Futbal, 7. liga: Vyhral Majcichov aj Siladice, Ružindol už nie je posledný

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 21.5.2023, 20.45, prispievatelia

Majcichov zaznamenal ďalšie víťazstvo, Siladice tiež, z čela tabuľky zaváhal len Červeník, ktorý remizoval so Zvončínom. K zmene došlo na opačnom konci tabuľky, Ružindol doma zdolal Kátlovce a už nie je posledný.

Ľubomír Gerši je v streleckej forme, konto Veľkého Orvišťa zaťažil dvoma gólmi. Archívne foto: Ján Král

Majcichov sa v zápase s Veľkým Orvišťom ujal vedenia už v 2. minúte, gól strieľal Gerši. V druhom polčase pridal druhý gól Bunček a krátko pred koncom opäť Gerši.

Siladice to mali v Pečeňadoch o niečo komplikovanejšie, domáci kopali dva pokutové kopy, ale hostia napokon odchádzali s víťazstvom. Pečeňady sa po prehre dostali na poslednú priečku tabuľky.

Červeník sa v zápase so Zvončínom ujal vedenia už v 6. minúte, hostia však už o pár minút vyrovnali. Podobný scenár sa opakoval aj v druhom polčase, Červeník sa dostal do vedenia gólom Babica, no hostia opäť vyrovnali Bindicsom a tak sa aj zápas skončil.

Ružindol strieľal góly v zápase s Kátlovcami len v druhom polčase, tie mu však stačili na víťazstvo a na odpútanie sa z dna tabuľky.

Horné Orešany viedli v zápase s Krakovanmi už o tri góly, hostia však v závere ožili. Stihli však streliť len dva góly a tak napriek lepšiemu druhému polčasu odchádzali bez bodu.

V Maduniciach sa nehralo, Bučany vopred avizovali, že nepricestujú. Domáci tak vyhrali kontumačne 3:0.

7. liga – 22. kolo

Pečeňady – Siladice 3:4 (1:3)

Góly: 40. a 53. Reho (druhý pen), 58. Moravanský (pen) - 12. Šípka (vlastný) 29. a 32. Bango, 72. Mesároš

PEČEŇADY: Vidlička – Moravanský, Hrčka, Zemko, Skýpala, Šípka, Liška, Reho, Ocelka, Kubiš, Ščasnovič (Bartuš, Chudý)

SILADICE: Broš – Vido, Macura, Jarábek, Rau, Sekereš, Stojkov, Ertl, Hecht, Bango (Mesároš, Kadlec, Svitek, Fančo)

Madunice – Bučany 3:0 kontumačne

Zeleneč – Cífer 0:3 (0:1)

Góly: 43. a 82. Lietava, 78. Sagan

ZELENEČ: Neumann – Kubiček, Bilčík, Katona, Nejezchleb, Zlatohlávek, Bauer, Klandúch, Bartovič, Formanko, Baranec (Pocisk, Smiljanič, Javor, Zlatohlávek)

CÍFER: Páleník – Klačo, Korbelič, Kolenič, Sagan, Hlúch, Hamaďák, Fekete, Grosman, Lietava, Moravčík (Leffler, Fajkus, Fischer)

Horné Orešany – Krakovany 3:2 (2:0)

Góly: 1. Židek, 22. A. Mekký, 47. Malý – 79. Šurin, 90. Stolárik

HORNÉ OREŠANY: Špiriak – Drozda, Malacký, Maron, Ružička, M. Mekký, Malý, Židek, Brestovanský, A. Mekký, Kusý (Turcár, Rajt)

KRAKOVANY: Mihálik – Pavlovič, Michálek, Gažík, Holán, Toplanský, Šurin, Porok, M. Pažík, Š. Pažík, M. Valo (J. Va,o, Andrísek, Stolárik)