Dnes sa rozhodne! Trnavské volejbalistky si vybojovali piaty semifinálový zápas

ŠPORT - Volejbal | 11.4.2023, 14.37, Ján Král

Na rozhodujúci duel organizuje trnavský klub pre fanúšikov autobusový zájazd.

Pozápasová ďakovačka s trnavským publikom. Foto: Zuzana Branišová

Vstali z popola a teraz siahajú na historický úspech! Trnavské volejbalistky vyhrali cez víkend nad VKP Bratislava 3:2 a vyrovnali stav semifinálovej série na 2:2 na zápasy.

Po dvoch úvodných dueloch to pritom s Hit UCM nevyzeralo vôbec dobre, hrá sa totiž na tri víťazné duely.

Trnavčanky však dokázali zmazať manko a dnes ich čaká rozhodujúci súboj, ktorý rozhodne o finalistkách.

Už v utorok 11. apríla o 19:30 nastúpia na rozhodujúci súboj v bratislavskom Dome športu, ktorý v priamom prenose prinesie TV Joj šport.

Trnavský klub pripravil pre svojich fanúšikov aj autobusový zájazd, odchod z parkoviska pri Aquaparku Trnava bude o 18:15.

„Také je play-off. Za mňa krásne predstavenie po všetkých stránkach. Favorit je však stále jasný,“ glosoval po sobotnom víťaznom stretnutí trnavský tréner Rastislav Filípek.

„Bol to zápas typický pre play-off, ktorý mal veľa zvratov, ale nám sa ho napokon nepodarilo dotiahnuť pre nás do úspešného konca. Trnava nás v prvej polovici zápasu tlačila solídnym útokom a servisom. Postupne sme sa s tým vyrovnali. Piaty set bol o nervoch, ktoré mali pevnejšie domáce hráčky,“ pridal pohľad na súboj tréner VKP Pavel Bernáth.

Štvrtý zápas semifinálového súboja medzi Hit UCM Trnava a VKP Bratislava priniesol výborný volejbalový zápas s rozuzlením až v poslednom skrátenom sete. Domáce hráčky hnané skvelým publikom a úžasnou atmosférou v hale predviedli znova skvelý volejbal.

O prvé dva body zápasu sa postarala priamymi bodmi z podania Michaela Rosinská, ktorá týmto prekonala hranicu 500 bodov a je najviac bodujúca hráčka prebiehajúcej sezóny.

V ďalšom priebehu setu sa hostky dostali do vedenia 14:10, ale domáce začali otáčať, až si v závere vybudovali náskok a mali setball za stavu 24:20.

Bratislavčanky síce koncovku trocha zdramatizovali, ale domáce štvrtý setball využili a vyhrali prvý set 25:23.

Druhý set bol už v réžii Hitiek, ktoré prakticky celý set kontrolovali a vyhrali ho 25:18.

Ani za stavu 2:0 na sety pre Trnavčanky sa hosťujúce hráčky VKP nevzdávali a do tretieho setu vstúpili lepšie ony, keď si hneď na začiatku vybudovali náskok 9:2, ktorý si v pokračovaní setu postrážili a vyhrali tretí ho 25:17.

Identické skóre priniesol aj štvrtý set, a teda o víťazovi zápasu sa rozhodovalo v piatom skrátenom sete, hranom do 15. V ňom lepšie začali domáce Hitky a viedli 6:3.

VKP Bratislava dorovnala na 6:6, ale domáce opäť odskočili a náskok si udržali až do konca a vyhrali 15:13 a celkovo zápas 3:2 na sety.

HIT UCM TRNAVA - VKP BRATISLAVA 3:2 (23, 18, -17, -17, 13)

– NA ZÁPASY 2:2
HIT UCM: Rosinská 20, Kotuličová 9, Povrazníková 13, Konárová 19, Límová 6, Sivičeková 4, liberky Pagáčová a Poláčková (Chovanová 0, N. Jánošíková 1, Ritterová 0, Sukovská 0, Ondrejková 0, Grófová 0). Tréner: R. Filípek.
VKP: Boledovičová 18, Kohútová 0, Ta. Hrušecká 14, Smiešková 14, Z. Písečná 5, Fartelová 14, liberky Pelozo a Takáčová (Dreisigová 0, Murillo 0, Štermenská 1, Návratová 16, Pazúriková 0, Spevár 0). Tréner: P. Bernáth.
Rozhodovali: Kováč a Tiršel, 290 divákov.

Hráčky zápasu: Adriána Límová (Hit UCM Trnava) – Natália Takáčová (VKP Bratislava)