Trnavské rybníky
reklama

Na oslavy k saleziánom príde aj vedec Čekan, bude i dražba o Škrtelov dres

AKTUALITY - Trnava | 24.5.2023, 07.00, prispievatelia

Už tento piatok sa začnú na trnavskej Kopánke oslavy sviatku patrónky kostola - Panny Márie Pomocnice, ktoré potrvajú až do nedele.

Na oslavy k saleziánom príde aj vedec Čekan, bude i dražba o Škrtelov dres

Saleziánske stredisko na Kopánke bude cez víkend prístupné širokej verejnosti. Foto: Peter Dravecký

Cukrovar
reklama

 

Aj tento rok sa bude u saleziánov oslavovať a ich stredisko Kopánka sa tak opäť stane miestom pre všetkých. Celý víkend od 26. do 28. mája je pripravený bohatý program pre všetky vekové kategórie. 


V piatok začne mládežníckou sv. omšou, po nej sú mladí pozvaní na Gauč tolk. Na tému Existuje Boh? budú diskutovať zaujímaví hostia - vedec Pavol Čekan a raper Dávid Drienovský.

 

Pre ostatných je tu pozvanie stráviť spoločný čas na dvore, či zahrať sa s deťmi na ihrisku.

Víno Tirnavia
reklama

 

Sobotný program začne workshopom na aktuálnu tému Digitálni rodičia s Peťom Šebom (PS Digital) o 8:45 v Kultúrnom dome Kopánka.

 

Aby si rodičia mohli naplno vychutnať program, o deti sa postarajú animátori.

 

Registrácia detí začne od 8:15 na dvore u saleziánov. Pripravený je detský kútik, divadielko Kapitán Kotvička v podaní Martina Žáka, kolotoč, množstvo hier a súťaží

 

Kostol na Kopánke.

 


Popoludní o 14:30 sa zídu zmiešané amatérske družstvá z jednotlivých ulíc na Kopánke ale i z celej časti Trnava - sever, aby utužili susedské vzťahy na ďalšom ročníku futbalového turnaja Kopánka Cup


„Príďte povzbudzovať susedov, či známych a neváhajte sa zapojiť do súťaže o naj transparent,“ odkazujú organizátori turnaja.

 

V bare bude bohatá ponuka občerstvenia. Nebude chýbať tradičná cigánska, klobásky, palacinky, či cukrová vata pre deti. 

 

Atmosféra počas minulého ročníka futbalového turnaja.

 


Po slávnostnom vyhlásení výsledkov sa uskutoční dražba o dres Martina Škrtela s podpismi hráčov Spartaka Trnava, ktorí touto formou podporia dostavbu šatní pre miestny futbalový klub. Dražiť sa bude aj víkend na chate, šperk, či iné zaujímavosti.

 

Zástupcovia Spartaka prídu na akciu aj osobne, odovzdajú tiež ceny pri vyhodnocovaní futbalového turnaja.


Všetky peniaze vyzbierané počas tohto víkendu budú použité na financovanie plánovanej prístavby za kostolom.

 

Tieto priestory budú slúžiť hlavne na stretávanie sa detí a mladých, prevádzku futbalového klubu a technické a prevádzkové potreby diela na Kopánke.

 

Čerešničkou na torte v sobotný večer bude živá hudba kapely Chlapci z Poľa & friends, ktorí zahrajú na ľudovú nôtu.

 

Celý víkend sa ponesie v ľudovom folklórnom štýle, ktorý ešte viac podčiarkne rodinný rozmer Kopánky, ktorá chce byť miestom pre všetkých.

 

V nedeľu bude omša pod holým nebom.Víkend vyvrcholí nedeľnou oslavou sviatku Panny Márie Pomocnice - procesiou so sochou Panny Márie a slávnostnou svätou omšou na futbalovom ihrisku.

 

Po skončení sú všetci pozvaní na spoločný hodový guláš, ktorý už od skorého rána bude pripravovať ‍deväť usilovných partií. Nebude chýbať ani poobedná kávička, koláčiky a atrakcie pre deti

 

Celý program nájdete na kopanka.sk a všetko o aktuálnom dianí u saleziánov na facebookovom alebo instagramovom profile SDB Kopánka.

 

 

(md)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama