Futbalová glosa: Keby sme mali hospodára, tak by nás zvozil

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 25.4.2023, 06.45, prispievatelia

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že šport aj život treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Tímová fotografia Hrnčiaroviec aj so šedou eminenciou tímu Jozefom "Para" Paríšekom (úplne vpravo). Foto: Martina Kredatusová

Tentoraz písal o zápase Hrnčiarovce - Špačince 4:2.

V sobotu sme na deň Zeme vykonali brigádu kolo hrišča. Súbežne s tým prebiehala obdobná činnosť v celej obci, pretože ako máme Zem len jednu, tak aj Hrnčiarovce sú len jedni.

Teda sú aj druhé, Nitrianske Hrnčiarovce, týmto pozdravujeme, ale asi by sa im moc nelúbilo, keby sa tam jedného dna šecci hrnčiarovani od Trnavy nastahuvali, lebo si Hrnčiarovce nad Parnou vybývali.

Okrem iného, bola by tam aj neprekonatelná jazyková bariéra, lebo oni vyprávajú dost makko.

Tak len pozdravujeme, ešče ráz, zostávame doma a že móžme dójst po sezóne, ale len na nejaký prípravný zápas.

Doma sme aj privítali nevyspytateľné Špačince a kým sme sa stihli odfotiť, prehrávali sme 0:2.

V 3. minúte nikým nekrytý Dominik Jánoš napriahol z 30 metrov a loptu trafil ideálne do pravého horného rohu brány - 0:1.

V 10. minúte sa hostia zdržali na našej polovici opäť o trochu dlhšie, z čoho rezultoval priamy kop meter od šestnástky, ktorý Dušan Chudý s prehľadom ponad múr premenil - 0:2.

Ako sa hovorí vo filmoch so slovenským dabingom:

„Do frasa, tak teraz ste nás dopálili!“

Po trnafsky to samozrejme zneje inak, ale vraj nás čítajú aj za hranicami okresu a okrem toho aj mládež.

Hra nebola zlá, postupnou kombináciou sme ovládli súperovi polovicu, iba to expozé premrhaných šancí nás na konci duelu mohlo mrzieť.

To slovo expozé sa bude Jožkovi lúbit. Serus Jozef.

Polovicu môžeme pripísať na konto nepresností v zakončení, druhú polovicu zmaril dobre chytajúci Púchly.

V 17. minúte však Sedlo predskočil obrancu hostí, odkopávajúci bek tak miesto lopty trafil kapitáňa a ponúknutú jedenástku s prehľadom premenil Kosťo. 18. minúta, Vnuk, 1:2.

O minútu nato Dudkov tečovaný center z pravej strany v skrumáži umiestnil hlavou do siete Mirko Bé a tým pádom sme definitívne nastúpili aj my.

19. minúta, Banič M., 2:2.

Tlak pokračoval, keby sme mali hospodára, tak by nás zvozil, že hráme iba na jednej polovici, že či ju chceme nadobro zničiť, ale nemáme a tak sme aspoň pokračovali v zahadzovaní šancí.

Keby ste však v Hrnčiarovciach hľadali Sedla, stačí vykopnúť loptu, na konci trajektórie nájde kapitánovu hlavu.

Tak aj v 37. minúte Romanko zatočil rohový kop a v päťke tradične El capitano hlavičkou zvrátil vývoj zápasu. 37. minúta, Sedlický, 3:2.

Mohlo byť aj 4, či 5, ale Queto hlavou dva kroky pred bránou minul, Romanko po šikovnej kľučke z rohu šestnástky poslal loptu iba do spojnice a v poslednej minúte Mirko Bé pred prázdnou bránou poslal loptu na poobednú do Skloplastu.

Polčas.

Začali sme ušlapávať druhú polovicu, Dudko tam po pravej strane robil veter a nohy obrancom, bohužiaľ so zakončením sme si príliš nepotykali.

Po góle volala najmä Quetova šanca, obyčajne 9 z 10 takých premení, ale napriek dobrému výkonu mu nebolo súdené.

Stav nezmenil ani striedajúci Simeon, ktorý neuspel po dobrom nábehu zoči voči Púchlemu, vyslobodenie priniesol až dobre hrajúci Luskáč, kedy si z ľavej obrany s loptou zbehol až takmer k pravej rohovej zástavke a prízemným centrom našiel Mirka Bé, ktorý filigránskou pätičkou definitívne uzavrel skóre zápasu. 84. minúta, Miroslav Banič, 4:2.

Na koniec už len Dudko sám v päťke nepodčiarkol výborný výkon gólom, Špačinčanov však počas celého zápasu dokonale uťahal, asi v 70. minúte zaznela z tábora súpera hláška, že: „To dokedy on sce hentak behat?“

Však to sa tuším ani v poslednej lige nerobí.