Trnavské rybníky
reklama

NÁZORY: Štvrtá trofej v krátkom čase, Spartak ukazuje progres

ŠPORT - Futbal - Spartak | 4.5.2023, 14.23, Ján Král

V piatok 5. mája to bude presne päť rokov, odkedy Spartak získal šiesty majstrovský titul v histórii klubu. Stalo sa tak po 45-ročnom čakaní. Rok na to klub oslávil triumf v slovenskom pohári, nasledovali dva roky bez trofeje a posledné dve sezóny Slovnaft Cup-u opäť vyhrali Trnavčania. V oboch prípadoch pritom andeli zdolali úhlavného rivala - bratislavský Slovan. Do klubovej vitríny pribudli štyri trofeje za šesť sezón. Veľmi solídna bilancia!

NÁZORY: Štvrtá trofej v krátkom čase, Spartak ukazuje progres

Spartakovci sa tešia zo zisku trofeje za víťazstvo v Slovnaft Cup-e. Foto: Peter Kollár

Púpavy pri aleji
reklama


Trnavský klub číslo jeden sa postupne posúva dopredu, krok po kroku. Fanúšikovia, ktorí majú pred očami slávnu históriu, v ktorej červeno-čierni svojho času postúpili až do semifinále Pohára európskych majstrov a čelili Ajaxu Amsterdam, by samozrejme chceli vždy viac. 


Aj v klube si určite uvedomujú, že stále majú na čom pracovať a rezerv je veľmi veľa. Nesporný progres však nastal.


Veľmi dôležité je, že sa podaril stabilizovať trénersky post. Michal Gašparík odvádza v Trnave už viac ako dva roky výbornú prácu a obhajoba pohárového prvenstva je toho jasným dôkazom.

ŠUPA technika
reklama

 

Oprieť sa môže o pracovitých kolegov z realizačného tímu, s ktorými tvorí skutočne skvelý tím.


Príchody do kádra nepôsobia náhodne, mnohé nesú punc kvality. Nie všetko vždy vyjde, ale mená ako Taiwo, Ofori, Daniel, Twardzik, Štetina nie sú na slovenské pomery futbalisti bežného rangu...

 

A to všetko sú hráči, ktorí do kádra pribudli v aktuálnom súťažnom ročníku.

 

Navyše, už teraz je pre novú sezónu zazmluvnený Azango, ktorý v Trenčíne ukázal, že z futbalovej knihy toho vie veľmi veľa.

 

Famózne choreo fanúšikov Spartaka vo finále pohára venované storočnici klubu. Foto: Peter Kollár

 


Ak chcete robiť vo futbale veľké veci, musíte mať tomu zodpovedajúce aj ekonomické zázemie. Spartak potrebuje, aby do hľadiska chodilo na každý zápas čo najviac divákov, nielen na pohárové zápasy a nielen na derby so Slovanom.

 

Príjmy zo vstupného sú popri sponzorských príspevkoch dôležitým zdrojom fungovania každého klubu na svete.


Preto ak sa niekto pýta, ako by mohol pomôcť, aby v mužstve boli čoraz kvalitnejší futbalisti a klub napredoval, odpoveď je jednoduchá: Chodievať na zápasy Spartaka pravidelne.


Už túto sobotu 6. mája o 18:00 hrá Trnava doma dôležitý súboj o ligový bronz, na Štadióne Antona Malatinského privíta Banskú Bystricu.

 

Lepšia pozvánka do hľadiska, ako výkon z pohárového finále už byť azda ani nemohla. Navyše, v storočnicovej sezóne...

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama