Trnavské rybníky
reklama

Extraliga stojí päťnásobok súčasného rozpočtu hádzanárov, nemajú na to zdroje

ŠPORT - Hádzaná | 15.5.2023, 18.40, Ján Král

Prezident trnavského hádzanárskeho klubu Ján Lukačovič pôsobí navonok pokojne, záverečný zápas s Bratislavskou hádzanárskou akadémiou (BHA) však prežíval vo svojom vnútri veľmi intenzívne. HBC napokon po prehre 23:24 obsadilo druhú priečku prvoligovej tabuľky so štvorbodovou stratou práve na BHA, v klube však niet dôvod na skepsu. Práve naopak, Trnavčania prežili fantastickú sezónu, čo ocenil v rozhovore aj šéf klubu.

Extraliga stojí päťnásobok súčasného rozpočtu hádzanárov, nemajú na to zdroje

Ján Lukačovič odovzdáva darčekový kôš Petrovi Lužákovi, ktorý sa v zápase s Bratislavskou hádzanárskou akadémiou lúčil s kariérou. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Ako hodnotíte sezónu?

- Pred štartom súťaže som si hovoril, že si uhráme stred tabuľky a budeme okolo štvrtého – piateho miesta. Situácia sa začala vyvíjať v náš prospech, zápas čo zápas sme víťazili. Boli ťažšie zápasy, niektoré sme zase vyhrali s výrazným rozdielom. Chalani makali, bojovali. Nešťastný zápas prišiel doma s Dunajskou Stredou, keď sme viedli o päť gólov a technickými chybami a zahodenými šancami sme duel stratili. Tieto body nám napokon chýbali v závere sezóny.

 

Chlapcom každopádne veľmi srdečne ďakujem za to, čo spravili pre trnavskú hádzanú. Vrátili ľudí do haly, čo je najdôležitejšie. Verím, že aj ďalšiu sezónu zvládneme podobne. Musíme, samozrejme,  omladiť káder, chceme zapracovať našich dorastencov a poobzerať sa po okolitých tímoch, kde by bol pre nás niekto platným hráčom.

ŠUPA technika
reklama

 

 

Šancu hrať extraligu máte aj z druhého miesta. Využijete ju?
- Išlo o to, aby sme zápas s Bratislavskou hádzanárskou akadémiou vyhrali. Teoreticky sme postupujúcim mančaftom do extraligy, aj keď sme skončili na druhom mieste, pretože víťaz je béčkom extraligového ŠKP a nemôže postúpiť.

 

V stredu mám zavolať na Slovenský hádzanársky zväz, či sa prihlasujeme do najvyššej súťaže. Naša finančná situácia ale jednoznačne hovorí, že na to nemáme financie.

 

Najjednoduchší finančný model pre extraligu predstavuje približne 200 – 250 tisíc eur a na to skutočne momentálne nemáme zdroje.

 

 

Na porovnanie, s akým rozpočtom ste pracovali v tejto sezóne?
- Súťažný ročník nás stál asi 40-tisíc eur. V extralige je podmienka, že musíte mať zmluvy s hráčmi. U nás chlapci nemali za zápas ani euro, hrali len z lásky k hádzanej a túžbu vrátiť Trnave tento šport. To sa nám, verím, podarilo.

 

Spolu to ťahajú pri hádzanej už desaťročia. Ján Lukačovič s členom realizačného tímu Vladimírom Chlapíkom. Foto: Ján Král

 

 

Koho z hráčov ste počas zápasov najradšej sledovali?
- Ťažko vybrať jedného, s výnimkou trojice našich Srbov všetci ostatní chlapci prešli mojimi rukami. Sú to moji miláčikovia. Až mi išli slzy, keď som sa pred zápasom lúčil s Petrom Lužákom, Karolom Baranom a Máriom Brezinom, ktorí ohlásili koniec kariéry. Stislo mi hrdlo, keď som si predstavil, že už nenastúpia na palubovku do súťažného zápasu.

 

 

Pri hádzanej však majú záujem pokračovať, hoci v inej pozícii ako hráčskej. Viete si predstaviť ich zaradenie do klubu?
- Bol by som veľmi rád, keby nám pomohli hlavne pri mládeži, kde máme trénerov, ale väčšinou z nich už je z generácie skôr narodených. Potrebovali by sme na týchto pozíciách aj omladiť. Viem však, že je to časový problém, chalani väčšinou podnikajú a je ťažké byť o pol tretej – štvrtej už na tréningu. Zatiaľ to preto musíme ťahať my starší.

 

 

Čo by potrebovala trnavská hádzaná od svojho okolia?
- Veľmi ťažko na to odpovedať. Bolo by dobré, keby aj samosprávy pomohli i mužskej hádzanej. Tešíme sa a sme vďační za každú dotáciu na mládež, pomohla by nám však aj injekcia na mužov, na ktorých aktuálne peniaze použiť nemôžeme.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama