Mladý vodič nafúkal v noci pri Zavare viac ako tri promile
AKTUALITY - Región | 3.5.2023, 11.44, prispievatelia
V súvislosti s prečinom ohrozenia pod vplyvom návykovej látky hrozí vodičovi zmysle zákona trest odňatia slobody až na jeden rok.
Ilustračné foto: archív trnavskyhlas.sk
Policajti zo Zavara dnes krátko po polnoci zastavili neďaleko priemyselného parku pri obci mladého muža na aute Peugeot 208.
V rámci kontroly policajti podrobili vodiča aj dychovej skúške na alkohol, 25-ročný mladík nafúkal 3,08 promile.
„Policajná hliadka muža na mieste obmedzila na osobnej slobode a previezla na políciu na ďalšie úkony. Vec si prevzali dopravní policajti, ktorí vodiča riešia v tzv. superrýchlom konaní,“ informovala trnavská polícia.
V súvislosti s prečinom ohrozenia pod vplyvom návykovej látky hrozí vodičovi zmysle zákona trest odňatia slobody až na jeden rok.
V Piešťanoch zasa policajtov v nedeľu popoludní privolali k miestnemu obchodnému domu. Vodička na aute Škoda Fabia pri cúvaní z parkovacieho miesta posunula nákupný vozík do ďalšieho zaparkovaného vozidla.
Okoloidúci svedkovia privolali žene RZP, keďže sa im zdalo, že je v šoku.
Policajti 43-ročnú ženu vyzvali, aby sa podrobila dychovej skúške, nafúkala 2,23 promile. Aj jej hrozí za prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky až ročné väzenie.
(pm)







Pri lesoparku zranil cyklistku pád konára, mesto po získaní pozemkov plánuje zásahy













