhumenský.

Po hodine hry spravili domáci rýchlu kontru, na jej konci pálil z hranice šestnástky Polievka a trafil tesne vedľa Vantrubovej svätyne.

Trnava mohla udrieť po Štefánikovej štandardke, center našiel nabiehajúceho Ujlakyho, ten však zluftoval loptu.

Krátko na to sa po Danielovom vysunutí dostal do dobrej pozície Štefánik, ľavačkou ale trafil veľmi nepresne.

V 71. minúte spartakovcov podržal Vantruba, po Baličovej rane vytiahol výborný zákrok a nepustil loptu do siete.

O dve minúte neskôr sa ale už chorvátsky legionár presadil. Domáci vyhrali v šestnástke kľúčové súboje, zhruba desať metrov od bránky sa Balič obtočil okolo Bukatu, Ujlakyho sklz prišiel neskoro a záložník Dukly strelou po zemi k tyči poslal domácich do vedenia.

Trnava mohla chvíľu na to vyrovnať. V 75. minúte fauloval Uhrinčať v šestnástke Procházku, penaltu si postavil Koštrna, pri strele sa však pošmykol a netrafil bránku.

Dobrú šancu na vyrovnanie mal po prihrávke Ristovskeho do pokutového územia Bukata, pri zakončení sa však i on pošmykol a lopta preskackala len vedľa žrde.

Hruška si udržal čisté konto aj po strele Ristovskeho z uhla.

Naopak, v závere ešte udreli domáci. Polievka vnikol do šestnástky, Bukatu mu loptu odkopol tak nešťastne, že sa poodrážala pred striedajúceho Depetrisa a ten zblízka zvýšil na konečných 2:0.