Trnavské rybníky
reklama

Prečo sa oplatí nákup baktérií do septiku?

SERVIS - Dom a záhrada | 25.4.2023, 09.19, reklamný článok

Septik sa dnes nachádza pri relatívne veľkom počte rodinných domov, avšak iba malé percento ich majiteľov vie, ako sa oň správne starať. Ide totiž o dôležitú súčasť odpadového systému v každej domácnosti, ktorej úlohou je ukladať a čistiť odpadovú vodu napríklad z toalety alebo z kúpeľne. Pre zaistenie správneho fungovania septiku je potom absolútne zásadná prítomnosť kvalitných baktérií.

Prečo sa oplatí nákup baktérií do septiku?

Ilustračné foto: FotograFFF / Shutterstock.com


Prečo mať v septiku baktérie?

Baktérie do septiku by ste v žiadnom prípade nemali podceňovať, pretože sú absolútne nevyhnutné pre rozklad organických látok v odpadovej vode.

 

Bez ich prítomnosti sa bude odpadová voda hromadiť v septiku, čo spôsobí nielen jeho zbytočné zaplnenie, ale aj šírenie nepríjemného zápachu.

 

Celá situácia potom môže vyústiť až do závažných problémov s čistením odpadu. Ich vyriešenie vás potom vyjde na oveľa viac ako pravidelné investície do kúpy baktérií.

 

 

Kde si baktérie zaobstarať?

Baktérie do čističky odpadových vôd by ste pochopiteľne mali dávať pravidelne. Celý proces je veľmi jednoduchý, a napriek tomu môže mať zásadný vplyv na funkčnosť celého odpadového systému.

 

Na stránkach špecializovaného elektronického obchodu nájdete niekoľko rôznych druhov baktérií, ktoré sú však všetky určené na použitie v septiku.

 


Ako baktérie dávkovať?

Špeciálne baktérie určené na použitie v septiku alebo čističke odpadových vôd sú dodávané obvykle v podobe prášku alebo kvapaliny.

 

Tie potom môžete jednoducho pridať do septiku, a to presne podľa dávkovania uvedeného na konkrétnom balení. Ihneď po kontakte s odpadovou vodou začínajú baktérie pracovať na rozklade obsiahnutých organických látok.

 

Tým pádom máte stopercentnú istotu, že bude váš septik v optimálnom stave po ďalších niekoľko mesiacov.


Nákup baktérií do septiku sa rozhodne oplatí. V žiadnom prípade by ste ich nemali podceňovať, a naopak sa snažte o ich pravidelnú aplikáciu.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama