ŠPORT - Volejbal | 25.4.2023, 20.46, prispievatelia

Trnavčanky vedú v sérii 2:0 na zápasy.

Historický úspech na dosah! Volejbalistky v stredu môžu rozhodnúť o bronze

Trnavské volejbalistky pri nástupe na zápas. Foto: Zuzana Branišová

Trnavské volejbalistky Hit UCM Trnava sú krok pred historickým ziskom bronzu vo volejbalovej Niké extralige žien. Už v stredu 26. apríla o 19:00 privítajú v treťom zápase série o bronz súpera z Nového Mesta nad Váhom, nad ktorým vedú 2:0 na zápasy.

Súboj o bronz sa hrá na tri víťazné stretnutia, preto v prípade víťazstva v Mestskej športovej hale v Trnave budú môcť oslavovať zisk bronzu v Niké extralige žien.

Trnavčanky si mečbal v sérii vybojovali v dramatickom zápase v Novom Meste nad Váhom, po ktorom vedú 2:0 na víťazstvá v súboji o tretie miesto a sú iba jedno víťazstvo od jeho zisku.

Aj druhý zápas Niké Extraligy žien o bronz medzi Hit UCM Trnava a VK Nové Mesto nad Váhom priniesol rozuzlenie až v piatom skrátenom sete, kde boli opäť pokojnejšie Trnavčanky a z horúcej pôdy v Novom Meste nad Váhom si berú dôležité víťazstvo v súboji o medailu.

Prvý set bol z oboch strán vyrovnaný a až v samotnom závere si rozhodujúce dva body uchmatli hráčky Trnavy a vyhrali úvodný set v pomere 27:25.

Rovnaký obraz mal aj druhý set, ale od stavu 20:19 pre domáce Novomešťanky dovolili Hitky uhrať domácemu družstvu iba jeden bod a Trnavčanky vyhrali set 25:21.

Po krátkej reklamnej prestávke medzi druhým a tretím setom Novomešťanky vybehli na Hitky a vybudovali si náskok 6:0, ktorý bol rozhodujúci a tretí set vyhrali domáce 25:20.

Domáce hnané čoraz viac sa prebúdzajúcim publikom si v štvrtom sete od stavu 10:7 dokázali pripísať jedenásť bodov po sebe a bolo jasné, že o víťazovi sa znova rozhodne v piatom sete, ako to bolo aj v prvom zápase.

V tajbrejku to už bolo skôr o udržaní si nervov a menšom počte chýb ako spraví súper. Lepšie to zvládli hráčky Hit UCM Trnava a rozhodujúci piaty set vyhrali 15:12.

VK Nové Mesto nad Váhom - Hit UCM Trnava    2:3 (-25, -21, 20, 10, -12)

– stav série: 0:2 na zápasy
VK: Vassová 5, Čierna 21, Balberčáková 7, Veliká 20, Martáková 21, Háberová 11, liberka Miková (Viedenská 1, Moníková 0, Zelenáková 0, liberka Valachová). Tréner: J. Šujan.
HIT UCM: Sivičeková 6, Rosinská 11, Kotuličová 10, Povrazníková 10, Konárová 12, Límová 7, liberky Pagáčová a Poláčková (Chovanová 3, Sukovská 0, N. Jánošíková 1, Ritterová 0, Ondrejková 0, Grófová 0). Tréner: R. Filípek.

Rozhodovali: Yurlov a Čuntala, 375 divákov.

Hráčky zápasu: Viktória Veliká (VK Nové Mesto nad Váhom) – Róberta Kotuličová (Hit UCM Trnava)

Trnavská rezerva vyhrala prvú ligu!

Cez víkend mala extraliga žien reprezentačnú prestávku, tak sa k slovu dostala rezerva 1. liga žien Hit UCM Trnava, ktorá cestovala do Prešova na odvetu (v prvom zápase zvíťazila Trnava 3:2 v domácom prostredí).

Aj v odvete Trnavčanky potvrdili kvalitu na svojej strane a po víťazstve 3:1 sa právom tešili zo zisku prvého miesta vo volejbalovej 1. lige žien.

Domáce družstvo SSŠŠ ELBA Prešov porazili 2:0 na zápasy. Z víťazstva v prvej lige sa trnavské družstvo naposledy tešilo v sezóne 2015/2016, po ktorom postúpili do extraligy žien.