Skvelá atmosféra, päťsetová bitka a trnavský triumf! Volejbalistky idú za bronzom

ŠPORT - Volejbal | 18.4.2023, 11.32, prispievatelia

Hrá sa na tri víťazné duely, Trnavčanky sa ujali vedenia v sérii 1:0.

Skvelá atmosféra, päťsetová bitka a trnavský triumf! Volejbalistky idú za bronzom

Zápas o bronz prilákal do hľadiska množstvo divákov z oboch táborov. Foto: Zuzana Branišová

Hit UCM Trnava vstúpil do zápasu o bronz domácim víťazstvom nad VK Nové Mesto nad Váhom 3:2. Ďalší zápas odohrajú trnavské volejbalistky už v stredu 19. apríla o 19:00 na palubovke svojho súpera.

Trnavský klub Hit Trnava pripravuje pre svojich fanúšikov na zápas v Novom Meste nad Váhom autobusový zájazd s odchodom 17:40 z parkoviska pri Aquaparku Trnava.

Prvý zápas v Trnave bol mimoriadne vyrovnaný a priniesol reklamu na ženský volejbal.  V celom priebehu prvého setu domáce hráčky viedli, ale v koncovke svoj náskok stratili a zo zisku prvého setu sa tešili hostky.

V druhom sete sa priebeh otočil, útoky sa striedali na jednej a druhej strane, ale v koncovke dokázali domáce zabrať a vyrovnať na 1:1. O osude tretieho setu sa tiež muselo rozhodovať až v samom závere, kde mali pevnejšie nervy hostky.

V celom stretnutí a najmä v štvrtom sete vládla úžasná atmosféra v hľadisku. Plné tribúny fanúšikov hnali svoje hráčky dopredu, nechýbali ani mexické vlny.

Vybičovaná atmosféra z hľadiska sa preniesla aj na hráčske výkony a hráčky si stiahli na dno svojich síl. Keď vyzeralo, že zápas vyhrajú Novomešťanky pri dvoch mečbaloch vo štvrtom sete, domáce predsa len otočili a posunuli zápas do rozhodujúceho piateho setu.

V piatom sete športová dráma pokračovala. Trnavčanky odskočili o dva body dvakrát v sete, ale hostky stav dotiahli. Hráčky Hit UCM Trnava mali však v závere skráteného setu pevnejšie nervy a využili svoj prvý mečbal.

Volejbalistky oboch družstiev získali spolu 230 bodov, celkové skóre 117:113 a 3:2 na sety pre domáce družstvo sú veľavravnými ukazovateľmi.

Domáca smečiarka Zuzana Konárová získala neuveriteľných 35 bodov a oprávnene získala honor trnavskej hráčky zápasu.

Hit UCM Trnava - VK Nové Mesto nad Váhom  3:2 (-23, 22, -26, 26, 12)
Stav série: 1:0 na zápasy
HIT UCM: Límová 8, Sivičeková 7, Rosinská 17, Kotuličová 9, Povrazníková 15, Konárová 35, liberky Pagáčová a Poláčková (Chovanová 0, N. Jánošíková 0, Ritterová 0). Tréner: R. Filípek.
VK: Vassová 4, Čierna 19, Balberčáková 4, Veliká 15, Martáková 18, Háberová 13, liberka Miková (Viedenská 5, Moníková 0, Koldová 0, Kovalčíková 0). Tréner: J. Šujan.

Rozhodovali: Kováč a Tiršel, 350 divákov.

Hráčky zápasu: Zuzana Konárová (Hit UCM Trnava) – Denisa Martáková (VK Nové Mesto nad Váhom)

Rastislav Filípek, tréner Hit UCM: „Zvládli sme extrémne dlhý a náročný zápas kondične. Ak zoberiem do úvahy náročnú semifinálovú sériu, tak je to super. Nemali sme to jednoduché, súper hral na hranici rizika. Našťastie sme zvládli o koncovku viac a máme víťazstvo, iba to sa počíta.“

Juraj Šujan, tréner Nového Mesta nad Váhom: „Prehrávame v sérii v prvom zápase so vztýčenou hlavou. Z našej strany sme odohrali taký čierno-biely zápas. V útočnej fáze, aj na podaní sme taktiku dodržali. Nezvládli sme obranu v poli. Ak popracujeme, poučíme sa, budeme úspešní. Nemôžem hráčkam vyčítať prehru, keď vieme, že sme mečbal vo štvrtom sete premenili. Náš fanklub nám vytvoril domáce prostredie, za čo im ďakujeme.“