Trnavské rybníky
reklama

Spartakovec Savvidis: Bol to najlepší deň mojej doterajšej futbalovej kariéry

ŠPORT - Futbal - Spartak | 2.5.2023, 18.59, Ján Král

Taiwo strelil najdôležitejší zápas kariéry, Paur sa dočkal trofeje.

Spartakovec Savvidis: Bol to najlepší deň mojej doterajšej futbalovej kariéry

Kyriakos Savvidis s rodinou a víťaznou trofejou. Foto: Peter Kollár

Púpavy pri aleji
reklama

 

K architektom trnavského triumfu v Slovnaft Cup-e patril Kyriakos Savvidis. Grécky štítový záložník vyniká nielen skvelou defenzívnou prácou, ale aj futbalovou konštruktivitou.

 

Potvrdil to aj v pondelkovom pohárovom finále, keď najprv rozbehol Azeveda, ktorý prihrávkou našiel Taiwa a ten vyrovnal, aby v 110. minúte posadil perfektný center na hlavu Jakuba Paura a ten strhol vedenie na stranu Trnavy.


Po stretnutí si užíval víťaznú slasť, tešil sa zo spoločnosti svojej manželky a dcérky, spoločne sa pred zaplnenou severnou tribúnou fotili s trofejou. 

ŠUPA technika
reklama


„Boli to úžasné momenty. Vyhrali sme pohár druhýkrát v rade, čo sa podarilo prvýkrát v histórii Spartaka. Som veľmi hrdý, že som súčasťou tohto tímu a klubu. Cítim sa úžasne, bol to náročný zápas. Gratulujem taktiež Slovanu, majú veľmi dobrý tím. Každý z hráčov vydal na ihrisku 120 percent a dal do toho srdce. Na konci dňa sme si zaslúžili trofej viac ako ktokoľvek iný. Som skutočne veľmi šťastný,“ vyznal sa Savvidis.


„V zápase ako bol tento musíte byť neustále koncentrovaný. Stále som veril, že dáme víťazný gól. A prišlo to!“ pokračoval nadšene.

 

Úvodné choreo Spartaka predznačilo skvelú atmosféru. Foto: Peter Kollár


Z gréckych štadiónov pozná divokú atmosféru, to, čo sa však odohrávalo počas finále na Štadióne Antona Malatinského v ňom zanechalo hlbokú stopu. Fanúšikovia vytvorili skutočne fantastickú kulisu.


„Čakal som tri roky, aby som videl štadión v tomto stave. Toto je skutočne najlepší deň mojej doterajšej futbalovej kariéry. Ďakujem všetkým fanúšikom a takisto mojim spoluhráčom, nikdy na toto nezabudnem!“ dodal.

 

Štadión bol vypredaný. Foto: Peter Kollár

 

S trofejou do postele

Abdularahman Taiwo celý zápas drel na hrote pre potreby tímu, zviedol množstvo náročných osobných súbojov, v ktorých ukázal silu trojbojára.

 

Neustále zamestnával stopérov a pri gólovej situácii ukázal pravý útočnícky inštinkt.

 

Pokým počas prihrávky Azeveda obranná línia belasých urobila krok smerom k bránke, on si odskočil opačným smerom, ocitol sa tak sedem metrov od bránky úplne voľný a akrobaticky gólovo zakončil.

 

Gólová radosť Taiwa.


„Ráno som sa prebudil s myšlienkou, že chcem vyhrať pohár. Hrám profesionálny futbal už päť rokov a ešte som nevyhral žiadnu trofej a toto bola moja šanca. Som šťastný, o tomto som sníval, keď som si predstavoval, že raz vyhrám nejakú trofej. Keď som dal gól, boli to neopísateľné pocity. V mojej kariére to bol doteraz najdôležitejší gól,“ uviedol 24-ročný futbalista, ktorý je v Trnave na hosťovaní z dánskeho SönderjyskE.


„V noci asi nebudem spať, zoberiem si pohár do postele, aby tam bol, keď ráno vstanem,“ usmial sa.

 

Abdulrahman Taiwo. Foto: Peter Kollár

 

Paur: Bol to životný zápas!

Hrdinom momentu sa v 110. minúte stal Jakub Paur. Zavesil sa do vzduchu a nekompromisnou hlavičkou dal trnavský štadión do vytrženia a slovanistov do smútku.


„Savvi mi dal krásny center, bolo to jednoduché to tam upratať,“ hovoril skromne Paur.

 

„Išlo o  nacvičenú vec, prvý polčas sme chceli hádzať dlhé auty, po zmene strán ich hrať aj na krátko. Vyšlo to. Bol som dosť nervózny, veľa to pre mňa znamená, naozaj som za to šťastný. Ďakujem mojej rodine, že tu boli so mnou a podporovali ma.“

 

Paurova gólová radosť. Foto: Peter Kollár

 


Pre Paura išlo už o tretie finále v kariére, predtým dvakrát neuspel. „Sníval som o tom celú moju kariéru a teraz to prišlo. Mal som v sebe obrovský nával emócii. Je to neopísateľný pocit a som zaň veľmi vďačný.“


Taktiež sa zastavil pri atmosfére. „Je to bláznovstvo! Ľudia v Trnave si to užívajú. Aspoň vidieť, čo to pre nich znamená. Vybojovali sme to pre nich, sme šťastní. Ani som si nevedel predstaviť, ako to môže vyzerať. Teraz už viem. Je v tom všetko. Smiech, plač, všetko. Spartak píše históriu. Vyhral pohár dvakrát po sebe, to sa len tak nepodarí. Bol to pre nás životný zápas. Niečo úžasné.“

 

Jakub Paur s trofejou.

 

Choreo venované klubovej storočnici. Foto: Peter Kollár

 

 

Gašparík ako bubeník

Oslavy v Trnave trvali do ranných hodín. Približne o deviatej hodine sa stretli hráči na Trojičnom námestí s fanúšikmi. Horeli bengálske ohne, spievali sa chorále, striekalo šampanské.

 

Tréner Michal Gašparík dokonca dostal od ultras do rúk bubon a mal na starosti jeden z chorálov. Ako to vyzeralo v centre mesta si môžete pozrieť na nasledujúcich fotografiách, ktoré zachytil Peter Kollár:

 

 

 

 

 

 

 

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama