Trnavské volejbalistky v piatom zápase prehrali, hrať budú o bronz

ŠPORT - Volejbal | 12.4.2023, 10.20, Ján Král

Súperom Trnavčaniek bude Nové Mesto nad Váhom.

Trnavské volejbalistky v piatom zápase prehrali, hrať budú o bronz

Ilustračné foto: Pavol Gašpar

Trnavské volejbalistky budú napokon hrať o bronz. V semifinálovej play-off sérii ženskej extraligy napokon podľahli VKP Bratislava 2:3 na zápasy. V rozhodujúcom piatom dueli v bratislavskom Dome športu prehrali 0:3.

Výsledok hovorí síce jednoznačne, Trnavčanky však mali v druhom sete dva setbaly, domáce ale dokázali oba odvrátiť a napokon set vyhrať.

„V prvom a druhom sete sme nezvládli ubránenie ľahkých lôpt. Keď sme nezvládli koncovku druhého setu, súper to využil. Zlomili sme sa a mňa trošku mrzí to, že sme v treťom sete dostali taký výprask. Teší ma, že sme držali s VKP krok, ale nezvládli sme piaty zápas. Prišlo na slová Paľa Bernátha, že vyhrá ten tím, ktorý si ustráži domáce prostredie. Pre nás sa sezóna nekončí a ideme bojovať o bronzové medaily proti Novému Mestu nad Váhom,“ povedal pre web Slovenskej volejbalovej federácie tréner Trnavy Rastislav Filípek.

Finálovú dvojicu vytvoria bratislavské celky Slávia EU a VKP, Trnava bude hrať o tretie miesto proti Novému Mestu nad Váhom.

Hrá sa na tri víťazný duely, prvý zápas série odohrajú Trnavčanky doma v sobotu 15. apríla o 19:00