Trnavské rybníky
reklama

V Dolnom Lopašove postavili máj vlastnými rukami hasiči

AKTUALITY - Piešťany | 1.5.2023, 09.47, prispievatelia

Na stavanie mája sa prišlo pozrieť zhruba 300 ľudí, akcii predchádzal retro sprievod cez obec.

V Dolnom Lopašove postavili máj vlastnými rukami hasiči

Zabudnite na žeriav alebo inú modernú techniku, v Dolnom Lopašove zostali pri klasike. FOTO: odl

Cukrovar bývanie
reklama

 

V každej poriadnej dedine už dnes stojí máj. Dolný Lopašov nie je výnimkou, stavali ho na námestí v posledný aprílový deň, v sprievode hudby a, ako inak - vlastnoručne.

 

 

Stavaniu mája predchádzal sprievod cez obec. Niesol sa v „retro duchu“, účastníci sa vyparádili do oblečenia z 80-tych rokov či uniforiem.

 

Kto mohol, obliekol si kroj, ako napríklad aj starosta Mário Beblavý.  Takto pristrojení účastníci sa vybrali od kultúrneho domu dedinou spolu s kapelou na námestie. Ľudom, ktorí čakali popri ceste, mávali slovenskými vlajkami, deti sa zabávali s balónmi. 

Munipolis
reklama

 

V takomto veselom duchu a v sprievode hudby prišli účastníci sprievodu až na námestie, kde bolo pripravené občerstvenie.

 

 

Nasledoval program detí z miestnej materskej a základnej školy so spevom, tancom a recitovaním. Deti potom pripravený strom ozdobili mašličkami.

 

No a potom prišlo na rad to najdôležitejšie najdôležitejšie. Pred očami zhruba 300 divákov sa do zdvíhania mája pustili hasiči.

 

Postaviť máj holými rukami nie je hračka, no aj vďaka tomu, že im prišli na pomoc ďalší miestni chlapi sa to podarilo. Tí otužilejší si potom ešte mohli zatancovať prvý krát v tohtoročnej sezóne pod holým nebom.

 

„Táto milá kultúrna udalosť má v Dolnom Lopašove dlhoročnú tradíciu a veríme, že sa v nej bude pokračovať ešte mnoho posledných aprílových dní,“ povedal starosta Mário Beblavý.

 

Ďalšie fotografie:

Do zdobenia mája zapojili aj tých najmenších, o pokračovanie tradície tak majú v D. Lopašove postarané.

 

Kto mohol, prišiel v kroji. Ako napríklad starosta Dolného Lopašova Mário Beblavý.

 

Na námestie prišli stovky ľudí, aby sa presvedčili, že máj stojí.

Text a foto: odl

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama