Trnavské rybníky
reklama

V kádri Spartaka bude výrazný pohyb, klub umožní odchod aj Ristovskemu

ŠPORT - Futbal - Spartak | 21.5.2023, 11.35, Ján Král

Trnava sa pokúsi mužstvo počas letnej prestávky omladiť a skvalitniť.

V kádri Spartaka bude výrazný pohyb, klub umožní odchod aj Ristovskemu

Takúto radosť mal útočník Spartaka Abdulrahman Taiwo po dosiahnutí hetriku. Foto: Peter Kollár

Púpavy pri aleji
reklama

 

Zápas záverečného kola Fortuna ligy medzi Spartakom Trnava a Žilinou (4:2) síce už nemohol v tabuľke nič zmeniť, otvoril však viacero tém.

 

Z pohľadu hostí sa po zápase debatovalo hlavne o blížiacich sa play-off stretnutiach, v ktorých sa bude chcieť MŠK prebojovať do pohárovej Európy, z pohľadu Trnavčanov sa riešil najmä hráčsky káder pre novú sezónu.


Pre spartakovcov sa sezóna skončila umiestnením na treťom mieste, Žilinčania sú šiesty a v ostrých súbojoch pokračujú. Už v utorok 23. mája o 17:30 nastúpia v Banskej Bystrici v semifinále o účasť v Európskej konferenčnej lige.

ŠUPA technika
reklama


„Štatistiky hovoria jasne, že s Podbrezovou sa nám nedarí, s Banskou Bystricou máme lepšiu bilanciu. Bude to otvorený zápas, všetko sa rozhodne na ihrisku. Nevyhrali sme dva mesiace, hoci sme mali zápasy dobre rozohrané, no nedotiahli sme ich výsledkovo. Teraz je vhodný čas potiahnuť to do zdarného konca a spoločne sa tešiť na konci sezóny,“ hovoril brankár Žiliny Ľubomír Belko.


Trnavčania mali po víťazstve nad Žilinou oficiálnu rozlúčku, gro kádra nastúpilo na dovolenky. Kluboví funkcionári však v nasledujúcich dňoch rozhodne odpočívať nebudú. 


„Bude pred nami asi najťažšia sezóna, pretože je dosť možné, že nám kľúčoví hráči odídu,  potrebujeme ich nahradiť,“ vravel na stretnutí s novinármi tréner Michal Gašparík.


V kádri sa očakáva značný pohyb oboma smermi. „Nechcem byť ešte konkrétny, budúci týždeň si to ešte viac rozoberieme. Čo sa týka príchodov, máme vyskautované a vytypované mená. Uvidíme, čo sa nám podarí. Samozrejme, radi by sme získali na prestup Taiwa, aj keď to nebude jednoduché. Ľahšie bude asi dohodnúť sa s hráčom ako jeho materským klubom. Sú tam aj ďalší hráči, ktorým končia zmluvy. Radi by sme predĺžili zmluvy s Kamenárom, Procházkom, Bukatom, chceli by sme aj Savvidisa. Čo viem, tak ževraj má nakročené do Slovana, tak uvidíme, či je to pravda. Je to už na strane hráčov, ponuky vedia, sú na maximálnej možnej hranici, akú Spartak vie dať. Čo sa týka ostatných hráčov, skončia tu aj niektorí hráči, ktorým končia zmluvy a aj takí, ale aj takí, ktorí ešte zmluvy majú. Chceme mužstvo omladiť a pokúsiť sa ho skvalitniť,“ poznamenal trnavský kouč.


Savvidis reagoval, že o ponuke Slovana nevie nič. Koncom júna mu však v Trnave vyprší zmluva a stane sa voľným hráčom. „Nerozmýšľam o tom teraz, chystám sa na dovolenku a potom budem premýšľať, čo sa stane,“ vyjadril sa grécky stredopoliar.

 


Nigérijčan Abdulrahman Taiwo bol v Spartaku na hosťovaní z dánskeho SonderjyskE, červeno-čierni by ho radi získali na trvalý transfer. Otázne je, či sa klubom podarí dohodnúť na výške prestupovej čiastky.


„Rád by som tu zostal, cítim sa tu ako doma, to mi verte. Ale rozhodnutie nie je úplne v mojich rukách. Uvidíme ako sa to vyvinie,“ povedal po stretnutí so Žilinou Taiwo, ktorý držal rukách loptu s ktorou vsietil proti Žiline svoj premiérový hetrik v sezóne.

 

„Túto noc bude táto lopta v posteli so mnou a mojou priateľkou,“ smial sa Taiwo. 

 


Trnavčania podľa slov trénera Gašparíka umožnia nájsť si nový klub aj útočníkovi Milanovi Ristovskemu, ktorý počas jarnej časti vypadol zo základnej zostavy. Prednosť na hrote dostával Taiwo, ktorý sa so štrnástimi gólmi stal štvrtým najlepším strelcom súťaže.


„S Ristovskim sme sa otvorene bavili, že by mu pomohol prestup. Cíti, že mu to tu nepadalo a ja si myslím, že je kvalitný útočník a možno stačí zmeniť pôsobisko a začne strieľať góly. Je to drahý hráč, ktorého sme kupovali a chceme za neho nejaké financie naspäť. Ak sa nájde klub, ktorý za neho zaplatí, má voľnú cestu, aby odišiel a my budeme v tom prípade hľadať ešte dvoch útočníkov,“ poznamenal Gašparík.


Hráč k svojej situácii dodal: „Mám v Trnave ešte rok platnú zmluvu. Pokým som pod kontraktom, sústredím sa, aby som odviedol to najlepšie pre klub. Zatiaľ nemám inú konkrétnu ponuku,“ hovoril Ristovski, ktorý sa stavia k svojej situácii v Trnave chlapsky.

 

„Normálna vec, že som vypadol zo zostavy. Nechytil som formu, to sa vo futbale stáva. Mužstvo nemá čas čakať na to, kým sa hráč dostane do formy. Takže uvidíme, budeme sa rozprávať s vedením aj trénerom, čo ďalej. Pokiaľ sa nedohodneme inak, pôjdem do letnej prípravy Spartaka. Úvodný zraz ale nestihnem. Teraz máme dovolenky a potom idem na zraz severomacedónskej reprezentácie,“ dodal Ristovski.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama