Bestrent Cup: Finále si na trnavskom štadióne zahrajú Siladice a Veľké Orvište

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 11.5.2023, 06.30, Ján Král

Oba tímy si zahrajú finále pohárovej súťaže Oblastného futbalového zväzu Trnava premiérovo.

Bestrent Cup: Finále si na trnavskom štadióne zahrajú Siladice a Veľké Orvište

Futbalisti Veľkého Orvišťa po postupe do finále. Foto: OŠK Veľké Orvište

Finále Bestrent Cup-u si na Štadióne Antona Malatinského v Trnave zahrajú Siladice s Veľkým Orvišťom. O svojom postupe v oblastnej futbalovej pohárovej súťaži rozhodli v stredajších zápasoch.

Siladice zdolali Kátlovce 3:1, hoci od 14. minúty prehrávali po góle Kadlečíka. Ešte do prestávky ale vyrovnal Laurinec. V 51. minúte videl z rúk rozhodcu Ondrigu za faul červenú kartu Hupka a po hodine hry aj Daniel Sliva.

Početne oslabení hostia inkasovali druhýkrát v 65. minúty po zásahu Macuru, výsledok pečatil domáci kanonier Hecht v 82. minúte.

Majcichov viedol vo Veľkom Orvišti po krásnej strele Geršiho spoza šestnástky. Z vedenia sa ale dlho netešil, v 21. minúte vyrovnal Veľký.

Duel dospel do remízového konca a v penaltovom rozstrele sa strelcom darilo. V rozhodujúcej sérii Šiška zvýšil už na 7:6, zatiaľ čo hosťujúcemu Zubčákovi brankár Nemček jedenástku vyrazil a tak vypukli oslavy na domácej strane.

Finále sa bude hrať v City Arene v piatok 26. mája o 18:00. Pre oba tímy ide o premiérovú účasť, prvý ročník vyhrali Dubovany, naposledy sa z triumfu tešil Červeník, teraz bude mať teda pohár úplne nového držiteľa.

Minuloročné finále však osobne zažili hrajúci tréner Siladíc Peter Varga a stopér Miroslav Jarábek, ktorí vtedy obliekali dres Červeníka.