Futbal, 8. liga B: Moravany zdolali Veľké Kostoľany, Drahovce remizovali

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 14.5.2023, 19.43, Ján Král

Líder 8. ligy B z Drahoviec remizoval v Leopoldove 1:1. Domáci viedli gólom Kiničho, lenže v 36. minúte prišli po druhom žltom zákroku o vylúčeného Lukáčika a štyri minúty na to inkasovali z kopačky Martina Rusnáka. Ďalší gól prvý tím tabuľky už napriek početnej prevahe nepridal.

Zavar (v červenom) v derby vyhral nad Brestovanmi a predbehol ich v tabuľke. Foto: Ján Král

Druhé Moravany vyhrali v dôležitom stretnutí nad tretími Veľkými Kostoľanmi 4:2. Do pohody ich do prestávky dostal dvoma gólmi Klasovitý a jedným Blahuta, pričom hostia strieľali Guľom. Miškech po zmene strán zvýšil vedenie Moravian a Daniška v závere už len korigoval výsledok.

Derby medzi Zavarom a Brestovanom pripomínalo ostrovný futbal nielen počasím ale aj ostrými súbojmi. Z víťazstva sa však tešili napokon domáci, ktorých posadil v prvom polčase do vedenia Ľubomír Táčovský a po zmene strán pridal poistku Daniel Bednár.

Gólovú prestrelku videli diváci v Prašníku, ktorý viedol nad Chtelnicou o dva góly, hostia dokázali vyrovnať, domáci išli znova do vedenia, v 80. minúte dorovnal Ostrihoň, v 88. minúte ale strhol triumf na domácu stranu Marian Bogora. Prašník vyhral 4:3.

Ani dva góly Ivana Krajčoviča nestačili Trakoviciam na triumf nad Šulekovom, hostia dokázali vždy vyrovnať a odniesli si remízu 2:2.

Rovnakým výsledkom si podelili body Ostrov s Veselým, v tomto prípade však hasili aspoň remízu domáci.

V záchranárskych bojoch sú namočené i Borovce, v Dubovanoch si nepomohli, odišli s prehrou 1:4.

8. liga B – 21. kolo

Ostrov – Veselé 2:2 (0:1)
Góly: 55. Braško, 81. Gagorik – 27. Jurda, 78. Konečný
OSTROV: Hajdín – Gagorik, M. Svetlík, Mar. Bartoš, D. Valo, Holubek, Regina, Pikulík, Boršč, Urbánek, Braško (M. Pavlovič, Legiň)
VESELÉ: Ševečka – Rácz, Valíček, Valla, R. Duračka, M. Duračka, Lesay, Madunický, Jurda, Sereda (Kľúčovský, Janovič)

Dubovany – Borovce 4:1 (1:0)
Góly: 4. a 69. Svítek, 65. Kusý, 74. Pat. Kollár – 54. P. Urban
DUBOVANY: Tonkovič – M. Kollár, Kusý, Lužák, P. Kollár, Masarik, M. Krajčo, Svítek, Jurda, Lukáč, T. Pažík (Hochel, Beník, Boldiš)
BOROVCE: Drobný – Pet. Herceg, D. Krajčo, P. Urban, Vavrinec, Khac, Búš, Hábek, Kapičák, Macháč, Bača (Štefanka, Pav. Herceg, Kolník)

Leopoldov – Drahovce 1:1 (1:1)
Góly: 14. Kinči – 40. M. Rusnák
ČK: 36. Lukáčik (Leopoldov)
LEOPOLDOV: Žemla – Golány, Gatci, Šuliman, Lukáčik, Kavuliak, Piovarči, Holik, Švestka, Škoda, Kinči (Cibrín, Endrle)
DRAHOVCE: Paulovič – Gabriš, Rusnák, Onder, Cesnek, Valla, Zajac, Németh, Marušic, Rusnák, M. Vančo (Martin Horúcka)

Zavar – Brestovany 2:0 (1:0)
Góly: 17. Ľ. Táčovský, 74. Bednár
ZAVAR: Žitník – P. Táčovský, Martin Záremba, Švikruha, Chlebík, Cvičela, Vyskoč, Novanský, Ľ. Táčovský, Bednár, Fridirch (Mat. Psota, Juriš, Hrubý, Marek Záremba, Mich. Psota)
BRESTOVANY: Tomík – Marián Dorčiak, Vidovič, Cibulka, Martin Dorčiak, Vyskoč, Hutár, Salviany, Maar, Červenka, Spevák (Tokoš, Oláh, Toráč)

Prašník – Chtelnica 4:3 (3:2)
Góly: 9. a 45. M. Jankech (oba z pen), 22. T. Balcír, 88. M. Bogora – 39. a  80.Ostrihoň, 40. Tomáška
PRAŠNÍK: Mucha – I. Balcír, Priebracha, O. Bielik, M. Balcír, M. Bielik, M. Bogora, T. Balcír, M. Jankech, Líška, Hečko (Banák, Sipos, Grešák)
CHTELNICA: Pavelský – Rechtorík, Mikuš, Brisuda, Slabý, Kosmál, Tomáška, Kimmerling, Piešťanský, Ostrihoň, Silný (Natčin, Tomašovič)

Moravany – Veľké Kostoľany 4:2 (3:1)
Góly: 8. a 16. Klasovitý, 26. Blahuta, 68. Miškech – 14. Guľa, 88. Daniška (pen)
MORAVANY: Lamini – Bíro, I. Jánošík, Vetrík, Belan, J. Jánošík, Zelenay, Blahuta, Miškech, Klasovitý (Halanda, Jankech, Chochula, Miškerník, Ondris)
V. KOSTOĽANY: Čarnogurský – J. Kollár, Poláček, Hlúch, Kolaorvič, Porubský, Jamrich, Prosnan, Mačica, Gula, Lábsky (Ondrášik, Uhlík, Čúzy, Daniška, Lopatka)

Trakovice – Šulekovo 2:2 (1:0)
Góly: 13. a 77. I. Krajčovič – 62. Stamenkovič, 84. Lackovič
TRAKOVICE: Sahraoni – Ľ. Ščasnovič, Hlatký, Radošovský, Jančička, Chudý, Janovič, D. Paulovič, Jobek, I. Krajčovič, Lackovič (Mar. Ščasnovič, Kačinec, Zelenay, Žemla, M. Krajčovič)
ŠULEKOVO: Dávidek – Karas, Kaurin, Pešič, Cibulka, Tomovič, Nemček, Stamenkovič, Hruška, Lackovič, Galbavý (Šery, Bežuch, Oravec, Hrobár)