Futbalová glosa: MUFUZA nás začne predbiehať v počte odohraných zápasov

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 15.5.2023, 12.23, prispievatelia

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že šport aj život treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Futbalová glosa: MUFUZA nás začne predbiehať v počte odohraných zápasov

Ilustračné foto: rachív trnavskyhlas.sk

Tentoraz písal o neodohranom zápase s béčkom Brestovian a dueli v Dolnom Dubovom.

Milí priatelia,
Keď budete zlí futbalisti, na konci kariéry sa môžete dostať do futbalového pekla, teda do poslednej ligy.

Niežeby to niekedy vo vyšších súťažiach bola vždy selanka, ale už Dante písal o deviatich kruhoch pekla a do deviateho zaradil tých, čo mali niečo spraviť a nespravili, či ako to bolo a preto aj Hrnčiarovskí hráči, ktorí neprišli, keď mali, netrénovali, keď mali a nedali góly, keď mali, takto spadli do deviatej ligy.

Na začiatku sa zaregistrovalo 9 mužstiev.

Súťaž bola vylosovaná trojkolovo, čo znamená, že buď máte istého súpera dvakrát doma a raz vonku, alebo naopak. Čo je výhoda u kandidátov na postup, ak hráte dvakrát doma, ale fajn, je to buď alebo.

Jeden tím má vždy jeden týždeň voľno. Lenže, v zime sa odhlási ďalší klub a už hráte každý druhý týždeň, takže v počte zápasov za sezónu sa dorovnáte hráčom MUFUZY.

Minulý týždeň sme nehrali, no a nakoniec sa v ďalšiu nedeľu na obed dozviete, že súper nepríde, lebo nedostatok hráčov.

Mala to byť generálka pred najdôležitejším zápasom sezóny, v súboji o postup s priamym kandidátom na jeho pôde. Hrá sa dvakrát u nich, čo už, tak to vyšlo.

Nové dresy, nové súpravy, v chladničke čtyři druhy masa, šunka, sýr, škóóóda, že si nedáš.

Tak preladíme na veselšiu nôtu a hodím stručný sumár predminulotýždňového zápasu v Dolnom Dubovom.

Tam sme to zase skladali my, zranenia, povinnosti a pod., nakoniec sa však našlo 13 odhodlaných, základom bolo nič nepodceniť.

Plán od 1. minúty v sklze. Teda, nie ako plán v sklze, ale Zákon a Poriadok v sklze otvoril skóre - Brimus, 0:1.

Pár minút sa to potom tak celkovo motalo na súperovej polovici, Dudko ešte len štartoval motory, domáci dvakrát pohrozili.
Potom Dudko na rohu päťky nešpekuloval a z rohu prepálil bezmocného Giza. 23. minúta, Kralovič, 0:2.

Akonáhle sme hrali kombinačne, domácich sme zatvorili na vlastnej polovici a aj keď sme stratili loptu, zvyčajne na vážnejšie ohrozenie nenašli vpredu dostatok hráčov.

Ďalší pridal Luiz Enrique Iglesias krížnou strelou. 31.minúta, de Oliveira, 0:3.

O 4 minúty Zidaneovskou bombou s tú dlhú nohu zvýšil na polčasových 0:4 Kosťo.

Do druhého dejstva domáci vytiahli najväčší tromf Šepelu, ktorý sa nás usiloval presvedčiť, že 4 je dosť, lenže jemne strieľaný center z ľavej strany sa bez dotyku menovaného ocitol v našom site. 75. minúta, Juran, 1:4.

Keďže sme tých 25 minút druhého polčasu trochu prespali, bol najvyšší čas, aby Dudko zapol motory.

Góly potom začali prichádzať ako cez kopirák.

Základ bol prečíslenie, lopta na pravú stranu Dudkovi, center a gól.

To už ma trénerko presunuli z obrany na hrot a nasledujúcu situáciu som videl takto:

Videl som, že z pravej strany mieri k pokutovému územiu Dudko, konštelácia bola ideálna na center, bežal som prakticky od vlastnej polovice zľava, na hranici šestnástky som sa odrazil do vzduchu, vzniesol sa, cestou stretol Supermana, iba sme si kývli, trochu mi hore začali omŕzať uši, tak som zahamoval a zletel dole práve načas, aby som hlavou zvýšil. 78. minúta, Vozár, 1:5.

A keď mi neveríte, opýtajte sa Jeďa, ten to videl, aj mi to potvrdil.

V 82. minúte usmernil Dudkov prízemný center Mirko Bé. Miroslav Banič, 1:6.

O tri minúty som mal na hlave aj druhý, lenže už som to písal viackrát. Ak je v blízkosti Sedlova hlava, skúste hádať, ku ktorej hlave si to lopta nasmeruje? 85. minúta, Sedlický, tradične, 1:7.

Že Luizovi u nás chutí dokázal v 89. minúte, kedy druhým gólom opäť po Dudkovom centri uzavrel na konečných 1:8. Luiz Enrique de Oliveira, 1:8.

Takže sumárum. Hráme na Bukovej budúci týždeň o postup, potom máme zase voľno. Jeden zápas za mesiac. Nevie niekto program MUFUZY o dva týždne?