Trnavské rybníky
reklama

Aký pes vás napadol, to si prečítajte na známke

RELAX - Fáma | 29.9.2011, 19.39, Benjamín Škreko

V Hlohovci už osem rokov platí Všeobecne záväzné nariadenia č. 65/2003 o chove, držaní a ochrane psov na území mesta. Táto právna norma určuje, kedy má mať zviera namiesto bežnej evidenčnej známky visačku Nebezpečný pes. Označenie tohto druhu dostane šelma, ktorá pohrýzla človeka bez toho, aby ju predtým pohrýzol človek.

Aký pes vás napadol, to si prečítajte na známke

Najšťastnejší psičkári vlastnia zviera ako toto na obrázku. Pre neho na meste visačku ešte nevymysleli. Miešanec jedenástich rás, miláčik publika. Medzi jeho najväčšie trofeje patria nohavice známeho trnavského herca a dva nárazníky z Porsche mafiánskych bossov. Foto: autor

reklama

V zásade ide o prípady, keď psa nikto neprovokoval štekaním, vrčaním či obscénnymi gestami a ani ho majiteľ nenahuckal proti agresorovi v nutnej obrane alebo krajnej núdzi. Takýto pes sa navonok nelíši od jedincov svojho druhu, a preto je vhodné, aby ste sa na prechádzke po Hlohovci radšej zohli a prečítali si nápis na visačke na jeho krku. Ak vás rafne do tváre skôr, ako si stihnete založiť okuliare, ani sa viac nenamáhajte, určite ide o Nebezpečného psa.
Trnavské občianske združenie COP (Ctime osobnosť psíka) túto humánnu ideu nadšene víta a navrhuje škálu rozlišovacích známok podstatne rozšíriť. Vypracovalo stupnicu charakteristík od jedna do desať a mieni ju navrhnúť ako VZN už do najbližšieho zastupiteľstva. Jednotkou budú tz. lízači každej veľkosti od čivavy po bernardína, ktorí vás pri stretnutí oslintajú od brady po čelo. Dvojka sú privoniavači, trojka cikáči, ktorí dvihnú nohu a behom sekundy vám napustia topánku. Štvorka sú odporní smraďoši, ktorí vám na rušnej ulici zavŕtajú ňufák do rozkroku, či ste pán alebo dáma. Päťka, to sú psi s geniálnym ťahom na igelitku. Rozhryznú ju presne v bode, kde tušia párky, údenáča alebo tielko z posilňovne. Šestka je kategória achilákov, ktorí s vami pokojne čakajú v rade na pošte a zrazu len prudko chmatnú človeka pred vami za achilovku. Sedmička sa líši iba o písmenko, namiesto achilákov ide o úchylákov, ktorí sa vzrušia ako kance v okamihu, keď na námestí bozkávate rúčku pani primárke, a začnú sa jej šúchať o nohu. Osmička sú rasisti, ktorí vášnivo naháňajú Rómov a podľa ich kondície vás vlečú na vôdzke z pešej zóny buď po iba cukrovar, alebo až na Kopánku. Do deviatej kategórie patria tichí trhači, ktorí rafnú okoloidúceho len tak mimochodom za nohu a oddrapia mu kus galoty aj s lýtkom. Najhoršia sorta bez ohľadu na výšku v kohútiku sú tzv. zákerné svine, ktoré sa vyšpinia presne pod kamerami mestskej polície, pričom dobre vedia, že ste už na nich minuli všetky zberné vrecúška aj papierové peniaze. A že takých potvor v Trnave nie je málo, o tom denne svedčia desiatky vreckoviek, rukavíc, košieľ, ba aj podprseniek s hnedými fľakmi, zastrčenými v košoch.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama