Trnavské rybníky
reklama

Spartakovec Koštrna: Treba sa nasr... Musíme dať do záveru sezóny maximum

ŠPORT - Futbal - Spartak | 7.5.2023, 11.57, Ján Král

Dôležitý zápas z pohľadu boja o tretie miesto bude Spartak hrať o týždeň v Podbrezovej.

Spartakovec Koštrna: Treba sa nasr... Musíme dať do záveru sezóny maximum

V bielom Kristián Koštrna. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

Boj o bronz vo Fortuna lige nadobudol po ôsmom kole nadstavbovej časti opäť nový rozmer. Víťazstvom v Žiline sa do neho vrátila Podbrezová už v piatok a v sobotu sa pridala Banská Bystrica, ktorá dokázala vyhrať v Trnave 1:0.

 

Oba kluby už strácajú na aktuálne tretí Spartak iba dva body.


„Bol to ťažký zápas, Banská Bystrica hrala bojovne, bránila a vyťažila z minima maximum. Vyhrali 1:0, ale ono to tak býva, že po tej eufórii okolo pohára, prišlo akoby uspokojenie. Bolo to z našej strany bez energie. Škoda, mali sme to vo vlastných rukách, keby sme vyhrali, asi by sme mali tretie miesto už viac-menej isté. Prehrali sme však a musíme bojovať ďalej,“ povedal po stretnutí obranca Spartaka Kristián Koštrna.

ŠUPA technika
reklama


V ďalšom kole cestuje Spartak do Podbrezovej, kde sa zrejme bude lámať chlieb.

 

„Ak by sme tam náhodou prehrali, bude veľmi ťažké obhájiť tretie miesto. Ak to ustojíme, opäť bude všetko v našich rukách. Chceme tretie miesto, verím, že sa zomkneme a obhájime bronzovú pozíciu,“ pokračoval obranca andelov.


„Treba sa nasr... Musíme dať do toho maximum, bojovať, odkedy som prišiel do Trnavy, skončili sme dvakrát tretí a dvakrát sme vyhrali pohár. Určite nechcem skončiť na horšej pozícii. Máme ešte dve kolá a musíme dať do toho maximum. Bude to náročné, ale verím, že to zvládneme,“ dodal Koštrna.


Jediný gól stretnutia strelil Martin Rymarenko. Útočník Banskej Bystrice sa presadil v 60. minúte technickým zakončením.


„Mal som trochu šťastie, že sa mi od Lukáša Štetinu odrazila lopta ku mne, snažil som sa obstreliť brankára na zadnú tyč, čo sa mi podarilo,“ vrátil sa k rozhodujúcemu momentu úspešný strelec.


„Podarila sa nám veľká vec. Priebeh zápasu bol vyrovnaný, dnes mal ale šťastný koniec pre nás. Brankár Matúš Hruška nás podržal, hrali s nami aj žrde. Uvidíme, ako to teraz vypáli. Najbližšie máme doma Slovan, potom ideme do Dunajskej Stredy. Teda dva najťažšie zápasy na koniec,“ zamyslel sa Rymarenko.

 

Matematika na strane Spartaka, aj keď...

V závere sezóny bude o čo hrať, tréner Spartaka Michal Gašparík však zostáva pokojný: „Môže sa stať aj to, že Podbrezová nás zdolá a preskočí nás v tabuľke, ale v poslednom kole máme doma Žilinu, Podbrezová bude hrať so Slovanom a Dukla s Dunajskou Stredou. Dostávame sa do divnej situácie, že keď mužstvá budú chcieť hrať baráž o Európu, potrebujú, aby sme skončili tretí.“

 

Na dovysvetlenie: Baráž sa bude hrať iba v prípade, ak Spartak skončí na treťom mieste. Je to jediná šanca pre Žilinu, ako sa dostať do pohárovej Európy.

 

A vzhľadom na vylosovanie, asi aj pre Banskú Bystricu. Otázne je, či si však Podbrezová nedokáže uhrať tretiu priečku vlastnými výkonmi.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama