Triumf po obrovskej dráme: Trnavskí hádzanári vyhrali v Malackách o gól

ŠPORT - Hádzaná | 16.4.2023, 11.24, Ján Král

Záverečná minúta dvíhala divákov, medzi ktorými boli aj mnohí fanúšikovia z Trnavy, zo sedadiel.

Triumf po obrovskej dráme: Trnavskí hádzanári vyhrali v Malackách o gól

Ľuboš Mančuška sa predviedol vo výbornej streleckej fazóne. Foto: Ján Král

Trnavskí hádzanári vyhrali v 15. kole druhej najvyššej hádzanárskej súťaže na ihrisku Štart HC Smartpoint Malacky 30:29. Vo vyrovnanom dueli sa rozhodlo o triumfe HBC v samom závere, víťazný gól strelili Trnavčania päť sekúnd pred koncom!

Tréner HBC Vladimír Teplanský nemohol počítať s viacerými hráčmi základnej zostavy. Z osobných alebo zdravotných dôvodov chýbali Laho, Ruman, Govedarica, Mikovic či Bočkay.

Šancu tak dostali vekom ešte dorastenci ako Cozens a Dudžák, či mladí hráči ako Francúz, Drobný, Opálek či Johanes.

Súboj bol od úvodu vyrovnaný, Trnavčania si v 17. minúte vypracovali trojgólové vedenie, v posledných šiestich minútach prvého dejstva však neskórovali, domáci to využili, otočili stav stretnutia a do kabín išli s vedením 15:14.

Zvrat v druhom dejstve prišiel v 39. minúte, keď Trnavčania vyrovnali a následne sa dostali do tesného vedenia, ktoré si udržovali.

Dvadsať sekúnd pred koncom však vyrovnal Stachovič na 29:29 a vyzeralo to na deľbu bodov.

V čase 59 minút 55 sekúnd však Ľuboša Mančuška gólom z krídla strhol víťazstvo na stranu Trnavy.

Ani to ešte nebolo v nervydrásajúcom finiši všetko. V úplne posledných momentoch hry sa domáci dostali do šance, skvelý dvojzákrok však vytiahol trnavský brankár Branislav Augustín a definitívne zabezpečil dva body pre Trnavu.

V zápase zažiaril trnavský krídelník Ľuboš Mančuška, ktorý strelil 11 gólov. Domácich ťahal desaťgólový David Stachovič.

"Do zápasu sme nastúpili veľmi oslabení, chýbala nám asi polovica stabilného kádra vrátane nášho najlepšieho hráča Tomáša Laha. Chlapci, ktorí hrali miesto nich, vynahradili chýbajúce skúsenosti veľkou bojovnosťou. Výborne zachytal brankár Branislav Augustín, ktorý predviedol zákroky reprezentačnej úrovne a zachránil nás v samom závere parádnymi zákrokmi. Pripojil sa k nemu pravý krídelník Ľuboš Mančuška, ktorý premenil takmer všetky šance, do ktorých sa dostal," povedal tréner Trnavy Vladimír Teplanský.

"Vyzdvihnúť však chcem hlavne kolektívny výkon mužstva, strelecky sa blysol Ľuboš Mančuška, pripojili sa však aj ďalší, góly boli rovnomerne rozložené na celý tím. Cozens predpoludním nastúpil za dorast a popoludní nám pomohol šiestimi gólmi v zápase A-tímu. Bol to zápas, keď padal gól na gól, záver bol vypätý, ale mám radosť, že sme to zvládli," dodal kouč žlto-modrých.

HBC je v tabuľke na druhom mieste za Bratislavskou hádzanárskou akadémiou, ktorá zdolala Sokol Cífer 31:23. Na lídra súťaže strácajú Trnavčania dva body.

V ďalšom kole privítajú na domácej palubovke Kolárovo. Zápas sa bude hrať v Mestskej športovej hale v Trnave v nedeľu 23. apríla o 10:30.

Vstupenky už sú v predaji v CD Aquarius na Štefánikovej ulici. Zakúpiť sa tu dajú aj klubové tričká.