Trnavské rybníky
reklama

Mikovič už trénuje, Spartaku ale v závere sezóny nepomôže

ŠPORT - Futbal - Spartak | 12.5.2023, 09.44, Ján Král

Po operácii už kapitán andelov postupne začína zvyšovať tréningovú záťaž.

Mikovič už trénuje, Spartaku ale v závere sezóny nepomôže

Martin Mikovič na štvrtkovom tréningu. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Futbalová Fortuna liga vrcholí, do konca súťaže zostávajú dve kolá. Futbalisti trnavského Spartaka nastúpia v sobotu v Podbrezovej, kde môžu definitívne potvrdiť zisk tretej pozície. V prípade prehry však o bronz aj prísť.


„Spravili sme si zápletku sami, nezapasovali nám ani ostatné výsledky. Teraz sme už však stopercentne koncentrovaní a dobre pripravení. Kto vyhrá tento zápas, bude pred posledným kolom na treťom mieste a verím, že to budeme my,“ hovorí pred duelom tréner Spartaka Michal Gašparík.

 

Andelom sa v nadstavbovej časti ligy na rozdiel od pohára, v ktorom triumfovali, nedarí podľa predstáv. Trikrát remizovali, štyrikrát prehrali, naposledy zvíťazili 11. marca práve nad Podbrezovou. Vtedy išlo zásadnú a dominantnú výhru.

ŠUPA technika
reklama


„Naposledy sme doma vyhrali 6:1, bodaj by sme na to nadviazali. Viem, že nezopakujeme takýto výsledok, ale verím, že nejaký gól tam dáme, ktorý nám pomôže. Podbrezová hrá na veľké riziko a to by sme mohli využiť. Uvidíme, ako sa zápas bude vyvíjať, doma sú oveľa silnejší ako na ihriskách súperov, nečaká nás nič ľahké, to ale vieme a sme tak nastavení,“ pokračuje.


Po zdravotných problémoch sa do plnej záťaže už zapojili Jakub Paur a Marek Ujlaky. Druhý menovaný po sobotnom zápase odlieta spolu so Sebastianom Kóšom na svetový šampionát do 20 rokov v Argentíne.


S úľavami aktuálne trénuje Kazeem Bolaji, ktorému sa ozýva ešte zimné zranenie. Pozitívne je, že do tréningového procesu sa po operácii poškodeného meniskusu už zapojil Martin Mikovič.


„Koleno už je rozhýbané, naberám teraz svalovú hmotu a kondíciu. O týždeň mám ísť doktorovi Kuchtovi na kontrolu a myslím si, že už by ma pustil aj do plného tréningu s mužstvom,“ hovorí Mikovič.


Záver sezóny však však vynechá. „Idem aj na testy do Banskej Bystrice, nakoľko sval je oslabený a budem musieť ešte cvičiť. Nejako to riskovať na posledný zápas asi nebudem. Chcem normálne nabehnúť na letnú prípravu,“ uviedol. 


Smerom k blížiacemu sa duelu s Podbrezovou kapitán andelov dodal: „Boli sme už tak nastavení, že tretie miesto nám neunikne. Zrazu sa to otočilo. V Trnave máme radi drámy, verím, že to zvládneme. Máme skúsenejšie mužstvo, aj keď Podbrezová si to v prvej šestke užíva. Nemajú čo stratiť, pre nich bude ten zápas akoby Liga majstrov. Verím ale, že to zvládneme.“


Zápas Podbrezová – Spartak Trnava má výkop v sobotu 13. mája o 16:30.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama