Futbal, 7. liga: Majcichov utiekol Siladiciam, Červeník jasne zdolal Kátlovce

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 7.5.2023, 20.10, prispievatelia

Rozhodcovia vytiahli v 20. kole 7. ligy až štyri červené karty.

Kristián Bunček zariadil víťazstvo Majcichova nad Siladicami, strelil dva góly. Foto: Ján Král

Červeník sa po vysokom víťazstve nad Kátlovcami o skóre vrátili na prvú priečku v tabuľke. Až tri góly domácich zaznamenal druhý najlepší strelec súťaže Michal Babic.

Majcichov vyhral tiež, aj keď svojho tabuľkového suseda zdolal len najtesnejším rozdielom. O oba góly domácich sa postaral Bunček. Siladice hrali poslednú štvrťhodinu bez vylúčeného Kadleca. Prvé dve mužstvá si po tomto kole vytvorili pred Siladicami už štvorbodový odstup.

V zápase Horných Orešian s Veľkým Orvišťom videli diváci len jeden gól, ale zato dve červené karty. Už v 34. minúte ich rozhodca Butryk ukázal na obidve strany – M. Mekkému aj Janovskému.

V Krakovanoch v zápase s Bučanmi diváci nevideli ani jeden gól, červenú kartu áno. Dostal ju krátko pred koncom brankár hostí Polóny za zakázanú hru rukou mimo pokutového územia, čím zmaril jasnú gólovú príležitosť.

Madunice zdolali Zvončín 3:2, pričom všetkých päť gólov padlo už v prvom polčase.

Podobný priebeh mal aj zápas v Pečeňadoch, kde domáci zdolali Cífer 2:1, o výsledku rozhodli tiež góly z prvého polčasu.

V dôležitom zápase o záchranu remizoval Zeleneč s Ružindolom 1:1. Hostia viedli, ale v 51. minúte vyrovnal Bauer.

7. liga – 19. kolo

Majcichov – Siladice 2:1 (1:0)

Góly: 43. a 86. Bunček - 55. Laurinec

ČK: 76. Kadlec (Siladice)

MAJCICHOV: Orichel – Štrbo, Chynoradský, Zubčák, Fogel, Morvay, Koricina, Neštický, Bunček, Kalivoda, Gerši (Hegyi, Marek)

SILADICE: Broš – Trnovec, Vido, Kadlec, Jarábek, Rau, Sekereš, Ertl, Laurinec, Bango, Hecht

Červeník – Kátlovce 6:1 (3:0)

Góly: 3., 54. a 79. Babic, 37. Benkovský, 40. Hupka (vlastný), 59. Gabriš – 70. Boc

ČERVENÍK: Kubatka – Babic, Nemec, R. Ješko, Gábriš, Vančo, Benkovský, J. Boháčik, Uhrík, D. Boháčik, Žemla (P. Ješko, Nemček, Brestovanský)

KÁTLOVCE: Kostolanský – Mačica, Šimončič, Hupka, Hlavatovič, Uváček, Sliva, Fančovič, Vyhlidal, Boc, Kadlečík (Banič, Orihel, Bohunický)

Madunice – Zvončín 3:2 (3:2)

Góly: 3. Belica, 25. a 37. Slovák – 10. Lošonský, 22. Jurovatý

MADUNICE: Jamrich – Janíček, Žuffa, Strecký, Masnica, Gašparovič, Švančara, Kollár, Kurinec, Slovák, Belica (K. Mráz, Kolarik, S. Mráz, Kabát)

ZVONČÍN: Strmenský – Glasa, Lošonský, Klenkovič, Vyskoč, Staráček, Zelenský, Hmam, Brečka, Mihalovic, Jurovatý (B. Vandák, Blejštil, P. Vandák, Rumpel)

Horné Orešany – Veľké Orvište 1:0 (0:0)

Góly: 60. A Mekký

ČK: 34. M. Mekký – 34. Janovský

HORNÉ OREŠANY: Pekarovič – Drozda, Ružička, Malý, Židek, Brestovanský, M. Mekký, Blažo, Turcár, A. Mekký, Maron (Kondrček)

VEĽKÉ ORVIŠTE: Slovák – Klein, Dékaň, Janovský, Šiška, Horil, Veľký, P. Pavlovič, T. Pavlovič, Daniš, Janík (Sumer, Vavrinec, Weselowski)