Futbal, 8. liga B: Moravany dali Zavaru osem gólov, vyhrali aj Drahovce

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 16.4.2023, 20.39, prispievatelia

Mužstvá z čela tabuľky v tomto kole nezaváhali – naplno bodovali Drahovce, Moravany nad Váhom aj Veľké Kostoľany.

Moravany si poradili so Zavarom. Foto: Ján Král

Najviac gólov videli diváci v Moravanoch. Po polčase bolo ešte 3:2, ale v druhej časti hry zavelil do útoku strelec kola Martin Zelenay, ktorý zaznamenal hetrik. Domáci pridali ešte ďalšie dva góly a Zavar odchádzal s krutou prehrou.

Prašník hostil vedúce Drahovce a do polčasu s nimi aj držal krok. Po polčase to už bolo horšie, Drahovce sa rozstrieľali a vyšli im aj striedania, o dva z ich gólov sa postarali žolíci z lavičky Duchaj a Németh.

O výhru Veľkých Kostolian na ihrisku Chtelnice 2:1 sa postarali Gula a Hlúch, za domácich skóroval z penalty Jakáb.

V zápase Veselé – Borovce to dlho vyzeralo na remízu 1:1. Domáci napokon rozhodli o svojom víťazstve v záverečných minútach, góly strieľali Jurda a Konečný.

Zápas Ostrov – Šulekovo vyhrali domáci 4:1, zaujímavosťou je, že všetky padli až v druhej časti hry.

Dva góly strelca Trakovíc Krajčoviča proti Brestovanom na víťazstvo nestačili, za hostí sa presadili Salviany s Hutárom a tak sa zrodil výsledok 2:2.

Duel Dubovany – Leopoldov odložili na 17. mája.

8. liga B – 17. kolo

Ostrov – Šulekovo 4:1 (0:0)

Góly: 49. Holubek, 63. Patrik Bartoš, 69. Marek Bartoš, 90. Pavlovič – 84. Kolony

OSTROV: Hajdín – P. Bartoš, Holubek, Gagorik, Svetlík, Boršč, Mitošinka, M. Bartoš, Valo, Regina, Loussif (Legiň, Pavlovič, Pikulík)

ŠULEKOVO: Tvrdý – Oravec, Lenghart, Karas, Pešič, Kolony, Hruška, Nemček, Tomovič, Šery, Trávniček (Timona, Hrobár, Dávidek)

Prašník – Drahovce 2:4 (1:1)

Góly: 11. Balcír (pen), 83. Priebracha – 4. Hargaš, 66. Duchaj, 70. Zajac, 78. Németh

PRAŠNÍK: Mucha – I. Balcír, Priebracha, O. Bielik, Hečko, M. Balcír, Adamčík, Sipos, Banák, Liška, M. Bielik (Miklovič, Sudora, Jankech)

DRAHOVCE: Stanko – Rusnák, T. Onder, M. Onder, D. Vančo, Valla, Zajac, Cesnek, Š. Šerjeník, Hargaš, M. Vančo (Németh, Horúcka, M. Šerjeník, Duchaj, Babečka)

Chtelnica – Veľké Kostoľany 1:2 (1:1)

Góly: 24. Jakáb (pen) – 2. Gula, 70. Hlúch

CHTELNICA: Pavelský – Rechtorík, Mikuš, Brisuda, Kosmál, Soják, Jakáb, Tomáška, Piešťanský, Kimmerling, Ostrihoň (Slabý, Natčin, Hrčka)

VEĽKÉ KOSTOĽANY: Kukuč – P. Lopatka, Poláček, Boldiš, Hlúch, T. Lopatka, Prosnan, Mačica, Kolarovič, Krivošík, Gula (Kollár, Jamrich)

Veselé – Borovce 3:1 (1:0)

Góly: 7. M. Duračka, 86. Jurda, 90. Konečný – 53. Herceg

VESELÉ: Ševečka – Michalčík, Rácz, R. Duračka, Valíček, Konečný, M. Duračka, Bokor, Valla, Sereda, Lesay (Jurda, Madunický)

BOROVCE: Drobný – Herceg, Krajčo, P. Urban, Ruľák, R. Urban, Szabo, Moravčík, Vavrinec, Nguyen Khac, Kapičák (Štefanka, Búš)

Moravany – Zavar 8:2 (3:2)

Góly: 12. Jakubek, 20. a 74. Miškech, 26. Klasovitý, 47., 58. a 67. Zelenay, 83. Bíro – 41. Krajčovič, 43. Bednár

MORAVANY: Lamini – Bíro, Belan, I. Jánošík, Chocula, Jankech, Miškech, Zelenay, J. Jánošík, Jakubek, Klasovitý (Blahuta, Halanda, Miškerník, Stredák, Ondris)

ZAVAR: Žitník – Krajčovič, Chlebík, P. Táčovský, Juriš, Novanský, Kovačič, Bednár, Cvičela, Hrubý, Ľ. Táčovský (Pham, Veigl)

Trakovice – Brestovany 2:2 (1:2)

Góly: 6. a 76. Krajčovič (prvý z pen) – 9. Salviany, 26. Hutár

TRAKOVICE: Sahraoni – Jančička, Lackovič, Radošovský, Ščasnovič, Jobek, Drgoň, Janovič, Chudý, Paulovič, Krajčovič (Žemla, Sýkora, Husár, Krajčovič)

BRESTOVANY: Tomík – Cibulka, Vidovič, Šmondrk, Klačo, Šiška, Hutár, Salviany, Vyskoč, R. Spevák, M. Spevák (Dorčiak, Tandlmayer)