Futbal, 9. ligy: Hrnčiarovce vyhrali v Bukovej, Šúrovce bodovali v Bojničkách

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 21.5.2023, 21.24, Ján Král

Tesné preteky o postup pokračujú v oboch najnižších súťažiach.

Futbal, 9. ligy: Hrnčiarovce vyhrali v Bukovej, Šúrovce bodovali v Bojničkách

Futbalisti Hrnčiaroviec na čele so skúseným Ivanom Jedinákom urobili rázny krok k postupu. Foto: Ján Král

Hrnčiarovce vyhrali kľúčový zápas z pohľadu boja o postup 9. ligy A. Na ihrisku Bukovej zvíťazili 1:0, jediný gól duel padol v 72. minúte, nešťastne si strelil vlastný gól Herceg.

Oba tímy majú aktuálne rovnaký počet bodov, o gól má lepšie skóre Buková, na konci sezóny sa však berie pri rovnosti bodov do úvahy vzájomný zápas. Navyše, Hrnčiarovce hrali o jedno stretnutie menej.

V ďalších stretnutiach vybavila Slovenská Nová Ves domáce Vlčkovce už za polčas, keď viedla štvorgólovým rozdielom. Napokon vyhrala 5:1.

V dueli Naháč – Špačince gól nepadol, medzi tímami tak zostal v tabuľke trojbodobový rozostup.

9. liga A – 23. kolo

Buková – Hrnčiarovce 0:1 (0:0)
Gól: 72. vlastný F. Herceg

Vlčkovce – Slovenská Nová Ves 1:5 (0:4)
Góly: 90. Štora – 3. Jurčovič, 21. Zelenka, 44. Trog, 45. Novák, 65. Čarnogurský

9. liga B: V Dolnom Lopašove osem gólov

Líder 9. ligy B z Koplotoviec získal tri body so Šípkovým bez jediného výstrelu. Hostia nepricestovali, zápas tak kontumovali.
Šúrovce v Bojničkách prehrávali, napokon však vyhrali 3:2 a držia sa v dvojbodovom závese za Koplotovcami.

Dolné Trhovište otočilo nepriaznivý stav s Dolnými Lovčicami a vyhralo 2:1. V Dolnom Lopašove videli diváci osem gólov, na radosť domácich napol Dolný Lopašov sieť päťkrát.

9. liga B – 23. kolo

Dolné Trhovište – Dolné Lovčice 2:1 (1:1)
Góly: 25. Šajter, 49. Benčík – 12. Rejduga

Koplotovce – Šípkové 3:0 kontumačne

Dolný Lopašov – Pastuchov 5:3 (5:1)
Góly: 4. a 34. Sedláček, 17. a 28. Špernoga, 31. F. Svetlík – 14. Macej (pen), 57. Korchaň, 74. Hlaváč

Bojničky – Šúrovce 2:3 (1:1)
Góly: 7. Harský, 87. Peťovský – 28. Richnák, 60. Chartnúch, 76. Ďuriš