Trnavské rybníky
reklama

Masér Spartaka Hološka oslávil pohár tetovaním, na nohe si zvečnil Procházku

ŠPORT - Futbal - Spartak | 23.5.2023, 18.00, Ján Král

Telo mu zdobia aj ďalšie spartakovské motívy.

Masér Spartaka Hološka oslávil pohár tetovaním, na nohe si zvečnil Procházku

Takto si tetovač chystal na nohu Tomáša Hološku podobizeň Romana Procházku. Foto: archív Tomáša Hološku

Púpavy pri aleji
reklama

 

To sa len tak nevidí! Masér trnavského Spartaka Tomáš Hološka má záľubu v tetovaniach. Jeho telo zdobí viacero rôznych obrazov, najnovšie si však dal zvečniť skutočne netuctový motív.

 

Na nohe má vytetovanú podobizeň kapitána Spartaka Romana Procházku! Urobil tak na počesť triumfu andelov v Slovnaft Cup-e.

 

"Pár dní pred finále sme so spoluhráčmi debatovali v masérskej šatni a predstavovali sme si, aké by to bolo, keby sme vyhrali. "Aké keby? Vyhráme!" reagoval Tomáš. Sám navrhol, že ak sa to podarí, nechá si vytetovať moju podobizeň. Dali sme si na to ruku, ale bral som to vtedy ako zábavu, vravel som si, že toto by ťažko spravil. Po finále Tomáš prišiel s tým, že ide vybrať fotografiu ako predlohu a mám mu to schváliť," usmieva sa Roman Procházka, ktorý pri neúčasti zraneného Martina Mikoviča priviedol mužstvo na finálový zápas s kapitánskou páskou.

ŠUPA technika
reklama


Červeno-čierni vyhrali 3:1, po zápase vypukli obrovské oslavy a s odstupom času prišlo aj na plnenie chlapského slova.


"Dlhšie som nosil v hlave myšlienku, že si dám vytetovať podobizeň nejakého spartakovca – Trnavčana. Zvažoval som tri mená – Dobrivoja Rusova, Martina Mikoviča a Romana Procházku. Všetci nosili v tíme kapitánsku pásku," vraví Tomáš Hološka. 


"Keď opadli oslavy, Roman ma podpichol, kedy naplním stávku. Neveril mi do poslednej chvíle," pokračoval v dobrej nálade. 

 

Kapitána Spartaka má Tomáš Hološka zvečneného na pravej nohe. Foto: instagramové konto Romana Procházku

 


"Romanovi chalani vymysleli prezývku Istič, lebo občas cez zápasy neudrží emócie a vybuchne. Hľadal som fotografiu, kde ma takýto výraz tváre, našiel som takú, kde mal akoby navretú žilu na čele. Roman bol napokon unesený. Najprv tomu nechcel veriť, ale napokon sa na rozlúčke so sezónou s tým každému chválil," zasmial sa Hološka.

 

"Na jednej strane klobúk dole pred ním, na druhej strane, pri tých hovadinách, čo má na tele vytetované, je to jedno. Stále mu hovorím, že tam má somariny a už ďalšia hlúposť navyše vôbec nevadí," rypol si Procházka. 


Futbaloví fanúšikovia si často dávajú tetovať na telo klubové motívy. Roman Procházka ale nemá znalosť o tom, že by jeho podobizeň zdobila ešte niekoho iného telo.


"Nepripadám si ako hviezda, ktorú by si niekto dal vytetovať. Určite si niektorí fanúšikovia veľkých hráčov dávajú zvečniť, bývajú takí fanatici, ale o tom, že by niekto podobné spravil s mojou podobizňou, to neviem."

 

Výsledné dielo. Foto: archív Tomáša Hološku

 


Inak, Tomáš Hološka má vytetovaný tiež rok založenia Spartaka. Na nohe má vyobrazený aj pohárovú trofej, pod ktorou má vypísané obe sezóny, v ktorých Spartak triumfoval.


"Pochádzam z Brezovej pod Bradlom, v klube pracujem štyri roky, ale cítim sa telom aj dušou ako spartakovec. Veľmi si vážim možnosť pracovať v klube, ktorý je mojou srdcovkou," vyznal sa člen realizačného tímu Spartaka, ktorý mimochodom práve dnes oslavuje 23. narodeniny.

 

"Ak by sa podaril zisk titulu, miesto pre vyobrazenie tejto trofeje na tele ešte mám," dodal.

 

Aj takéto tetovanie má Tomáš Hološka na nohe. Trofej Slovnaft Cup-u a sezóny, kedy ho Spartak vyhral.  Foto: archív Tomáša Hološku

 


Roman Procházka v týchto dňoch rokuje s andelmi o predĺžení spolupráce. K spečateniu nového kontraktu už zostávajú len detaily. "Už sme takmer na konci rokovaní, myslím si, že sa dohodneme a zostanem v Spartaku." 


"V súťažnom ročníku sme mali lepšie aj horšie momenty, zisk pohára je však v konečnom efekte obrovský úspech. Povedzme si na rovinu, že aj keď Spartak v posledných rokoch získava trofeje často, boli roky, keď sa na trofej čakalo dlhé roky. Treba si to vážiť a už len z toho hľadiska to vnímam pozitívne," doplnil rodák z Dobrej Vody, ktorý žije v Jaslovských Bohuniciach.

 

Roman Procházka nastúpil vo finále pohára ako kapitán Spartaka. Foto: Peter Kollár

 

Po víťaznom finále. Tomáš Hološka medzi fanúšikmi. Foto: Peter Kollár

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama