Trnavské rybníky
reklama

Rytierský festival Rotenstein na Červenom kameni ponúkne aj turnaj na koňoch

AKTUALITY - Región | 25.5.2023, 08.53, prispievatelia

Úplnou novinkou programu je sprístupnenie sokoliarkeho dvora Astur pre všetkých návštevníkov festivalu v rámci jednej vstupenky.

Rytierský festival Rotenstein na Červenom kameni ponúkne aj turnaj na koňoch

Aj takéto súboje uvidia diváci počas rytierskeho turnaja. Foto: Matúš Koprda

Cukrovar Trnava
reklama

 

Hrad Červený kameň obsadí rytierska družina. Počas víkendu sa v areáli uskutoční festival Rotenstein, organizátori pozývajú na dva dni v stredovekej rozprávke.

 

Podujatie ponúkne autentický rytiersky turnaj na koňoch, voňavé dobové jedlo v stredovekej kuchyni, princezné a dvorné dámy na nádvorí, kaukliari, zabávači, potulné divadlo aj sokoliari v podhradí. 


Pre účely festivalu dokonca založili denník Starý Čas, ktorý prináša aktuality z rytierskeho sveta a bude v tlačenej podobe k dispozícii priamo na festivale.

Dni zdravia
reklama


Svedkami dramatických rytierskych súbojov či romantických príbehov z kráľovského dvora sa návštevníci festivalu Rotenstein môžu stať 27. a 28. mája od 10:00 do 19:00


Rotenstein tento rok oživí históriu z čias významných Fuggerovcov a prinesie zážitok zo stredoveku malým aj veľkým milovníkom dejín.

 

Hlavným lákadlom tohto ročníka je najväčší stredoveký turnaj na koňoch v Európe. Až šesť rytierov si zmeria sily v súťažiach, ktoré preveria ich bojovnosť, obratnosť a jazdecké umenie. 

 


Jednou z najatraktívnejších disciplín bude „tjost“, v ktorom sa rytieri v plnej zbroji stretnú zoči-voči, až kým nezostane ten najlepší. A to všetko pred zrakmi vznešených dám usadených na dobových tribúnach.


Rozprávkovú atmosféru hradu Červený Kameň umocní bohatý sprievodný program. Agentúra Hector, ktorá stojí za celým festivalom, opäť pripravila prehliadku dobového života na kráľovskom dvore aj za jeho hradbami.

 

Čakajú na vás šermiarske vystúpenia, kaukliari, monumentálna bitka plná palných zbraní, koní, bojovníkov aj špeciálnych efektov. Najmenších divákov zasa rozosmejú potulné detské divadielka. 

 


Úplnou novinkou je sprístupnenie sokoliarkeho dvora Astur pre všetkých návštevníkov festivalu v rámci jednej vstupenky. V tieni štyristo-ročnej lipy zažijete let a simulovaný lov našich dravcov zblízka.

 

Po ňom sa z nádvoria hradu môžete vydať rovno do hradných komnát alebo pivníc na zážitkovú prehliadku. Po ceste sa môžete stratiť v historických táboroch.

 

Privedie vás tam vôňa dobovej kuchyne, na ktorej si pochutnáva ako šľachta, tak aj bežný ľud. Nebojte sa opýtať, medovú kačku na víne vám možno nedarujú, ale teplý osúch sa vždy nájde.

 


A aby ste domov neodišli naprázdno, vyberte sa zjednávať na historický trh. Ak vás zaujímajú dobové remeslá, na nádvorí hradu uvidíte, ako vzniká keramika, sviečky či vyrezávané ozdoby a hračky.

 

Rotenstein myslí najmä na deti, aj preto si pre ne opäť pripravil množstvo originálnych atrakcií. Lukostreľba, streľba z kuše na hrad či skutočnýkatapult v každom malom srdiečku prebudia veľké rytierske ideály.

 

Rytiersky festival Rotenstein 2023 sa koná 27. a 28. mája na hrade Červený Kameň. Vstupenky v predpredaji kúpite online TU, viac informácií nájdete na rotenstein.sk.

 

(TS)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama