Trnavské rybníky
reklama

Festival letectva privíta esá zo zahraničia, chystajú aj detský program

AKTUALITY - Piešťany | 16.5.2023, 17.31, prispievatelia

Program bude počas celého dňa, chýbať nebude nočná šou.

Festival letectva privíta esá zo zahraničia, chystajú aj detský program

Ilustračné foto: TTSK

reklama

 

Tohtoročný festival letectva v Piešťanoch predstaví okrem domácich pilotov aj letecké esá zo zahraničia. Festival organizuje na letisku v Piešťanoch počas víkendu 20. a 21. mája Slovenská letecká agentúra v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom.

 

Hlavný program s uvítacím ceremoniálom a oficiálnou časťou je naplánovaný na sobotu 20. mája 2023 o 15:00.

 

V rámci dynamických letových ukážok sa podľa riaditeľa festivalu Huberta Štoksu predstaví aj ostrá pohotovosť z Česka a Poľska, čo znamená prelet stíhacích lietadiel, ktoré momentálne chránia vzdušný priestor Slovenskej republiky.

Trnava - Kamenáč
reklama

 

Tradičnými účastníkmi budú aj lietadlá vzdušných síl Ozbrojených síl SR a Letka Ministerstva vnútra SR, Ozbrojené sily SR predvedú aj techniku pozemných síl.

 

Ako informoval odbor komunikácie Úradu Trnavského samosprávneho kraja, vo vzduchu sa okrem domácich pilotov predstavia aj letecké esá z Česka, Maďarska, Poľska, Veľkej Británie a ďalších krajín.

 

Večerný program pozostáva z unikátnej nočnej leteckej šou s dronmi, lasermi a pyrotechnikou.

 

„Pre všetkých návštevníkov Festivalu letectva je pripravený nezabudnuteľný dvojdňový program, ktorý vyvrcholí unikátnou nočnou leteckou šou. Tá zažila slovenskú premiéru pred rokom práve na tomto mieste. Nezabudli sme ani na rodiny s deťmi, pre ktoré je pripravená špeciálna zóna s pestrým programom. Som presvedčený, že takto využívame ďalšiu možnosť ako zviditeľniť letisko, a rozvíjať cestovný ruch v regióne,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

 

Novinkou tretieho ročníka festivalu je koncept zábavných a vzdelávacích atrakcií pre rodiny s deťmi pod názvom Detský letecký festival, ktorý sa bude nachádzať na rozsiahlom areáli.

 

Pre deti je okrem atrakcií pripravený aj pestrý pódiový program so známymi spevákmi pre detské publikum.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 3
reklama
Cisárky Sereď
reklama