Futbal, 8. liga A: Bohdanovce vyhrali v Smoleniciach, Dolné Orešany zdolali Modranku

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 16.4.2023, 20.05, prispievatelia

Súboj posledných Smoleníc s vedúcimi Bohdanovcami skončil podľa papierových predpokladov. Hostia z Bohdanoviec jednoznačným víťazstvom potvrdili svoje umiestnenie na samom vrchu tabuľky. Zaváhal však Biely Kostol, ktorý v Dolnej Krupej dlho viedol, zápas sa ale skončil delením bodov. Béčko Bolerázu odchádzalo z Košolnej bez bodu.

Futbal, 8. liga A: Bohdanovce vyhrali v Smoleniciach, Dolné Orešany zdolali Modranku

K víťazstvu Bohdanoviec v Smoleniciach prispel svojím výkonom aj Peter Čmilanský. Foto: Ján Král

Bohdanovce rozhodli o zápase v Smoleniciach tromi gólmi už v prvom polčase. V druhom pridali ešte jeden, Smolenice, ktoré sú dlhodobo v kríze, vyšli strelecky naprázdno.

Modranka nebodovala pred týždňom doma, ale ani v nedeľu v Dolných Orešanoch. Domáci mali dobrý vstup do zápasu a už v 15. minúte viedli o dva góly. Napokon zvíťazili presvedčivým výsledkom 5:2.

Ešte jasnejšie zvíťazili Križovany nad Bíňovcami. Do polčasu síce viedli len o jeden gól, v druhom polčase však pridali ešte ďalšie štyri.

V Suchej nad Parnou videli diváci v zápase s Voderadmi víťazstvo domácich, ale aj červenú kartu, ktorú v samom závere inkasoval Baboš z mužstva hostí. Na trávniku bol ako striedajúci hráč len niekoľko minút.

Duel Boleráz B - Košolná sa hral v Košolnej, ktorá využila výhodu vlastného ihriska a zdolala súpera 4:2.

Trnavská Slávia nastúpila proti Dechticiam na umelej tráve, terén jej sadol a vyhrala 3:1.

8. liga A – 17. kolo

Slávia Trnava - Dechtice 3:1 (2:0)

Góly: 35. Adámek, 45. Miko, 65. Zelenay (pen) – 59. Holec

SLÁVIA: B. Hrebíček – Supek, Balón, Miko, Mrva, Indríšek, Jankech, Adámek, Zelenay, Gábor, Lukačovič (Barna, M. Hrebíček, Klukavý, Bitter, Psota)

DECHTICE: Kúdela – S. Jankovič, Danko, Zemko, Prvý, Holec, Krivánek, Jaroška, Dubrava, Heteš, Heltko (Srdoš, Holícky, P. Jankovič, Janotka)

Dolné Orešany – Modranka 5:2 (3:1)

Góly: 5. Šimonovič, 15. Rabara, 44. Kulíšek, 64. Tóth, 82. Mrva – 42. Marek Karol, 54. R. Sekera

DOLNÉ OREŠANY: Kessl – Ostrovský, Hronský, Šergovič, Rabara, Tóth, Kamenický, Novák, Kollár, Šimonovič, Kulíšek (Illeš, Mrva, Holekši, Krajčovič, Morong)

MODRANKA: Špernoga – Kohút, Michal Karol, Zvolenský, Marek Karol, R. Sekera, Gumbír, Gergely, Holka, Rakický, M. Sekera (Lančarič, Gurovič, Mackura)

Križovany – Bíňovce 5:0 (1:0)

Góly: 11. Táčovský, 48. Matula, 54. a 67. Hrnčiar, 77. Šiška

KRIŽOVANY: Turanský – Kapitán, Horský, Táčovský, Marek Šiška, Hrnčiar, Antal, Záhumenský, Michal Šiška, Hornaček, Matula (Guskovič, Dano, Sabo)

BÍŇOVCE: Klementovič - M. Kostolanský, Halaša, Tománek, Tarkoš, Rajnoha, M. Čech, I. Kostolanský, Ľ. Čech, Ostrihoň, Opálek (Krajčovič, Dráb, Kaša, Ryšavý)

Suchá nad Parnou – Voderady 4:2 (3:2)

Góly: 3. Fridrich, 21. a 76. Lastovička, 26. Bako – 36. Chovanec, 38. Šurina

ČK: 90. Baboš (Voderady)

SUCHÁ NAD PARNOU: Sloboda – Ručka, Fridrich, Slovák, Bako, Lastovička, Konečný, Bron, Rybařík, Zelenák, Kopčan (Jankovič, Macko, Jobert, Grman, De Turck)

VODERADY:Hrúza – Živický, Fatranský, Rosypál, Katona, P. Páleník, Chovanec, S. Páleník, Hraška, Šurina, Pilka (Bachratý, Ivančík, Buček, Baboš)

Dolná Krupá – Biely Kostol 1:1 (0:1)

Góly: 81. Vyskoč – 15. Mrva

DOLNÁ KRUPÁ: Vitek – Vričan, Šnajder, Vyskoč, D. Hrčka, Gažo, Hetteš, Boledovič, Selnekovič, Peško, Slabý (N. Hrčka, Horváth, Sucháň)

BIELY KOSTOL: Mitka – Stacho, Trubač, Malina, Ľ. Adámek, Samák, A. Adámek, Mirga, Mrva, Majtényi, Sýkora (Klokner, Moncman, Balažovič)

Košolná – Boleráz B 4:2 (2:1)

Góly: 30. Danišovič, 44. Hudek, 67. Matovič, 72. Chudjak – 12. J. Daniš, 88. Mikulka

KOŠOLNÁ: Tollarovič – Bobok, Furko, Matovič, Danišovič, Homoľa, Greguš, Hudek, Čavara, Chudják, Matlák (Hrušovský)

BOLERÁZ B: Vaško – Peško, Zajíček, P. Daniš, Tanáč, Prochádzka, Jozef Daniš, Jaroslav Daniš, Vavro, Marek Daniš, Martin Daniš (Mikulka, Lehuta, Dekan)

Smolenice – Bohdanovce 0:4 (0:3)

Góly: 20. Mackovčín, 24. Dubčák (vlastný), 33. Hoblík, 54. Vyskoč

SMOLENICE: Ondruš – Poór, Klokner, Schwarz, Štibraný, Kadlec, Taranda, Haberl, Vajsábel, Dubčák, Lipták (Šaradín, Rangelov, Hovorka)

BOHDANOVCE: Kopúnek – Braniša, Faga, Palšovič, Skukálek, Čmilanský, Mackovčín, Dufek, Vyskoč, Sanny, Hoblík (Beňo, Mihálik, Brna, Školek)