Trnavské rybníky
reklama

Stý Gašparíkov zápas môže dodať Spartaku pokoj, prehra by Trnavu dala pod tlak

ŠPORT - Futbal - Spartak | 14.4.2023, 15.23, Ján Král

Zápas pod Dubňom sa bude hrať v skoršom čase, kvôli kolízii so žilinským hokejom je nový čas výkopu stanovený na sobotu 15:00.

Stý Gašparíkov zápas môže dodať Spartaku pokoj, prehra by Trnavu dala pod tlak

Michal Gašparík. Foto: Juraj Cisár

Púpavy pri aleji
reklama

 

Michal Gašparík absolvuje v Žiline svoj stý súťažný duel v pozícii hlavného trénera trnavského Spartaka. V lige pôjde o jeho 74. duel, pri zarátaní duelov z pohárovej Európy a domáceho pohára sa však jeho štatistika dostáva na okrúhle číslo.


"Teší ma to, je to pekné jubileum, mám tu ešte zmluvu aj na ďalšiu sezónu, verím, že sa nám bude dariť a budem môcť pokračovať v práci," vraví pred duelom Michal Gašparík.


Minulý týždeň Spartak vo výrazne oslabenej zostave prehral v Banskej Bystrici 0:2. Andelov vytrápil Covid, ktorý vyradil z boja množstvo hráčov. Aj so zranenými nemohli červeno-čierni pod Urpínom počítať dovedna s desiatimi futbalistami.

ŠUPA technika
reklama


"Chvalabohu Covid iba prebehol kabínou, cez Veľkú noc sme mali dva dni voľna a po šibačke sa postupne hráči vrátili do tréningu. Aktuálne máme okrem dlhodobo zranených hráčov k dispozícii celý tím k dispozícii," hovorí Gašparík.


Starosti so zložením zostavy má tak pred súbojom pod Dubňom oveľa príjemnejšie. Proti Dukle napr. solídne zahral Ristovski, po treste za žlté karty sa ale núka na hrot opäť aj Taiwo.


"S výkonom Milana som bol spokojný, škoda len, že v deň jeho narodenín sa nerozhodli chalani na ihrisku, že by kopal penaltu on, lebo si myslím, že by ju premenil. V tomto príde k zmene. Už viac nenechám rozhodovanie na hráčov, počas zápasu určím, kto pôjde v prípade jedenástky kopať. Ristovski podal veľmi bojovný výkon, už chýbal iba gól k tomu, aby to bolo stopercentné, pretože podľa toho sa posudzujú útočníci. V Žiline by si zaslúžili nastúpiť od začiatku Taiwo i Ristovski, obaja ukázali kvalitu a môžu hrať v zostave. Teraz to máme v rozhodovaní ťažšie," povedal Gašparík.


Stopérsku dvojicu pred týždňom vytvorili Ujlaky s Kóšom. Obaja vekom ešte tínejdžeri ukázali, že s nimi treba počítať. Pravda, skúsenosti Štetinu v strede obrany sú neoceniteľné.


"Pokiaľ hrajú dvaja mladí stopéri vedľa seba, cítiť, že tomu niečo chýba. Marek aj Sebo potrebujú vedľa seba skúseného stredného obrancu, vtedy sa im hrá ľahšie. Marek však na to, že má v áčku len miminum zápasov, podal solídny výkon a hral na Kóšovej úovni, ktorý je pritom v mužstve oveľa vyhratejší."


Trnavčania tento týždeň využívali na tréningu aj umelý trávnik na trnavskej Slávii. V Žiline sa totiž hrá liga práve na tomto povrchu, potrebujú si preto naň navyknúť. 


"Žilina prešla na herný systém 3-4-3, ktorým sa v lige prezentuje aj Podbrezová. Stále majú ich typické herné prvky, keď sú veľmi dobrí v kombinácii, ale už nehrajú len cez krátke prihrávky, používajú aj veľa dlhých nakopávaných lôpot, ktoré idú cielene za obranu, kde sa snažia využiť rýchlosť svojich útočníkov," upozornil Gašparík.


Trnava v prípade víťazstva urobí razantný krok k obhajobe tretieho miesta v tabuľke. "Pokiaľ by sme vyhrali, boli by sme krôčik od cieľu, teda zisku tretieho miesta a kvalifikovaniu sa do pohárovej Európy. V prípade remízy by nám následne stačili získať na splnenie tohto cieľa možno štyri body. Ak však prehráme, dostaneme sa pod bodový tlak a budeme potrebovať bodov oveľa viac. Určite preto chceme hrať na víťazstvo, uľahčili by sme si tak záver sezóny a mohli sa sústrediť na finále pohára, prípadne dať šancu mladším hráčom," dodal Gašparík.


Duel bude mať výkop v sobotu 15. apríla o 15:00, duel v priamom prenose prinesie Voyo.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama