Trnavské rybníky
reklama

FOTO: Je to tam! Trnavské volejbalistky získali extraligový bronz

ŠPORT - Volejbal | 27.4.2023, 06.55, Ján Král

Trnavčanky oslavujú, dosiahli najväčší klubový úspech v histórii Hit UCM.

FOTO: Je to tam! Trnavské volejbalistky získali extraligový bronz

Radosť Trnavčaniek po víťazstve. Foto (20x): Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Dokázali to! Volejbalistky Hit UCM Trnava vyhrali aj v treťom play-off súboji o konečné tretie miesto v ženskej extralige. Nové Mesto nad Váhom porazili 3:1 na sety a v sérii zvíťazili celkovo 3:0 na zápasy.

 

Po stretnutí si prevzali z rúk zástupcov volejbalovej federácie pohár za zisk tretej pozície. Ide o historický úspech klubu!


Do Mestskej športovej haly v Trnave prišlo v stredu večer podľa oficiálneho údaju 700 divákov, hralo sa v skvelej atmosfére, ku ktorej pomáhali okrem domácich priaznivcov aj fanúšikovia hosťujúceho klubu. 

ŠUPA technika
reklama

 

Ešte pred duelom sa však hľadisko zahalilo do minúty ticha za zosnulého volejbalového rozhodcu Jaroslava Depeša staršieho.


Prvá dva sety boli podobné, tímy sa bodovo doťahovali, Trnavčankám sa postupne podarilo vytvoriť si náskok a tak prvý set vyhrali 25:20 a v druhom triumfovali 25:21.


Tretiu časť duelu začali lepšie hosťujúce hráčky, viedli už o päť bodov, no domácim sa podarilo vyrovnať na 19:19. Potom ale Novomešťanky začali zvyšovať svoj náskok a napokon skončil set pomerom 21:25.


Rozhodnutie prišlo vo štvrtom sete. Družstvo Hit UCM sa zakuslo do súperiek, keď bolo 19:13, asi už nikto nepochyboval o trnavskom triumfe. Hostkám sa ešte podarilo znížiť na 21:19, ale viac už domáce nedovolili a po napokon zvíťazili 25:19.

 

Trnavský tím s bronzovými medailami a pohárom.

 


Na ploche okamžite vypukli oslavy. Keď si Trnavčanky prebrali medaily a pohár za tretie miesto, vystrelili nad tímom oslavné konfety a začalo striekať šampanské.

 

Chýbať nemohlo fotenie sa s pohárom, fanúšikmi a oslavy už mimo priestorov haly, ktoré si družstvo bude užívať zrejme ešte niekoľko dní...


"Prežívam neopísateľné pocity, toto bola naša najúspešnejšia sezóna. Snívali sme o medaile a teraz sa to splnilo. Vyhrali sme v sérii 3:0 na zápasy, je to priam neuveriteľné. V klube som najdlhšie zo všetkých hráčok, po takomto úspechu som túžila, no keď som pred rokmi začínala s volejbalom, nepovedala by som, že tak skoro budem mať na krku medailu," povedala 23-ročná trnavská blokárka Adriána Límová.

 

V zápase zaznamenala rodáčka z neďalekých Žlkoviec osem bodov.

 

Adriáne Límovej odovzdávajú medailu za tretie miesto v súťaži.

 


Za hráčku zápasu na trnavskej strane vyhlásili Michaelu Rosinskú. Aj v tomto dueli potvrdila, že ide o oporu družstva a jednu z najlepších hráčok súťaže, keď zaznamenala až 24 bodov!

 

Mimochodom, jej manželom je tímový videoanalytik a štatistik Samuel Rosinský.

 

Zosobášení sú už približne rok a hoci ani jeden z nich z Trnavy priamo nepochádza, zakotvili v slovenskom Ríme a dnes pomáhajú trnavskému volejbalu napredovať.

 

Manželia Rosinskí.

 


Rosinský ako aj ostatní chlapi v klube mali už poriadne zapustené brady. Išlo o stávku, holiť a strihať sa nesmeli počas celého play-off.


"Nejaké rituály sú na mieste. Nosili sme rovnaké nohavice, tenisky, tričko, samozrejme, vyprané! Brada patrila k tomu. Dievčatá majú zase vlastné rituály, tak ako všetci športovci, mentálne sa tak nastavujú na zápas. Moja svokra však určite bude rada, keď sa oholím na jej sobotnú oslavu," smial sa tréner Hit UCM Trnava Rastislav Filípek.


Následne premostil k zápasu: "Výborne sme podávali, boli sme útočne lepší ako súper, hoci len o pár percent. Rozhodlo to, že sme boli trpezlivejší. Teraz tažívame neskutočnú eufóriu. Po siedmich sezónach v extralige sme sa prepracovali do prvej štvorky, boli sme dokonca blízko finále. Pracovať budeme krok po kroku a verím, že raz dotiahneme do Trnavy aj vytúžené finále. Tretie miesto si ale užijeme," dodal trnavský hlavný kouč.

 

Tréner Rastislav Filípek.

 


V stredu sa hralo aj rozhodujúce finálové stretnutie extraligy. Slávia EU Bratislava zdolala VKP Bratislava 3:0 a rovnako tak 3:0 na zápasy.

 

S výnimkou roku 2020, keď sa pre pandémiu neudeľoval titul, je Slávia nepretržitým majstrom extraligy, získala teda piaty titul za sebou.

 


Niké extraliga – ženy – súboj o tretie miesto:

Hit UCM Trnava - VK Nové Mesto nad Váhom 3:1 (20, 21, -21, 19) 
Konečný stav série: 3:0 na zápasy
TRNAVA: Sivičeková 4, Rosinská 24, Kotuličová 9, Povrazníková 10, Konárová 15, Límová 8, liberky Pagáčová a Poláčková (Chovanová 1, N. Jánošíková 0, Ritterová 0). Tréner: R. Filípek.
N. MESTO: Vassová 3, Čierna 12, Balberčáková 7, Veliká 10, Martáková 18, Háberová 7, liberka Miková (Viedenská 6, Moníková 0, Kovalčíková 0). Tréner: J. Šujan.
Rozhodovali: Čuntala a Kováč, 700 divákov.

 

 

Kto získal pre Trnavu bronz?

Hráčky: Emma Chovanová, Alžbeta Pagáčová, Adriána Límová, Sofia Sivičeková, Vanesa Sukovská, Róberta Kotuličová, Ivana Povrazníková, Lucia Poláčková, Natália Jánošíková, Tatiana Grófová, Michaela Rosinská, Petra Ritterová, Zuzana Konárová, Viktória Ondrejková, Karin Sadloňová, Martina Tomčíková.


Realizačný tím: tréner Rastislav Filípek, asistenti: Adrián Červený, Peter Václavek, videoanalytik: Samuel Rosinský

 

Funkcionári: Miloslav Duchoň, Pavol Mančák

 

 

Konečné poradie extraligy žien

1. VK Slávia EU Bratislava
2. VKP Bratislava
3. Hit UCM Trnava
4. VK Nové Mesto nad Váhom
5. Volley project UKF Nitra
6. VK Prešov
7. ŠVK Pezinok
8. VK Pirane Brusno
9. VA UNIZA Žilina
* Projekt RD SVF obsadil v nadstavbovej časti 4. miesto (bez účasti v play-off)

 

 

Ďalšia fotogaléria

Sústredené pri útoku súperiek. Zľava Sivičeková, Límová a Poláčková.

 

Zakončuje Veliká, na bloku jej však zmarili radosť trnavské hráčky Kotuličová a Rosinská.

 

Fanúšikovia sa zabávali aj mexickými vlnami.

 

Do hľadiska prišli aj priaznivci hostí.

 

Na podaní Kotuličová.

 

Pripravené urobiť maximum pre triumf...

 

...a ten prišiel.

 

Diváci tlieskali historickému úspechu klubu po stojačky.

 

Trnavčanky mali z triumfu obrovskú radosť.

 

Oslavy prepukli na palubovke.

 

Pohár je náš.

 

Verní fanúšikovia, ktorí vytvárali výbornú kulisu.

 

Odfotiť sa s pohárom chceli aj fanúšikovia.

 

Nemohli chýbať oslavy so šampanským.

 

A ešte jedna s fanúšikmi.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama