Trnavské rybníky
reklama

Futbalová glosa: Rozhodca zapísal súperovi aj gól Replaya

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 18.4.2023, 07.00, prispievatelia

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že šport aj život treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Futbalová glosa: Rozhodca zapísal súperovi aj gól Replaya

Sedlický s tradičným gólom, na Kralovičove (pri lopte) úniky si Novovesčania dávali mimoriadny pozor. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Tentoraz písal o zápase Hrnčiarovce - Slovenská Nová Ves 4:2.

 

Milí priatelia,
Góle nepadajú len tak samé od seba.  Teprva, že čakáš, že si ich hostia prídu nasypať sami.


Ako hovorí v legendárnej scéne Stanko Štepka: „Učičíkalo nás vítazstvo s Orešanmi.“

ŠUPA technika
reklama


To platí univerzálne na každý klub a aj na ten predchádzajúci, kde boli možno gólové hody.


Pred hlavným zápasom ihrisko zahriali žiaci kategórie U15, ktorí v dobrom zápase vydolovali v derby proti Modranke bod po remíze 1:1 a nádhernom sóle a umiestnenej strele novozvoleného kapitána Mateja Peška zo 67.minúty.


Epický úvod.

 

Slovenská Nová Ves takticky vyskúšala našu formu vo voľnom termíne pred štartom súťaže, ale kde sa oni z toho poučili, my sme to zobrali na ľahšiu váhu.


Začiatok pritom nebol zlý, dobrým napádaním rozohrávky sme už v 2. minúte donútili hostí ku chybe a strate lopty, v situácii 2 na 1 som volil strelu k žrdi, ktorú však brankár reflexívne vyrazil, ale iba pred Jeďa, ktorý to trochu zalomil na vzduchovku, ale loptu do prázdnej brány upratal. 2. minúta, Jedinák, 1:0.


Subjektívne, základná zostava mi chutila, pohyboval som sa ako senior so zľavovými kupónmi v obchodnom reťazci. 


Náš útok mal mimochodom okrúhlych 90 rokov a rýchly fun fact k tomu. Vedeli ste, že keby ste vybrali 3 ľubovoľných hráčov Hrnčiaroviec, súčet ich veku vždy presiahne stovku? 


V desiatej minúte tradične El capitano vložil hlavu do súboja, kde by slabšie kusy nešmátrali ani s papekom a 2:0. Sedlický, 2:0.


Slovenskí Novovesania však nesklonili hlavy a o dobrý výsledok bojovali aj naďalej. Opticky hru vyrovnali, dobrým napádaním nám neumožňovali plynulejšie kombinácie, k čomu sme im dopomáhali aj našou nepresnou rozohrávkou.


Zlepšený výkon oproti prípravnému zápasu však rezultoval iba do vyhraných rohových kopov.


V prvom dejstve zaujala ešte jedna akcia, kedy sa mi po troch nepodarených podarila krížna prihrávka na nabiehajúceho Dudka, ktorý kolmicou našiel voľného Jeďa, a to, slzička v oku, nezištne mi pred poloprázdnou bránou priklepol na jedenástku, a to asi kvôli tej slze som v čistej šanci trafil obrancu.


Polčas, 2:0.


No, nebolo to úplne, že ideme podľa predstáv, vieme, ako to býva. Súper sa môže chytiť na hocijakom góle, nervozita na kopačky, obzvlášť, keď súper podáva sympatický výkon, hneď je nešťastie na svete.


Chmúrne myšlienky mohol zahnať Jeďo v 47. minúte, keď Kosťo v strede poľa vystihol nepresnú rozohrávku hostí, prudkou prihrávkou našiel voľného Šeďa, ktorý si loptu prebral, pripravil a poslal deťom za bránou.


Všetko si však vynahradil o dve minúty neskôr, kedy vystihol na hranici šestnástky rozohrávku najlepšieho hráča Slovenskej Miňa a popod brankára zvýšil na 3:0.


49. minúta, Jedinák, 3:0.


V 55.minúte sme nedôrazom pri pravej čiare pustili Novovesanov do kombinácie, ktorú sme v šestnástke umocnili nedôrazom a krížnou strelou Gergelyho umožnili hosťom znížiť. Gergely, 3:1.


Už v doraste to vedia: „Ak si v šestnástke, musíš dotlačiť!“


To bol celkom pekný gól, ale aby ho museli zapísať rozhodcovia za dva, no neviem. 


Dôchodcom potom skončili vychádzky, do ofenzívy nastúpil o štvrťstoročie mladší útočný tandem, za čo sa Andy po pár minútach odvďačil gólom. 64. minúta, Andrej Banič, 4:1.


Ako padol, neviem, po kontrole u geriatra sme práve absolvovali infúzie. Ale vraj spravil pri oslave Ronalda. 


V závere hostia už len Babindaiom skorigovali v 89.minúte na 4:2, po sympatickom výkone sa rozhodci rozhodli zapísať im ešte jeden gól a tak pól dna vyskakoval výsledok 4:3.


Asi zarátali aj gól toho Replaya.


Panečku, to bol hráčik.


Niekto dal gól a on to dokázal zopakovať aj tri, štyrikrát po sebe.


Génius.


Nazdáááár

 

PETER VOZÁR

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama