Trnavské rybníky
reklama

Spartak rokuje o zotrvaní Taiwa a ďalších opôr, andelov čaká kvalitná príprava

ŠPORT - Futbal - Spartak | 18.5.2023, 15.08, Ján Král

Príprava vyvrcholí 22. júla súbojom s renomovaným európskym súperom. Duel sa bude hrať na Štadióne Antona Malatinského.

Spartak rokuje o zotrvaní Taiwa a ďalších opôr, andelov čaká kvalitná príprava

Radosť spartakovcov po víťazstve v slovenskom pohári. Michal Gašparík s kolegami z realizačného tímu Tomášom Prisztácsom, Mariánom Hodulíkom a Martinom Bohunickým, vpredu útočník Taiwo. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

Michal Gašparík priviedol tretíkrát Spartak na tretiu priečku tabuľky, druhýkrát po sebe jeho mužstvo vyhralo Slovnaft Cup.

 

Futbalová Trnava sa však chce naďalej posúvať, preto už teraz rieši káder pre novú sezónu.

 

O plánoch do budúcna, prestupovej politike aj o najbližšom ligovom stretnutí so Žilinou (sobota 20. mája o 18:00), v ktorom chystajú tréneri nečakanú zmenu na brankárskom poste, sme hovorili s hlavným trénerom A-mužstva červeno-čiernych.

ŠUPA technika
reklama

 

 

Zápas v Podbrezovej vám vyšiel výsledkovo, na súpera ste ušili dokonalú taktiku a  vyhrali na súperovej pôde rozdielom triedy 3:0. Naplnili hráči všetky očakávania, ktoré ste do nich vkladali?

- Naplnili. Mohli sme pridať aj ďalšie góly a zopakovať domáce vysoké víťazstvo 6:1. Súpera sme do ničoho nepúšťali, bola to vizitka, že sme dobre pripravení a chalani veci z tréningu preniesli na ihrisko.

 

Lepšia mohla byť prechodová fáza, mali sme viac situácií, ktoré sme mohli vyriešiť lepšie. Už cez polčas sme mohli vyhrávať o dva góly. Po zmene strán sme pridali druhý aj tretí gól, mohli prísť aj skôr, ale vyhrali sme priamy boj o tretie miesto, takže veľká spokojnosť.

 

 

S Podbrezovou máte v nadstavbe skóre 9:1 a šesť bodov. Dá sa už teda hovoriť o tom, že zo súpera, ktorý vám úplne nesedel sa stal relatívne obľúbený protivník?
- Podbrezová hrá systémom, akým sa na Slovensku prezentuje už len Žilina. Každý systém má svoje silné aj slabé stránky a prišli sme na veci, ako to využiť v náš prospech.  Doma sme s nimi odohrali v základnej časti nešťastný zápas, keď sme remizovali.

 

Jeden duel nám nevyšiel na pôde súpera, ale v nadstavbe sme to naklonili na našu stranu. Súperi, čo nám nesedia sú Ružomberok a Banská Bystrica.

 

S Duklou sme prehrali tri zápasy. Keby sme ich spravili s normálnym výsledkom, môžeme hodnotiť sezónu tak, že je bodovo rovnaká ako predošlá.

 

 

Sezóna priniesla splnenie cieľov – tretie miesto, triumf v pohári ale aj bodový ústup v lige. Ako vnímate súťažný ročník ako celok?
- Pre mňa znamenal väčší tlak. Predošlými ročníkmi sme si nastavili latku a v storočnicovej sezóne sme ju nechceli podliezť. Chceli sme priniesť do Trnavy trofej. Všetci ako keby to očakávali a niekedy mi to prišlo, akoby to brali už ako samozrejmosť. Napríklad v pohári.

 

Tretie miesto v lige bolo reálne, túto sezónu sme na Dunajskú Stredu a Slovan nemali. Z pohľadu bodov to mohlo byť určite lepšie, ale stačilo nám uhrať spomínané zápasy s Banskou Bystricou.

 

Prvý zápas sme nešťastne prehrali, v druhom sme po Covide poriadne netrénovali, hráči boli chorí a tretí sa hral po oslavách pohára, keď sme neboli pripravení na zápas. Stratili sme deväť bodov, keby sme ich mali, sme na podobnom čísle ako pred rokom.

 

Čaká vás ešte zápas so Žilinou, pred ktorým je z pohľadu Trnavy už všetko rozhodnuté. Skončíte tretí, vyššie sa nemôže posunúť ani Žilina, ktorá pôjde do play-off o účasť v pohárovej Európe. Ako pojmete tento zápas, dáte priestor aj hráčom zo širšieho kádra?
- Som rád, že už je rozhodnuté, inak by sme do ťažkej situácie dostali i Žilinu, ktorá chce hrať o poháre. Teraz môžeme hrať aj my uvoľnene, taktiež Žilina.

 

Určite chcem dať šancu čo najväčšiemu počtu chalanov, musím ale pozerať aj na to, že Malženice s ktorými spolupracujeme, hrajú v nedeľu zápas a potrebujú ešte minimálne jeden bod na postup do druhej ligy.

 

Preto musím ušetriť niektorých hráčov, aby mohli na druhý deň nastúpiť. Šancu však dostanú aj chalani zo širšieho kádra. Rátam s Paťom Karhanom, nakoľko však bude hrať za Malženice, nastúpi až v priebehu zápasu. 

 

 

Kto bude stáť v bránke? Vantruba, alebo dáte šancu niekomu inému z tímu?
- Do bránky pôjde po dlhom zranení Dobo Rusov. Chceme ho vidieť v akcii, myslím si, že je pripravený. Veľmi sa na jeho návrat teším.

 

 

Ako je na tom Bolaji, ktorého trápili zdravotné problémy?
- Stále pociťuje určité bolesti. Absolvuje ešte jednu magnetickú rezonanciu, po ktorej pevne verím príde do prípravy nachystaný do plnej záťaže. Ostatní chalani sú zdraví a pripravení do zápasu.

 

 

Máte ešte program po zápase, alebo hneď nastupujú hráči na dovolenky?
- Po stretnutí nás čaká od 20:00 pred fanshopom autogramiáda s fanúšikmi, potom máme oficiálne ukončenie aj s partnerkami a deťmi. Následne pôjdu chalani na dovolenku, iba niektorí ešte nastúpia v nedeľu za Malženice. Nasledovať bude najdlhšie voľno, aké sme mali pod mojím vedením. Stretneme sa opäť 15. júna.

 

 

Fanúšikov zaujíma budúcnosť hráčskeho kádra. Ako to vyzerá s možným zotrvaním Taiwa, ktorý v Trnave hosťuje z dánskeho Sonderjyske?
- Máme o jeho zotrvanie záujem. Taktiež sa snažíme o predĺženie zmluvy s Procházkom, Bukatom, Kamenárom i Savvidisom. Ide o hráčov, ktorých chceme udržať aj pre ďalšiu sezónu, uvidíme, čo sa podarí. Situácia je otvorená aj s ďalšími hráčmi, ktorým končia kontrakty.

 

S Taiwovým agentom a hráčovým materským klubom sme v kontakte, padli aj konkrétne sumy, za ktoré by ho Dáni boli ochotní uvoľniť na prestup. Druhá vec je samotný Taiwo, ktorý pre nás nie je platovo lacný hráč. Pozitívne ale je, že má záujem zostať v Spartaku.

 

 

V akom štádiu sú rokovania s ostatnými menovanými?
- S Procházkom sme už v podstate dohodnutí, s Bukatom sme blízko k dohode. Savvidis je otvorený. Každý sa chce posunúť v kariére ďalej, on je tu už tri roky, bude záležať vyslovene na ňom. Radi by sme udržali aj Ľuboša Kamenára, ktorý je výborný typ do kabíny a vieme vždy využiť jeho skúsenosti.

 

 

Hosťovanie sa končí aj Filipovi Twardzikovi. Ako vyzerá situácia okolo neho?
- Filip by sa chcel vrátiť do Linzu a presadiť sa tam. Uvidíme, či sa mu to podarí, alebo bude v lete možnosť jeho posunu na hosťovanie. Túto otázku nechávame otvorenú. 

 

 

Aký typ hráčov by ste chceli priviesť do tímu?
- Príchodom Azanga budeme mať kvalitne vykryté krídelné priestory, kde máme troch veľmi kvalitných hráčov a popritom tam môže alternovať Mikovič. O obmenu sa pokúsime v stredovej formácii, chceme to aj omladiť.

 

Doplniť plánujeme obrannú štvorku, zdvojiť kraje obrany a posilniť sa aj na stopérskom poste, keďže nevieme, čo bude so Sebom Kóšom, pretože každé prestupové obdobie sa objavujú šumy, že môže prestúpiť.

 

 

Ako bude vyzerať letná príprava?
- Prípravu odštartujeme 15. júna a myslím si, že to bude asi najlepšia príprava, akú sme mali. Ideme podľa toho, ako sme si to my tréneri naplánovali a nie sú do nej vložené iné turnaje.

 

Začíname v domácom prostredí, o týždeň vycestuje na sústredenie do Slovinska, za čo treba poďakovať majiteľom klubu, ktorí vytvorili podmienky, aby sme mohli absolvovať tak kvalitný kondično-herný pobyt.

 

Počas prípravy máme dohodnuté zápasy so súpermi ako sú Olimpija Ľubľana, Hajduk Split, Wisla Plock, Sturm Graz a 22. júla plánujeme odohrať generálku so zvučným súperom, ktorý bude zároveň oslavou storočnice klubu. 

 

Program letnej prípravy Spartaka

15. jún: úvodný zraz


22.6. - 1.7.: sústredenie v Slovinsku


23.6.: Olimpija Ľubľana – Spartak Trnava (v Slovinsku)


28.6.: Hajduk Split – Spartak Trnava (v Slovinsku)


4.7.: Spartak Trnava - Wisla Plock (na Slovensku)


8.7.: Sturm Graz – Spartak Trnava (v Rakúsku)


15.7.: v štádiu riešenia 


22.7.: Zápas k oslave storočnice Spartaka (ŠAM)


27.7.: druhé predkolo Európskej konferenčnej ligy – prvý zápas


30.7.: prvé kolo Fortuna ligy

 

So Žilinou druhé pivo zadarmo

Zápas so Žilinou berie Spartak ako rozlúčku so sezónou. Pre fanúšikov pripravil sprievodné podujatia. Otvorený bude detský sektor, kam môžu zavítať deti s mamičkami zdarma, stačí sa len vopred nahlásiť na office@fcspartaktrnava.com Pripravených je viacero aktivít, ultras dokonca chystajú pre rodinný sektor choreo.


Pre dospelých je zasa určená akcia „Druhé pivo zadarmo“. Prvých tisíc fanúšikov, ktorí si v jednom z bufetov na štadióne zakúpi tento zlatistý mok, dostane ako poďakovanie za sezónu druhé pivo zadarmo. Treba len vyhľadať pred zápasom niektorú z hostesiek, ktoré budú rozdávať kupóny.


Po stretnutí bude možné pri fanshope získať autogram hráčov.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama