Trnavské rybníky
reklama

5 tipov na netradičné firemné benefity

AKTUALITY - Firmy | 24.5.2023, 13.58, reklamný článok

V časoch nízkej miery nezamestnanosti je pre personalistov firiem stále náročnejšie zohnať kvalitných a pracovitých ľudí. Lákať vyššou mzdou v porovnaní s konkurenciou nemusí vždy stačiť, pretože veľmi záleží aj od pracovných podmienok a možností dosahovania work-life balance. O tom, či pracovný inzerát zaujme rozhoduje bezpochyby aj ponuka firemných benefitov. Kávou zadarmo v pracovnom čase alebo príspevkom na stravovanie však už dnes príliš neohúrite. Pre inšpiráciu sme preto vybrali netradičné benefity, ktoré môžete zamestnancom ponúknuť.

5 tipov na netradičné firemné benefity

 

Zamestnanecké benefity vám pomôžu udržať si kvalitných ľudí

Ak by ste sa spýtali zamestnancov, čo ich najviac motivuje v práci, sme presvedčení, že je to práve výška mzdy. Tá však sama o sebe nie je tým najdôležitejším, najmä iba máloktorý zamestnávateľ si môže dovoliť skokové nárasty miezd.

 

Oproti tomu, firemné benefity sú spôsobom, ako si udržať lojálnych zamestnancov a ponúknuť im niečo navyše, čo vás možno ako firmu ani nebude stáť príliš veľa.

 

Navyše, benefity môžu prispieť aj lepšiemu výkonu a produktivite vašich zamestnancov, treba však pristupovať s rozumom a invenciou. Takže, stravné či homeoffice? Týchto 5 tipov je omnoho originálnejších!

 

 

Platené voľno nad rámec zákona

Pri fyzicky náročných povolaniach akým je napríklad krtkovanie Trnava, s permanentkou do fitnescentra príliš nepochodíte, kdežto deň či dva dni voľna zaručene zožnú úspech.

 

 

Psychická aj fyzická pohoda na prvom mieste

Čoraz viac pozornosti vo firmách sa venuje psychickej aj fyzickej pohode zamestnancov. Čo to znamená v praxi? Profesionálne masérske či fyzioterapeutické služby rovno na pracovisku, alebo občasná prítomnosť psychológa padne určite vhod.

 

 

Predplatné na streamovacie služby

Sledovanie filmov, videí alebo počúvanie hudby môže vašim zamestnancom dosť ukrojiť z rozpočtu. Zahrňte medzi firemné benefity predplatné vybraných streamovacích služieb a sme presvedčení, že zamestnanci a ich rodinní príslušníci to vo voľnom čase určite ocenia.

 

 

Umožnite vyniknúť

Ani v prípade, že v práci používate jednotné odevy, nemusíte nutne trvať na tom, že každý sa bude obliekať rovnako. Originálnym benefitom je, ak zamestnancom dáte možnosť upraviť si pracovné odevy podľa svojich predstáv.

 

Zaujímavou menovkou, mottom alebo grafikou. Aj pracovný odev môže nechať vyniknúť jedinečný štýl každého zamestnanca.

 

 

Neobmedzená dovolenka

Zavedenie tohto firemného benefitu si vyžaduje určite viac odvahy ako kvalitné pracovné bundy s vlastným menom či vtipným odkazom.

 

Niektoré firmy ho zaviedli už aj na Slovensku a výsledky boli vskutku prekvapivé, hoci prínos tohto benefitu nemožno očakávať v každom segmente.

 

V prípade vhodne nastavenej firemnej kultúry a tiež svedomitosti zamestnancov je výhodou, že si môžu užívať viac voľna, no na druhej strane sa dôsledne dbá na plnenie stanovených cieľov.

 

Mimochodom, podľa skúseností zamestnávateľov, ktorí tento benefit zaviedli, počet dovolenkových dní výrazne nevzrástol.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 30 rokov na SR
reklama
Cisárky Sereď
reklama