Futbal, 8. liga B: Drahovce vyhrali, Moravany remizovali v Leopoldove

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 9.4.2023, 20.36, prispievatelia

Drahovce sa po týždni vrátili na prvú priečku tabuľky, opäť si vymenili poradie s Moravanmi. Kým Drahovce „vyšibali“ Ostrov 4:0, Moravany v meste mreží nevyhrali.

Futbal, 8. liga B: Drahovce vyhrali, Moravany remizovali v Leopoldove

Borovce sa po víťazstve posunuli na vyššie poschodia tabuľky. Na fotografii Lukáš Búš. Foto: Ján Král

Drahovce si vysokú výhru zabezpečili gólmi v druhej polovci hry. O prvý gól sa postaral Martin Rusnáčik ešte v 45. minúte, ďalšie už padali len v druhom polčase. Rusnáčik v ňom skóroval ešte dvakrát.

V zápase Leopoldov – Moravany nad Váhom sa zrodila remíza 1:1. Oba góly padli v prvom polčase, domáci si dali vlastný gól.

Brestovany hostili favorita z Veľkých Kostolian, po polčase vyhrávali najtesnejším rozdielom. Druhý polčas však ovládli hostia, strelili v ňom štyri góly, dva z nich v úplnom závere zápasu. Kostoľanci sa tak naďalej držia za vedúcou dvojicou.

Aj v zápase Zavar – Prašník padla väčšina gólov až v druhom polčase. Polčasový výsledok 1:1 sa hosťom síce pozdával, ale domáci po zmene strán štyrikrát napli sieť.

Trakovice sa pozviechali z minulotýždňovej nakladačky a zdolali Dubovany 5:2. Tri góly domácich zaznamenal Krajčovič. Hostia nepremenili dva pokutové kopy (Kusý, Svítek), navyše prišli o vylúčeného Krajča.

O výhre Boroviec nad Chtelnicou 3:2 rozhodol po dramatickom priebehu v 82. minúte Šiška. Pre domácich ide z pohľadu boja o záchranu o dôležité body.

Šulekovo remizovalo s Veselým 1:1 a odpútalo sa z dna tabuľky.

RUBBEX 8. liga B – 16. kolo

Trakovice – Dubovany 5:2 (3:1)

Góly: 16., 60. a 73. Krajčovič (druhý z pen), 25. Paulovič, 29. M. Ščasnovič – 4. Strečanský, 70. Lukáč

ČK: Matúš Krajčo (Dubovany)

TRAKOVICE: Sahroani – Jančička, Lackovič, M. Ščasnovič, Radošovský, Drgoň, Janovič, Komarňanský, Kubiš, Paulovič, Krajčovič (Žemla, Sýkora, M. Janovič, Ľ. Ščasnovič, Jobek)

DUBOVANY: Tonkovič – Kollár, Kusý, Strečanský, Ferenc, Masaryk, Masarik, Svítek, Lukáč, Krajčo, Pažík (Jurda, Lužák, Beník)

Borovce – Chtelnica 3:2 (0:1)

Góly: 46. Szabo, 53. Herceg, 82. Šiška – 5. Kimmerling, 59. Ostrihoň

BOROVCE: Drobný – Herceg, Krajčo, Búš, P. Urban, Ruľák, Bača, Štefanka, Kolník, R. Urban, Hábek (Szabo, Šiška, Moravčík)

CHTELNICA: Pavelský – Slabý, Natčin, Mikuš, Rechtorík, Kyselica, Jakáb, Tomáška, Piešťanský, Kimmeling, Ostrihoň (Brisuda)

Leopoldov – Moravany 1:1 (1:1)

Góly: 29. Krajčovič, 2. Pobjecký (vlastný)

LEOPOLDOV: Žemla – Gatci, Piovarči, Kavuliak, Šuliman, Bošácky, Švestka, Pobjecký, Cibrín, Tvrdý, Krajčovič (Kinči, Endrle, Škoda)

MORAVANY: Lamini – Vetrík, Bíro, Belan, I. Jánošík, J. Jánošík, Blahuta, Zelenay, Jakubek, Miškech, Klasovitý (Halanda, Miškerník, Jankech)

Brestovany – Veľké Kostoľany 1:4 (1:0)

Góly: 18. Salviany – 59. Gula, 76. Uhlík, 90. Kolarovič, 90. Prosnan

BRESTOVANY: Tomík – Šiška, Vidovič, Marián Dorčiak, Martin Dorčiak, Hutár, Salviany, Tokoš, Toráč, Vyskoč, Šiška (Šmondrk, Spevák, Zvolenský, Tandlmyer)

VEĽKÉ KOSTOĽANY: Čarnogurský – P. Lopatka, Poláček, Kollár, Prosnan, F. Lopatka, Mačica, Krivošík, Kolarovič, Gula, Daniška (Čúzy, Lehuta, Kukuč, Uhlík)

Drahovce – Ostrov 4:0 (1:0)

Góly: 45., 50. a 88. Martin Rusnák (posledný z pen), 62. Kosa

DRAHOVCE: Paulovič – Rusnák, T. Onder, M. Onder, Poláčik, Valla, Zajac, Horúcka, Kosa, Németh, Rusnák (Cesnek, Vančo, Hargaš, Šerjeník, Babečka)

OSTROV: Hajdín – P. Bartoš, Holubek, Pikulík, Gagorík, Svetlík, Boršč, Legíň, Mitošinka, Urbánek, M. Bartoš

Zavar – Prašník 5:1 (1:1)

Góly: 4. Krajčovič, 53. Vyskoč, 63. a 70. P. Táčovský, 73. Ľ. Táčovský – 23. Hečko

ZAVAR: Žitník – Krajčovič, Chlebík, P. Táčovský, Juriš, Novanský, Švikruha, Kovačič, Cvičela, Grman, Vyskoč (Psota, Hrubý, Pham, Ľ. Táčovský)

PRAŠNÍK: Mucha – Balcír, Priebracha, Bielik, Hečko, Balcír, Adamčík, Grešák, Bogora, Sudora, Líška (Miklovič, Nykodem)

Šulekovo – Veselé 1:1 (1:0)

Góly: 31. Tomovič – 66. Sereda

ŠULEKOVO: Tvrdý – Oravec, Lenghart, Kaurin, Pešič, Kolony, Karas, Šoka, Hruška, Tomovič, Trávniček (Galbavý, Bežuch)

VESELÉ: Ševečka – Michalčík, Onofrej, Rácz, Duračka, Strecký, Konečný, Duračka, Bokor, Valla, Lesay (Vašíček, Sereda, Brucháč, Klúčovský)