Trnavské rybníky
reklama

Potvrdené! Na majstrovstvá sveta do Argentíny idú aj spartakovci Ujlaky a Kóša

ŠPORT - Futbal - Spartak | 11.5.2023, 14.16, Ján Král

Cez víkend ešte budú nominovaní Slováci k dispozícii klubom na ligové kolo, následne odlietajú do Južnej Ameriky.

Potvrdené! Na majstrovstvá sveta do Argentíny idú aj spartakovci Ujlaky a Kóša

Marek Ujlaky na štvrtkovom tréningu Spartaka počas defenzívneho zákroku. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

V nominácii Slovenska na futbalové majstrovstvá sveta do 20 rokov, ktoré sa uskutočnia v Argentíne, figuruje aj dvojica hráčov trnavského Spartaka. Reprezentačný dres si na šampionáte oblečú stopér Sebastian Kóša a Marek Ujlaky.


Kouč národného tímu Albert Rusnák zverejnil výber hráčov vo štvrtok na tlačovej konferencii hodinu pred poludním. V tom čase ešte mali spartakovci tréning pred blížiacim sa ligovým zápasom v Podbrezovej a zaberali na trnavskej Slávii.


Boli sme tak prví, kto zvestoval Marekovi Ujlakymu informáciu, ktorá ho mimoriadne potešila. „Super!“ vykríkol radosťou.

ŠUPA technika
reklama

 

Veril síce, že sa objaví v nominácii, vyjadroval sa však zdržanlivo. Aj preto, že ho predošlé dva týždne kvárila choroba a nedovolila mu naskočiť do súťažných zápasov.


„Po chorobe som na zraze už trénoval naplno. Prvý tréning bol síce pre mňa trochu ťažší, ale potom som sa už do toho dostal. Budem sa snažiť prebojovať do zostavy. Na šampionáte do 19 rokov, som prvé zápasy nehral, nastupoval som okolo 70. minúty. Napokon som sa chytil a tréneri mi dávali príležitosť od začiatku,“ rozhovoril sa Marek Ujlaky, nositeľ slávneho futbalového mena, ktoré preslávil jeho otec v 90-tych rokoch.


Výber do 20 rokov už cez víkend absolvoval zraz, hráčov v stredu pustili späť do klubov, aby mohli absolvovať ešte jedno ligové kolo. Následne pôjdu hráči na zraz a odletia do Argentíny, kam majú doraziť v pondelok.


„Veľmi sa z nominácie teším, je to futbalový vrchol, viac ako na majstrovstvá sveta sa nedá ísť. Nikde nie je napísané, že sa mi tento úspech ešte niekedy podarí zopakovať. Sme odhodlaní tam ísť bojovať.“


Pôvodne sa mal hrať šampionát v Indonézii, keďže však v krajine majú problém s účasťou Izraela, FIFA zmenila dejisko turnaja na krajinu úradujúcich svetových šampiónov.


„Pre všetkých chalanov je to niečo nové. V Argentíne nikto z nás ešte nebol. Bude to niečo nové a veľmi sa na to tešíme. Čo sa týka počasia, to veľmi neriešim, je mi jedno v akej teplote hrám, najradšej však mám dážď, vtedy sa mi hrá najlepšie,“ pokračoval Ujlaky.

 

Spartakovci Ujlaky s Kóšom reprezentovali Slovensko aj na šampionáte do 19 rokov, ktorý sa hral i v Trnave. Foto: Roman Ferstl, SFZ

 


MS štartujú už 20. mája súbojom proti Fidži, o tri dni neskôr hrajú s Ekvádorom a základná časť skončí duelom s USA (26.5.).

 

Do vyraďovacej fázy postúpia dva tímy zo šiestich skupín, ku ktorým sa pridajú štyri najlepšie celky z tretích miest. 


„Každý si povie, že Fidži nie je futbalová krajina. Sú však na majstrovstvách sveta a to niečo znamená. Ľahký zápas to nebude. Favoritom budú Američania, pokúsime sa ich prekvapiť a poraziť. Ideme tam ako tím, chceme podať čo najlepší výkon, zapísať sa do histórie, každý sa chce aj ukázať, možno predať. Prvoradý však bude tím,“ dodal Ujlaky, ktorý v sebe nezaprie spartakovské srdce.


Zoberiem si sebou staršie spartakovské tričká, ktoré už používam na spanie ako pyžamo, takže bude na šampionáte zastúpený aj klubový znak,“ usmial sa.

 

 

Kóša verí slovenskej kvalite

Sebastian Kóša patrí medzi najskúsenejších futbalistov vo výbere Alberta Rusnáka. Pravidelne nastupuje v lige po boku skúsených hráčov ako bol v minulej sezóne Škrtel či v tejto Štetina.

 

Očakáva sa, že by nemal chýbať v základnej zostave už proti Fidži.


"Postupne si rozoberáme súperov a pripravujeme sa, čo by nás mohlo čakať. V prvom zápase chceme byť dominantní na lopte a postrážiť si kontry protivníka," povedal Sebastian Kóša.


„Musíme byť sebavedomí a dobre pripravení na všetky zápasy, keď nás nič neprekvapí, verím, že súperov môžeme našou kvalitou a individualitami zvládnuť,“ pridal.

 

Zápasy Slovenska na šampionáte v skupine B

V Argentíne je časový posun, oproti našim končinám majú v San Juane, meste, ktoré je dejiskom slovenských stretnutí, o päť hodín menej. Časy výkopov uvádzame v SELČ. Všetky stretnutia odvysiela RTVS na kanáli Šport.


20.5. o 23:00: Slovensko – Fidži


23.5. o 23:00: Slovensko – Ekvádor


26.5. o 20:00: Slovensko - USA

 

Nominácia SR 20 na šampionát v Argentíne

Brankári: Adam Danko (FK Pohronie), Adam Hrdina (ŠK Slovan Bratislava), Samuel Belaník (MŠK Žilina)

 

Obrancovia: Sebastian Kóša, Marek Ujlaky ( obaja FC Spartak Trnava), Šimon Mičuda, Samuel Bagín (obaja AS Trenčín), Dávid Ovšonka, Nicolas Šikula (obaja FK Železiarne Podbrezová), Samuel Kopásek (MŠK Žilina)

 

Stredopoliari: Mario Sauer, Dominik Šnajder (obaja MŠK Žilina), Ján Murgaš (FCM Flyeralarm Traiskirchen), Máté Szolgai (FC ŠTK 1914 Šamorín), Dominik Hollý, Artur Gajdoš (obaja AS Trenčín)

 

Útočníci: Adam Gaži (MFK Tatran Liptovský Mikuláš), Nino Marcelli (ŠK Slovan Bratislava), Leo Sauer (Feyenoord Rotterdam), Adam Griger (Cagliari Calcio), Timotej Jambor (MŠK Žilina)

 

Tréner: Albert Rusnák 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama