Trnavské rybníky
reklama

Volejbalová sobota v Trnave: Najprv rezerva o triumf, potom áčko o bronz

ŠPORT - Volejbal | 15.4.2023, 07.09, prispievatelia

Trnavské volejbalistky Hit UCM Trnava nedokonali obrat v semifinále Niké Extraligy žien, keď v rozhodujúcom piatom zápase podľahli VKP Bratislava 0:3 na sety. Na neúspech však rýchlo zabudli a od stredy sa pripravujú na súpera z Nového Mesta nad Váhom.

Volejbalová sobota v Trnave: Najprv rezerva o triumf, potom áčko o bronz

Trnavčanky by sa v sobotu radi opäť takto tešili. Foto: Zuzana Branišová

Púpavy pri aleji
reklama

 

Prvý zápas odohrá Hit UCM Trnava už túto sobotu 15. apríla o 19.00 v Mestskej športovej hale v Trnave. Semifinálové zápasy na domácej palubovke mali správny náboj a atmosféru aj vďaka fanúšikom, ktorí v hojnom počte povzbudzujú hráčky.

 

Trnavské družstvo preto verí, že Hitky príde podporiť znova veľký počet priaznivcov a domáce hráčky sa im odvďačia skvelým výkonom. 

 

Rovnako silnú fanúšikovskú základňu má aj VK Nové Mesto nad Váhom, kde býva pravidelne vypredaná športová hala a preto sa očakáva "plný dom" na zápasoch o bronz.

ŠUPA technika
reklama

 

V základnej časti Hit UCM Trnava zvíťazil nad súperom dvakrát 3:0, ale boje o cenné tretie miesto prinesú určite dramatické zápasy.

 

Pre trnavských fanúšikov je pripravený aj DJ so speakerom, ktorí sa budú starať o skvelú atmosféru v hale aj v prestávkach.

 

Napriek neúspechu v semifinále trnavské hitky zabojujú o historicky prvú medailu v rámci účinkovania v ženskej extralige, proti budú obhajcovia bronzovej medaily z predchádzajúcej sezóny VK Nové Mesto nad Váhom.

 

Zápasy o bronz sa hrajú na tri víťazné zápasy.

 

Pred zápasom o tretie miesto sa od 16.00 v Mestskej športovej hale odohrá prvý duel o víťaza 1. ligy žien medzi Hit UCM Trnava a Elba Prešov.

 

Obe družstvá počas sezóny bojovali v skupinách západ, resp. východ a o celkovom víťazovi  sa rozhodne v dvoch vzájomných súbojoch.

 

Prvý zápas sa uskutoční v Trnave a odveta o týždeň v Prešove. Hráčky pod vedením kormidelníka Miloslava Duchoňa a kapitánky Nataši Mančákovej dokázali ovládnuť 1. ligu západ a potvrdili skutočnosť, že ženský volejbal v Trnave je na veľmi dobrej úrovni ako na vrcholovej úrovni tak aj v rezervnom tíme, ktorý slúži najmä pre získavanie skúseností mladých hráčok z trnavských univerzít v spojení so skúsenými nadšencami volejbalu.

 

Séria o bronz Niké extraligy žien:

15.4. o 19:00: Trnava - Nové Mesto nad Váhom


19.4. o 19:00: Nové Mesto nad Váhom - Trnava


26.4. o 19:00: Trnava - Nové Mesto nad Váhom

 

prípadné ďalšie zápasy:

30.4. o 19:00: Nové Mesto nad Váhom - Trnava


1.5. o 19:00: Trnava - Nové Mesto nad Váhom


 

Séria o víťaza 1. ligy žien:

15.4. o 16:00: Trnave - Prešov


22.4.: Prešov - Trnava

 

(Hit)

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama