Trnavské rybníky
reklama

Krajské kolo McDonald´s Cup-u vyhrala základná škola z trnavskej Kopánky

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 18.5.2023, 18.58, prispievatelia

Mladíkov prišli podporiť aj ligoví futbalisti.

Krajské kolo McDonald´s Cup-u vyhrala základná škola z trnavskej Kopánky

Radosť víťazného kolektívu. Foto: organizátori

Púpavy pri aleji
reklama

 

Víťazom trnavského krajského kola turnaja McDonald’s Cup sa stalo družstvo zo Základnej školy na Námestí slovenského učeného tovarišstva v Trnave.

 

Mladí chlapci a dievčatá z trnavských štvrtí Kopánka a Zátvor porazili vo finále školu M. Bela zo Šamorína 3:1.


Z kraja sa zapojilo 106 škôl, sedem najlepších sa stretlo na turnaji na trnavskej Lokomotíve. 

ŠUPA technika
reklama


„Klobúk dole pred týmito deťmi, to čo dokázali je to neskutočné. Ani vo sne sa nám nesnívalo, že môžeme niečo takéto dosiahnuť,“ povedal dojatý tréner víťazného tímu z Trnavy Stanislav Rampák, ktorý pôsobí na škole ako pedagóg.


Do 24. ročníka McDonald´s Cup-u sa zapojilo až 1010 základných škôl z celého Slovenska. Ide o historický rekord v počte registrovaných škôl. 


Vyhlasovateľom je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a odborným garantom je Slovenský futbalový zväz a je určený pre školské futbalové tímy žiakov a žiačky prvého stupňa základných škôl. 


„McDonald’s Cup je školská postupová súťaž a je skvelou ukážkou, že dlhodobá spolupráca Slovenského futbalového zväzu, McDonald’s a ministerstva školstva prináša aktívny pohyb pre stále viac detí. Každým rokom je podujatie len a len lepšie. Je dôležité, aby takýto typ spoluprác pokračoval a vytváral stále väčší priestor pre masové športovanie chlapcov a dievčat. Slovenský futbal chceme posunúť na iný level a práve takýmito súťažami sa nám to darí,“ povedal Ján Krupa, krajský grassroots koordinátor pre Trnavský kraj.


Malých futbalistov a futbalistky v Trnave oceňovali futbalista Spartaka Patrick Karhan, mládežnícky tréner MFK Skalica Roman Hudec a stredopoliari skalického klubu Ján Vlasko, Yann Yao, ktorí donedávna obliekali červeno-čierny trnavský dres.


„McDonald’s Cup bol vždy spríjemnenie môjho školského života, mňa a mojich spolužiakov veľmi bavilo hrať futbal. Aj tu nám rastú futbalové talenty, v prípade, že sa tu objavia hľadači talentov verím, že si v McDonald’s Cupe nájdu dobrých hráčov a hráčky futbalu,“ uviedol stredopoliar Spartak Trnava Patrick Karhan.

 

(krj)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama