Trnavské rybníky
reklama

Do Zavara sa vracia exspartakovec Ľuboš Hanzel, v klube majú nový výbor

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 17.5.2023, 16.23, Ján Král

Popri futbalovom dianí v obci chystajú na 27. mája bežecké preteky.

Do Zavara sa vracia exspartakovec Ľuboš Hanzel, v klube majú nový výbor

Nový výbor OŠK Zavar. Zľava Marek Záhorák, Ľuboš Hanzel, Martin Dobrovodský, Peter Štibrányi, Tomáš Holienčin (predseda klubu), Tomáš Štibrányi, Michal Horváth, Dušan Chynoranský a Jozef Gerčák. Na fotografii chýbajú ďalší členovia výboru Lukáš Sochor (starosta), Miroslav Žitník a Michal Psota. Foto (3x): Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Vracia sa domov. Ľuboš Hanzel po sezóne posilní Zavar. Obranca, ktorý v lige spravil najvýraznejšiu stopu v trnavskom Spartaku a zahral si aj Bungesligu za Schalke 04, bude od nového ročníka hrávať za klub z rodnej obce, kde robil prvé futbalové kroky. 


Aktuálne je ešte hráčom divízneho rakúskeho celku FC Illmitz, účastníkovi RUBBEX 8. ligy B zo Zavaru však už pomáha ako funkcionár. Počas jarnej časti sa stal súčasťou novozvoleného klubového výboru.


„Chceme pozdvihnúť zavarský futbal, ktorý v poslednom čase trochu stagnoval. Verím, že vrátime klub na miesta kam patrí, aby bol pojem v rámci regiónu, tak ako to bolo pred niekoľkými rokmi,“ hovorí na margo účasti vo vedení klubu Ľuboš Hanzel, v minulosti tiež slovenský reprezentant.

ŠUPA technika
reklama

 

„Chcem pomôcť Zavaru aj na ihrisku. Viem si predstaviť, že ešte tri – štyri roky budem aktívne hrávať. Baví ma to. Nedokážem si predstaviť, že by som už skončil s futbalom. Ak sa nič nepredvídateľné nestane, vrátim sa do Zavara. Vyjadril som sa, že po návrate na Slovensko už pôjdem jedine do Zavara,“ pokračuje 36-ročný futbalista.


Ako ďalej uviedol, do A-tímu chcú zapracovať viacerých dorastencov. „Prioritou je, aby hrávali domáci a ľudia sa mali na koho chodiť pozerať, aby tu bolo gro Zavarčanov.“

 

Ľuboš Hanzel sledoval zápas s Brestovanmi z tribúny, od leta však už bude hrávať za zavarské farby.

 


V klube si vedia predstaviť aj návrat druhého z bratskej dvojice Hanzelovcov. Tomáš, ktorý tiež hral ligu za Spartak, aktuálne pôsobí a žije v Kátlovciach.


„Brácho si na poslednom zápase zlomil ruku. Nahovárali sme ho, či nepôjde hrávať do Zavara. V Kátlovciach však tiež pôsobí vo výbore klubu a majú tam dobrú partiu. Neviem, či by mu presun k nám z tohto dôvodu prešiel... Ale verím, že raz si spolu a možno aj so švagrom zahráme.“


Zavar v nedeľu zdolal v derby neďaleké Brestovany 2:0 a poskočil na piate miesto tabuľky.

 

„Zápas bol dobrý, škoda, že nevyšlo počasie a lialo, prišlo by viac ľudí. Vážime si účasť každého fanúšika, Teším sa, že máme s Brestovanmi také dobré vzťahy. Oni nás privítali u nich, takisto my ich. Cez zápas sme súperi, ale po záverečnom hvizde rozhodcu si podáme ruky a fungujeme,“ dodal.

 

Stretnutie Zavara s Brestovanmi sprevádzal hustý dážď.

 

Gašparíkovi drží palce

Ľuboš Hanzel hrával za Spartak v čase, keď bol ešte súčasný tréner Michal Gašparík hráčom. Z úspechov bývalého spoluhráča, ktorý priviedol andelov trikrát na tretiu priečku v lige a dvakrát s tímom vyhral Slovnaft Cup sa teší.


„Predvádzajú dobrý futbal, čo počúvam, tvoria aj dobrú partiu. Popravde, nikdy som si Miša nepredstavoval v úlohe trénera. Klobúk dole pred ním a držím mu palce, aby to v kariére dotiahol čo najďalej. Páči sa mi, ako má prepracované analýzy súperov, sleduje hráčske štatistiky a údaje, ide o typ moderného trénera, ktorý má obrovskú budúcnosť,“ poznamenal o Gašparíkovi.


Beh Zavarská sedmička sa mení na desiatku

V Zavare pripravujú na 27. mája beh Zavarská desiatka. Bežecké preteky majú v obci sedemročnú tradíciu, premiérovo však trať natiahli zo sedem na desať kilometrov.


„Ide o certifikovanú trasu, preteky zaradil Slovenský atletický zväz ako deviate kolo Slovenského pohára,“ hovorí hlavný organizátor pretekov Michal Horváth. Organizačne podujatie zastrešuje Obec Zavar.


Štart hlavnej kategórie naplánovali na 18:00 pred športovým areálom, pobeží sa výlučne po asfalte v uliciach obce.


Účastnícky limit je 250 pretekárov, prihlásiť sa dá online do naplnenia kapacity. Na víťaza medzi mužmi i ženami čaká 100 eurová odmena.


Medzi registrovanými už sú aj poprední slovenskí bežci ako Matúš Kompas, Matúš Hujsa či Jozef Pelikán


Preteky sú však otvorené aj pre rekreačných bežcov. O 14:00 sa začnú bežecké disciplíny mládeže, novinkou je možnosť zabehnúť si počas hlavných pretekov štafetu Inter Cars.

 

„Pôjdu sa tri kolá, takže každé by absolvoval jeden z účastníkov štafety, čo môže vyhovovať aj hobby bežcom,“ dodal Horváth.
 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama