Trnavské rybníky
reklama

Golf si v Trnave zahrali aj Marcel Merčiak a Barbora Žiačiková

ŠPORT - Golf | 16.5.2023, 14.49, Ján Král

Deň otvorených dverí pritiahol ku golfu širokú verejnosť aj známe tváre.

Golf si v Trnave zahrali aj Marcel Merčiak a Barbora Žiačiková

Marcel Merčiak na trnavskom golfovom odpalisku. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Deň otvorených dverí na trnavskom golfovom ihrisku prilákal stovky ľudí. Podľa evidencie klubu bol každý tretí návštevník na ihrisku prvýkrát. 


„To je pre nás výborná správa, pretože o to nám išlo – aby sme prilákali ku golfu nových ľudí. Prišli aj napriek chladnejšiemu počasiu, z čoho máme radosť,“ hovorí prezident trnavského golfového klubu Michal Novotný


K dispozícii bolo golfové odpalisko, pod dohľadom inštruktorov sa mohli záujemcovia učiť odpaľovanie a na vedľajších greenoch aj pattovanie.

ŠUPA technika
reklama

 

Opäť jedna zaujímavá štatistika – za deň ľudia odpálili viac ako 20-tisíc loptičiek! Svoj šport na DOD predstavili footgolfisti


Pre deti pripravili golfisti nafukovací hrad, maľovanie na tvár aj iné atrakcie. Nechýbalo chutné jedlo. 


Akciu si nenechali ujsť ani známe tváre. Boli medzi nimi napr. spevák Martin Madej, športová redaktorka RTVS Barbora Žiačiková, či komentátor Marcel Merčiak.


„Hľadali sme rodinný program a cez jednu známu sme sa sem dostali. Zistil som, že aj golfové kluby robia dni otvorených dverí, čo je super, lebo deti si aspoň užili fantastický program. Golf som kedysi skúšal na odpalisku, už je to však dávno. Niektorí kolegovia hrávajú, Barbora Žiačiková je výborná hráčka, aj moji komentátorskí kolegovia Matej Hajko a Pavol Gašpar v golfe našli záľubu, Maťova dcéra je vynikajúca talentovaná hráčka. Tento šport je vhodný aj pre strednú a staršiu generáciu, do ktorej postupne kráčame. Ste na čerstvom vzduchu, stále sa môžete zlepšovať a mať z hry radosť,“ povedal Marcel Merčiak.

 

Michal Novotný (v čiapke) inštruuje pred turnajom Martina Madeja.

 


Hoci golf skúšal v minulosti iba okrajovo, na turnaji formátu texas scramble štvoríc napokon jeho tím vyhral. Merčiak hral spolu so synom Damiánom, družstvo ťahali Barbora Žiačiková a hlavne majsterka Slovenska v golfe Karolína Friedrichová.


Merčiak ocenil tiež trnavský golfový areál: „Patrí k menším, myslím si ale, že to je cesta pre mnohých na Slovensku. Je tu odpalisko, deväťjamkové ihrisko, klubové zázemie, aktivity pre deti, toto je cesta. Šéf klubu Michal Novotný mi vravel o príklade z Ameriky, kde vznikajú v rôznych štvrtiach miest aj akoby náhodné golfové kluby. Vytvoria sa tam na malých ihriskách komunity ľudí, urobia si piknik, a popritom si zahrajú golf, prioritnou myšlienkou však je stretnutie ľudí a to sa mi veľmi páči,“ dodal Merčiak.

 

Víťazný turnajový tím. Zľava Marcel Merčiak, Barbora Žiačiková, Karolína Friedrichová a Damián Merčiak.

 


Deň otvorených dverí na trnavskom golfovom ihrisku sa uskutočnil v rámci Národného dňa golfu, do ktorého sa zapojili ihriská po celom Slovensku. Akciu podporila Slovenská golfová asociácia.


„Filozofia Národného dňa golfu je jednoduchá. Snažíme sa ním popularizovať golf, ktorý hrá vo svete cez 100 miliónov ľudí. Je to zdravý šport, pri ktorom skutočne makáte. Je to super aktivita pre celú rodinu. A je to šport, ktorému sa môžete venovať a hrať ho až do konca života,“ poznamenal Kamil Balga, generálny sekretár SKGA. 

 

Footgolf je čoraz populárnejší šport, na DOD ho prezentovala partia okolo Romana Miezgu

 

Golfové odpaly si vyskúšali aj mládežníci.

 

Pre deti pripravili viaceré aktivity, jednou z nich bola aj tvorba "zvieratiek" z golfových loptičiek. 

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama