Futbal, 8. liga A: Bohdanovce vyhrali v Modranke, Biely Kostol zdolal Sláviu

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 9.4.2023, 19.19, prispievatelia

Bohdanovce necestovali do Modranky nadarmo. Priviezli si odtiaľ tri dôležité body. Biely Kostol doma nezaváhal a drží sa v tabuľke Bohdanoviec. Na jej konci došlo k zmene – Bíňovce zvíťazili v Košolnej a už nie sú posledné.

Futbal, 8. liga A: Bohdanovce vyhrali v Modranke, Biely Kostol zdolal Sláviu

Pavol Mackovčín (v zelenom) posilnil Bohdanovce počas zimnej prestávky. Foto: Ján Král

Bohdanovce zaznamenali jediný gól v Modranke tesne pred koncom prvého polčasu. Po faule brankára Jakuba Alchusa na Petra Čmilanského uspel z pokutového kopu skúsený Pavol Mackovčín. Išlo o rozhodujúci moment stretnutia, Modranke sa totiž skórovať nepodarilo a hostia si odniesli víťazstvo 1:0, vďaka čomu zostávajú naďalej na prvej priečke tabuľky.

Voderady si veľmi ľahko poradili so Smolenicami, o svojom víťazstve 4:0 rozhodli prakticky už v prvom polčase. Hostia spod Smolenického zámku sa nezmohli ani na jediný gól a tak vystriedali Bíňovce na samom dne tabuľky.

Béčko Bolerázu v Dechticiach vyhrávalo gólom Mareka Daniša, domáci vyrovnávali v druhom polčase z pokutového kopu. Viac gólov nepadlo, hostia po tomto víkende strácajú na vedúcu dvojicu už tri body.

Dolná Krupá mala parádny vstup do zápasu v Dolných Orešanoch, Selnekovič otvoril skóre zápasu krátko po úvodnom hvizde rozhodcu. Lenže domáci to nevzdali, Tóth ešte v prvom polčase vyrovnal a aj otočil výsledok. Napokon zostali všetky body doma.

Križovany si poradili so Suchou nad Parnou 3:2, Biely Kostol zlomil duel so Sláviou v druhom polčase a vyhrali 3:2. Bíňovce načali Košolnú gólom do šatne a v druhom dejstve pridali ešte ďalšie dva, aby zvíťazili 3:0.

8. liga A – 16. kolo

Modranka – Bohdanovce 0:1 (0:1)

Góly: 45. Mackovčín (pen)

MODRANKA: Alchus – Kocian, Gumbír, R. Sekera, Michal Karol, Marek Karol, Pavle, Zvolenský, Kohút, Gergely, M. Sekera (Rakický, Gurovič, Lančarič)

BOHDANOVCE: Kopúnek – Palšovič, Skukálek, Čmilanský, Mackovčín, Dufek, Faga, Vyskoč, Burian, Sanny, Polakovič (Hoblík, Braniša, Mihálik, Janec)

Rozhodujúci moment zápasu v Modranke, Mackovčín strelou do prostriedku bránky bezpečne premenil penaltu. Foto: Ján Král

Modranka nevyužila viaceré dobré šance, pri tejto mieril tesne nad Marek Karol. Foto: Ján Král

Križovany – Suchá nad Parnou 3:2 (2:1)

Góly: 12. Záhumenský, 17. Hrnčiar, 57. Táčovský – 29. a 63. Lastovička

KRIŽOVANY: Turanský – Hornaček, Horský, Táčovský, Šiška, Hrnčiar, Antal, Záhumenský, Šuran, Matula (Németh, Šiška, Vrábel)

SUCHÁ NAD PARNOU: E. Fridrich – Ľ. Fridrich, Bako, Lastovička, Konečný, Bron, Rybařík, Ručka, Šust, Slovák, Januš (Macko, De Turck, Krajčovič)

Voderady – Smolenice 4:0 (3:0)

Góly: 2. P. Páleník, 31. a 45. Pilka, 85. Bachratý

VODERADY: Hrúza – Kudlík, Fatranský, Rosypál, Katona, P. Páleník, Chovanec, S. Páleník, Hraška, Dubovský, Pilka (Bachratý, Ivančík, Buček, Baboš)

SMOLENICE: Fulajtár – Ondruš, Poór, Klokner, Schwarz, Štibraný, Vajsábel, Kadlec, Taranda, Haberl, Dubčák (Blahuta, Rangelov)