Trnavské rybníky
reklama

Pre novú budovu Vojenského archívu v Trnave vybrali projektanta

AKTUALITY - Trnava | 25.5.2023, 10.07, prispievatelia

Odhadovaný rozpočet na výstavbu je 23,7 milióna eur.

Pre novú budovu Vojenského archívu v Trnave vybrali projektanta

Súčasné priestory archívu už nevyhovujú. Foto: MOSR

reklama

 

Zákazku na projektovanie objektu Vojenského archívu v Trnave pre ministerstvo obrany získala vo verejnom obstarávaní spoločnosť Energoprojekt Slovakia z Nitry s cenou 627 tisíc eur.

 

Viacpodlažný objekt archívu má stáť mimo zastavaného územia Trnavy v blízkosti Malženickej cesty na pozemku, ktorý vlastní štát. O projektovanie sa podľa správy o zákazke uchádzali štyria uchádzači, ktorí splnili určené podmienky.

 

Projektovú dokumentáciu pre územné rozhodnutie má Energoprojekt Slovakia podľa zmluvy odovzdať do troch mesiacov.

Munipolis
reklama

 

Na vypracovanie projektovej dokumentácie pre stavebné povolanie a samotnú stavbu bude mať potom ďalšie štyri mesiace.

 

Časť dokumentácie, ktorá sa týka integrovaných bezpečnostných systémov, bude spracovaná ako utajovaná skutočnosť v režime Vyhradené.

 

Úspešný uchádzač dokázal zdôvodniť ponúknutú cenu, ktorá sa hodnotiacej komisii javila ako mimoriadne nízka, preto požiadala o jej vysvetlenie.

 

Predpokladaná hodnota zákazky bola pred verejným obstarávaním vyčíslená na takmer 830 tisíc eur bez DPH.

 

Súčasťou nového Vojenského archívu budú priestory rozdelené na administratívnu časť, sklady a časť ukladacích priestorov, tzv. depotov na uloženie minimálne 41 bežných kilometrov registratúrnych záznamov.

 

Okrem toho bude nový objekt obsahovať aj dátové úložisko na elektronické registratúrne záznamy či priestory pre ukladanie utajovaných písomností.

 

Odhadovaný rozpočet na výstavbu je 23,7 milióna eur. Bývalý minister obrany Jaroslav Naď minulý rok počas návštevy Vojenského archívu v Trnave informoval, že výstavba nového objektu by mohla byť ukončená v roku 2025.

 

Súčasný Vojenský archív sídli v Trnave od roku 1967 v historickej budove, ktorú vojsko dostalo v roku 1780 po bývalej Trnavskej univerzite.

 

Postavená bola v roku 1615, v súčasnosti pre zlý technický stav nezodpovedá legislatívnym požiadavkám na archiváciu dokumentov.

 

Ak by ministerstvo archív presťahovalo, záujem o získanie komplexu jeho historických budov už deklarovali mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj.

 

Vojenský archív zabezpečuje preberanie, evidovanie, ukladanie a ochranu registratúrnych záznamov, ako aj ich sprístupňovanie.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama