Futbal, 3. liga: Malženice zdolali aj Podkonice a suverénne vedú súťaž

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 22.4.2023, 21.13, Ján Král

Sereď remizovala v Šali, Martin si delil body s Hamšíkovom akadémiou.

Futbal, 3. liga: Malženice zdolali aj Podkonice a suverénne vedú súťaž

Juraj Sekera strelil druhý gól Malženíc. Foto: Ján Král

Pevným krokom kráčajú za postupom do druhej ligy a historickým úspechom futbalisti Malženíc. V dueli s Podkonicami zvíťazili 2:1 a držia si pevne prvé miesto v tabuľke.

Dynamo muselo improvizovať v obrane, zo stabilného zloženia v nej nastúpil iba Rehák, na  kraji obrany dokonca alternoval inak útočník Orolín. Stopérsku dvojicu vytvorili dorastenec Spartaka Rýzek so stredopoliarom Karhanom.

Podkonice prišli na rozdiel od niektorých iných súperov hrať do Malženíc futbal, diváci tak videli dobrý futbal. Domáci išli do vedenia už v 18. minúte gólom Clebera, zakrátko pridal druhý presný zásah Sekera.

Hostia v 77. minúte korigovali striedajúcim Macuľom.

Za Malženice nastúpili z áčka Spartaka brankár Takáč a krídelník Iván. Azevedo striedal na záverečných približne 20 minút. V drese Podkoníc odohral celý duel bývalý spartakovec Matúš Turňa.