Futbal, 7. liga: Posledný ozbíjal prvého! Ružindol zdolal Majcichov

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 16.4.2023, 17.52, Ján Král

Strelecký deň mali Zvončín a Červeník. Svojim súperom strelili 11, resp. 10 gólov!

Martin Brečka strelil za Zvončín tri góly a mohol aj štyri, jednu z dvoch penált ale nepremenil. Foto: Ján Král

Ružindol ukázal, že s ním treba počítať. Napriek tomu, že je v tabuľke 7. ligy stále posledný, dokázal zdolať lídra z Majcichova 2:0! Skóre otvoril Blaško, v 70. minúte pridal druhý gól Tomovič a keďže hostia nedokázali odpovedať, zrodilo sa prekvapenie kola.

Na čelo tabuľky sa pri rovnosti bodov vďaka lepšiemu skóre dostal Červeník, ktorý deklasoval Pečeňady na ich ihrisku 10:2! Hetrikom sa zaskvel Nemček, dva góly dali Benkovský a Patrik Vančo.

Potupnú prehru uštedril aj Zvončín Bučanom, súpera vyprášil 11:0! Hostia nastúpili v bránke s hráčom z poľa Trulíkom, ktorý zaskočil za pracovne zaneprázdneného Polónyho. Ten síce bol už v 13. minúte k dispozícii, to však už domáci viedli dvojgólovým rozdielom a napokon mali svoj deň, zatiaľ čo Bučany bez hrajúceho trénera Cíferského, ktorý chýbal pre cestu do zahraničia, sa poriadne vytrápili. Hetrik v zápase zaznamenali Brečka a Bindics, druhý menovaný strelil všetky góly za štyri minúty.

Tretiu priečku si držia Siladice, Krakovanom naložili šestku, hetrikom sa blysol Hecht.

Kátlovce vybavili Hornoorešancov už v prvom polčase, po ktorom viedli o štyri góly. Zápas napokon skončil ich víťazstvom 5:1.

Cífer v tabuľke stráca pozície, doma s Madunicami síce viedol, napokon ale remizoval 1:1, pretože na gól Klača odpovedal po zmene strán Slovák.

Nedarí sa Zelenču, vo Veľkom Orvište podľahol 0:2.

7. liga – 17. kolo

Ružindol – Majcichov 2:0 (1:0)
Góly: 20. Blaško, 70. Tomovič
RUŽINDOL: Uhlár – Penyak, Palkovič, D. Turoň, Burian, Backa, Grígel, Moncman, Ostrý, Kubíček, Blaško (Tomovič, V. Horváth, Moravčík, Adamčík, Parnahaj)
MAJCICHOV: Orichel – Štrbo, Fogel, Morvay, Koricina, Zubčák, Kalivoda, Obooril, Jasovský, Chynoradský, Marek (Ondriš, Hegyi, Scheip)

Pečeňady – Červeník 2:10 (0:4)
Góly: 64. a 68. Moravanský – 10., 66. a 70. Nemček, 13. Uhrík, 19. a 61. Benkovský, 31. Gábriš, 53. Nemec (pen), 81. a 90. P. Vančo
PEČEŇADY: Vidlička – Moravanský, T. Hrčka, Bartuš, Zemko, Chudý, Taraba, Ocelka, Skýpala, Šípka, Líška (M. Ščasnovič, Šípka, Klieštinec)
ČERVENÍK: Kubatka – P. Vančo, Benkovský, Gábriš, Nemec, Martinkovič, Nemček, Kopún, J. Boháčik, Žemla, Uhrík (D. Boháčik, Gažo, P. Ješko)

Zvončín – Bučany 11:0 (7:0)
Góly: 3. a 31. Jurovatý, 9., 26. a 52. Brečka (prvý z pen), 33. a 44. Čambor, 56., 58. a 60. Bindics
ZVONČÍN: Strmenský – Glasa, Lošonský, B. Vandák, Klenkovič, Zelenský, Hmam, Čambor, Brečka, Bindics, Jurovatý (Kučera, Banič, Izakovič, Mesíček, Ryšavý)
BUČANY: Trulík – Mračník, Fančovič, Balun, Belokostolský, Jančovič, T. Sedlák, Boris, Habes, Zázik, Krška (Polóny, Kubovič, Sabo)

Siladice – Krakovany 6:0 (4:0)
Góly: 14., 17. a 51. Hecht, 34. Kadlec, 38. vlastný Kališ, 57. Trnovec
SILADICE: Broš – Jarábek, Vido, L. Trnovec, Mesároš, O. Sekereš, Stojkov, Ertl, D. Bališ, Hecht, F. Lančarič (Kadlec, Laurinec)
KRAKOVANY: Mihálik – Kališ, J. Valo, Kubík, Michálek, Toplanský, M. Pažík, Spál, Grivalský, Š. Pažík, Andrísek (M. Valo, M. Pavlovič, Truhlář, Toplanský)

Veľké Orvište – Zeleneč 2:0 (1:0)
Góly: 26. Janík, 64. P. Pavlovič
VEĽ. ORVIŠTE: Slovák – Vavrinec, Dekáň, Veľký, Šiška, Horil, T. Pavlovič, Daniš, Chudý, Sumer, Janík (P. Pavlovič, Klein, Wesolowski)
ZELENEČ: Neumann – V. Formanko, Kubiček, M. Bednárik, Bartovič, Klandúch, M. Formanko, Bogner, Nejezchleb, Katona, Jovanovič (M. Pavlovič)

Kátlovce – Horné Orešany 5:1 (4:0)
Góly: 4. Burčiar, 11. Orihel, 35. D. Sliva, 42. a 64. L. Hlavatovič – 72. A. Mekký
KÁTLOVCE: Kostolanský – Hupka, T. Hanzel, Šimončič, Orihel, M. Sliva, Fančovič, L. Hlavatovič, D. Sliva, Burčiar, Vyhlidal (Mačica, Boc, Pavlík, Sekera, A. Uváček)
HOR. OREŠANY: Špiriak – Drozda, Malý, Brestovanský, A. Mekký, Kusý, M. Mekký, Turcár, Kluka, Jusko, Ružička

Cífer – Madunice 1:1 (1:0)
Góly: 21. Klačo – 58. Slovák
CÍFER: Páleník – Klačo, Repa, Hlúch, Hamaďák, Fekete, Kolenič, E. Korbelič, Sagan, Grosman, Lietava (Ochaba, Fischer)
MADUNICE: Jamrich – Janíček, Žuffa, Masnica, Gašparovič, Mráz, Strecký, Kurinec, Slovák, Lulovič, Belica (Š. Kollár, Mráz)