Trnavské rybníky
reklama

Praktická výbava do dielne - ideálna pre domácich majstrov

SERVIS - Dom a záhrada | 15.5.2023, 09.33, reklamný článok

Hľadáte darček pre pravého domáceho majstra? Máme pre vás pripravené dva tipy a k ním aj rady, ako postupovať pri ich výbere. 

Praktická výbava do dielne - ideálna pre domácich majstrov

Ilustračné foto: Nattapat.J / Shutterstock.com


Rozhodli ste sa obdarovať osobu, ktorá má rada domáce majstrovanie? Týmito dvoma pomocníkmi určite nestúpite vedľa.

 

 

Univerzálna pomôcka, ktorá sa vždy hodí

Praktický momentový kľúč je naozaj univerzálnou pomôckou, ktorá sa bude hodiť do každej domácnosti či autoservisu. Využíva sa na efektívne a silovo jednoduché doťahovanie matíc a skrutiek.

 

Oproti inému typu kľúčov totiž disponuje nastaviteľným krútiacim momentom. Takto ním dotiahnete matice a skrutky na presne požadovanú hodnotu, čo oceníte najmä pri kolesách.

 

Ako sme už spomenuli, mal by byť neoddeliteľnou súčasťou pracovného vybavenia cyklistov, mechanikov či pracovníkov v autoservise. 


Pri výbere si položte otázku, ako často a akým spôsobom sa bude využívať. Existuje niekoľko typov momentových kľúčov. Medzi základné patria ohybné, račňové (klikacie), vychylné, digitálne alebo elektronické, momentové kľúče s vymeniteľnými hlavicami či uhlový adaptér.

 

Medzi dôležité vlastnosti patrí ich veľkosť, rozsah, spôsob ovládania, materiál, certifikácia či presnosť. Medzi obľúbené funkcie či doplnky navyše patrí uťahovanie do opačnej strany, ochranné obaly alebo posilňovače momentu.

 

 

Vozík na náradie proti zbytočnému chaosu

Dielenský vozík odporúčame do každého servisu, garáže či domácej dielne. Umožňuje využiť každý šuplík, čím dosiahnete prehľadné uloženie náradia. Vozík na náradie ho zachová v bezpečí pred poškodením či stratením.

 

Vozíky môžu byť vybavené vložkami na náradie, ale aj bez výplne. Zaujímavou voľbou sú aj montážne vozíky s o čosi rozličnými úložnými priestormi, funkciami a veľkosťami.

 

Ak vozíky disponujú aj madlami, bude sa s nimi ľahšie manipulovať. Nápomocné vedia byť aj dierky na plášti vozíka, na ktoré môžete zavesiť náradie. Následne je možné zakúpiť si jednotlivé vložky aj iné diely či príslušenstvo.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
cale clinic
reklama