Futbal, 7. liga: Červeník s ďalším víťazstvom, Cífer vyhral v Majcichove

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 23.4.2023, 14.30, Ján Král

Majcichov po šokujúcej prehre v Ružindole prehral aj doma s Cíferom. Červeník, naopak, nezaváhal a právom mu patrí prvá priečka tabuľky. Strelcom kola je so štyrmi presnými zásahmi Miloš Hecht zo Siladíc.

Futbal, 7. liga: Červeník s ďalším víťazstvom, Cífer vyhral v Majcichove

Jeden z gólov Zelenča strelil stopér Milan Bartovič, presadil sa z penalty. Foto: Ján Král

Majcichov v zápase s Cíferom inkasoval gól už v 16. minúte, výsledok sa potom už do konca zápasu nezmenil. Ešte nedávno líder tabuľky tak zaznamenal už druhú prehru za sebou. Naviac, posledných dvadsať minút dohrával zápas bez vylúčeného Tomáša Mareka.

Prvý Červeník hostil posledný Ružindol a neurobil rovnakú chybu ako pred týždňom Majcichov. Po polčase síce vyhrával len o jediný gól, v druhom polčase však už góly strieľali len domáci.

Poriadnu prestrelku videli diváci v Horných Orešanoch, kde už v prvej polhodine zaznamenal hetrik Miloš Hecht zo Siladíc. V druhom polčase pridal ešte jeden gól a jeho spoluhráči ďalšie tri. Domáci sa strelecky zobudili až v druhom polčase, s výsledkom už veľa toho urobiť nemohli.

Góly až v druhom polčase videli diváci aj v Maduniciach, domáci zdolali Kátlovce tromi gólmi. Bučany vyhrali nad Veľkým Orvišťom 2:0, domáci Zázik ešte nepremenil pokutový kop.

Zeleneč ešte v sobotu zdolal Pečeňady 3:2, obe mužstvá skórovali aj z pokutových kopov.

7. liga – 18. kolo

Zeleneč – Pečeňady 3:2 (1:0)

Góly: 30. a 75. Bilčík, 59. Bartovič (pen.) – 72. a 81. Moravanský (prvý z pen.)

ZELENEČ: Gottstein – V. Formanko, Kubiček, Bartovič, Klandúch, M. Formanko, Zlatohlávek, Katona, Bauer, Bilčík, Nejezchleb (Bogner, Bukovec, Baranec, Bednárik, Smiljanič)

PEČEŇADY: Vidlička – Moravanský, Hrčka, Bartuš, Zemko, Skýpala, M. Šípka, Liška, Ščasnovič, Reho, Tanáč (Chudý, P. Šípka,, Kubiš)

Madunice – Kátlovce 3:0 (0:0)

Góly: 53. Mráz, 79. a 81. Slovák

MADUNICE: Jamrich – Janíček, Žuffa, Masnica, Gašparovič, S. Mráz, Kollár, Kurinec, Slovák, Lulovič, Belica (K. Mráz, Kolarik, Švančara)

KÁTLOVCE: Banič – Orihel, Mačica, Uváček, L. Hlavatovič, M. Sliva, Fančovič, Vyhlidal, D. Sliva, Burčiar, Boc (Sekera, M. Hlavatovič)

Krakovany – Zvončín 1:1 (0:0)

Góly: 50. Stolárik – 46. Klenkovič

KRAKOVANY: Mihálik – J. Valo, Michálek, Ďuračka, Holán, Pažík, Gažík, Spál, Stolárik, Grivalský, Andrísek (M. Valo, A. Toplanský, M. Toplanský)

ZVONČÍN: Strmenský – Glasa, Lošonský, Klenkovič, Vyskoč, Hmam, Brečka, Čambor, Bindics, Mihalovic, Jurovatý (Vandák, Zelenský)

Bučany – Veľké Orvište 2:0 (1:0)

Góly: 16. Sedlák, 81. Vavro

BUČANY: Polóny -Fančovič, Jančovič, Sedlák, Maruna, Vavro, Cíferský, Habes, Zázik, Krška, Belokostolský (Rybanský, Lackovič, Trulík)

VEĽKÉ ORVIŠTE: Nemček – Vavrinec, Dékáň, Pavlovič, Šiška, Daniš, Veľký, Sumer, Chudý, Horil, Janík (Klein, Pavlovič, Vavrinec)

Horné Orešany – Siladice 3:7 (0:4)

Góly: 69. Blažo, 79. Turcár, 87. Malý – 10., 26., 28. a 56. Hecht, 40. Lančarič, 67. Kadlec, 75. Rau

HORNÉ OREŠANY: Špiriak – Drozda, Malacký, Ružička, Gonos, Židek, Malý, Kusý, Brestovanský, Rajt, Blažo (Turcár)

SILADICE: Broš – Trnovec, Vido, Mesároš, Jarábek, Rau, Kadlec, Sekereš, Ertl, Hecht, F. Lančarič (Varga, Bango, M. Lančarič)

Majcichov – Cífer 0:1 (0:1)

Góly: 16. Grosman

ČK: 70. Marek (Majcichov)

MAJCICHOV: Orichel - Štrbo, Chynoradský, Zubčák, Morvay, Koricina, Kalivoda, Ondriš, Bunček, Gerši, Marek (Jasovský, Hegyi)

CÍFER: Páleník – Klačo, Repa, Hlúch, Hamaďák, Kolenič, Lukovič, Korbelič, Sagan, Grosman, Lietava (Moravčík)

Červeník – Ružindol 4:1 (2:1)

Góly: 29. Gabriš, 43. a 84. Nemec, 61. Uhrík – 31. Ostrý

ČERVENÍK: Dúcky – Vančo, M. Ješko, Benkovský, Gábriš, Nemec, Brestovanský, Uhrík, Nemček, Kopún, Boháčik (P. Ješko, Pekarovič, R. Ješko)

RUŽINDOL: Uhlár – Palkovič, Turoň, Burian, Tomašovič, Backa, Grígel, Moncman, Ostrý, Kubíček, Blaško (Moravčík, Horváth, Karády, Tomovič)