Futbal, 7. liga: Bučany zdolali Siladice, Červeník rozhodol v Zelenčí v závere

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 9.4.2023, 18.30, Ján Král

Futbalisti Majcichova potvrdili v 16. kole siedmej ligy svoje postavenie na čele tabuľky a doma zdolali Pečeňady suverénne 5:0. V stretnutí dvoma gólmi zažiaril Fogel. Súpera zlomili v 18. minúte, keď nariadenú penaltu premenil Koricina.

Futbal, 7. liga: Bučany zdolali Siladice, Červeník rozhodol v Zelenčí v závere

Daniel Benkovský (v modrom) tentoraz nastúpil v Zelenči v drese súpera. Foto: Ján Král

Zeleneč s omladeným kádrom dokázal dlho vzdorovať favorizovanému Červeníku, v zápase dokonca viedol, napokon však prehral 1:3. Hostia zlomili zápas vo svoj prospech v 88. minúte, keď Nemec z penalty poslal Červeník do vedenia, v samom závere ešte pečatil výsledok Benkovský, ktorý sa proti bývalým spoluhráčom gólovo presadil dvakrát.

V dueli Madunice – Ružindol videli diváci prvý gól v 67. minúte, keď skóroval domáci Žuffa. V závere domáci svoje víťazstvo ešte navýšili, Belica a Štefan Kollár upravili na 3:0.

Bučany už dávno nie sú tým fackovacím panákom, ktorý začal sezónu. Naopak, získavajú čoraz viac bodov a pocítili to aj Siladice, ktoré odišli s prehrou 1:3. Skóre otvoril Zázik, v druhom polčase síce vyrovnal Denis Bališ, ale potom dvoma gólmi rozhodol o výsledku domáci Tomáš Sedák.

Zvončín bol blízko k víťazstvu vo Veľkom Orvišti, domáci však v 90. minúte vyrovnali z penalty, ktorú premenil Veľký na konečných 2:2.

Body sa delili aj v Krakovanoch, ktoré sa rozišli s Kátlovcami zmierlivo 1:1. Na penaltu Spála reagoval v 18. minúte Daniel Sliva, ďalší gól už v dueli nepadol.

Cífer sa po kostrbatom štarte jarnej časti rehabilitoval na ihrisku Horných Orešian, kde vyhral dominantne 5:0. Dva góly hostí strelil Grosman.