Trnavské rybníky
reklama

Ambasádor Škrtel vybuchol emóciami, Macho vyzdvihol vstup trénera do zápasu

ŠPORT - Futbal - Spartak | 2.5.2023, 14.03, Ján Král

Prezident Spartaka prezradil, akú sumu dostanú hráči za triumf v pohári.

Ambasádor Škrtel vybuchol emóciami, Macho vyzdvihol vstup trénera do zápasu

Martin Škrtel a jeho radosť z gólu Jakuba Paura. Foto: Juraj Cisár

Púpavy pri aleji
reklama

 

Pohárový triumf vo finále Slovnaft Cup-u (Spartak - Slovan 3:1 po predĺžení) si naplno užil každý, komu bije srdce pre Spartak. Po zápase sa tešili priamo na hracej ploche spolu s hráčmi aj funkcionári klubu.

 

Emócie naplno prejavil aj Martin Škrtel, ktorý po góle na 2:1 neodolal a vybehol sa tešiť spolu s hráčmi z gólu Jakuba Paura.


V predošlom finále na Tehelnom poli sa tešil z víťazstva ešte ako hráč, teraz už ako podporovateľ Spartaka.

ŠUPA technika
reklama

 

„Bol som hore na tribúne v skyboxe, po vyrovnávajúcom góle som prišiel dole a už som zostal neďaleko hracej plochy. Tie emócie neustriehnete, je to vo mne. Chalani robia každý deň neskutočnú robotu na tréningoch, bohužiaľ, v lige nám to na titul nevyšlo, ale pohár je pohár. Sme šťastní!“ vravel Škrtel po záverečnom hvizde rozhodcu.

 

„Je to neskutočné, azda ešte lepšie ako minulý rok. Vtedy som si to asi až tak neuvedomoval, ako teraz, keď som v úlohe fanúšika a neviem dianie na ihrisku ovplyvniť. Slovan má obrovskú kvalitu, chalani si to ale oddreli a s podporou fantastických fanúšikov zápas zvládli.“

 

Takto bije srdce pre Spartak. Foto: Peter KollárPristavil sa aj pri skvelej diváckej kulise. „Keby bolo takýchto zápasov viac, celkovo kredit našej ligy by bol väčší. Skvelú atmosféru vytvorili trnavskí fanúšikovia aj slovanisti, prišlo ich dvetisíc, čo nie je každodenná záležitosť na Slovensku. Jasne, sú tam aj veci, ktoré k tomu nepatria, ale to je súčasť futbalu. Keby takýchto zápasov bolo čo najviac, aj vnímanie ligy by bolo iné.“


Pre Martina Škrtela stále platí ponuka zo Spartaka, aby sa začlenil do klubových štruktúr ako funkcionár. 


„Som fanúšik Spartaka. Či to do budúcna zoficiálnime... Možno sa čaká len na mňa. Momentálne som ale rád v pozícii, v akej som a čo bude ďalej, uvidíme. Som aktuálne akýsi ambasádor klubu,“ uzavrel Škrtel.

 

 

Do kabíny pôjde 100-tisíc eur

Obrovské emócie sršali z prezidenta Spartaka Petra Macha, po zápase si užíval triumf vedno s tímom.

 

Na stretnutie s novinármi prišiel dojatý a nešetril slovami chvály, ktoré smeroval k hráčom aj realizačnému tímu na čele s trénerom Michalom Gašparíkom.

 

Radosť prezidenta klubu Petra Macha. Foto: Juraj Cisár

 

„Michal Gašparík je inteligentný tréner, má obrovskú budúcnosť. Bojím sa už, aby nedostal dobrú ponuku zo zahraničia.  Vidím, ako pracuje s hráčmi na tréningu, ako celý týždeň vždy smeruje k víkendovému súťažnému zápasu. Musím mu zložiť poklonu, aj teraz to striedanie, keď prešiel po inkasovanom góle na 3-5-2 a hodil do ihriska druhého útočníka. Videl, že v strede to už nefunguje, že Roman Procházka aj Martin Bukata odchádzali kondične a zasiahol. Podľa mňa urobil zápas. Áno, hrajú samozrejme hráči, ale toto je veľkosť trénera, že dokáže v zlomových momentoch vstúpiť do deja stretnutia. Bol ten, ktorý pomohol svojimi ťahmi otvoriť súperovu obranu. Vedel som, že mal nacvičené varianty, že keby išli penalty, pôjde Takáč do bránky. Mal výborne naštudovaného súpera. Sedávame spolu, vedel som, čo chcel robiť, aké mal zámery a ako sa to celé vyvíjalo. Nesmierne sa teším, že sa to podarilo,“ povedal Peter Macho.


Som nesmierne vďačný aj fanúšikom, čo predviedli na tribúnach. Vyšlo aj počasie, dnes to všetko klaplo, ako sme si vysnívali a predstavovali. Dokonca sme sa teraz smiali s Twardzikom, lebo keď sme ho v zime brali, vravel som mu: Vidím ťa, ako kopeš rozhodujúci pokutový kop vo finále. A to sa stalo,“ pokračoval funkcionár andelov.

 


Hráči podľa jeho slov dostanú za pohárový triumf 100-tisíc eur do kabíny, deliť ich bude tréner.

 

„Vážim si každú trofej, ktorú klub získa. Zase sme ukázali, že sme či už ako organizácia alebo spolu s fanúšikmi veľký klub. Rivala sme zdolali druhýkrát po sebe vo finále. Trnava musí získavať trofeje. Slovnaft Cup je na to ideálna príležitosť. Myslím si, že ak v klube budeme pracovať ako pracujeme, dočkáme sa v dohľadnej dobe aj majstrovského titulu,“ dodal.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama